Liga Evropa

FOTO in VIDEO: Velika točka Crvene zvezde na gostovanju pri Arsenalu, a na pladnju je za Beograjčane morda bilo še več

London, 02. 11. 2017 22.09 |

Nogometaši Arsenala in Crvene zvezde so se na Emiratesu v Londonu v sklopu 4. kroga skupinskega dela Lige Evropa razšli z neodločenim izidom (0:0). Arsenal z 10 točkami ostaja na vrhu skupine H, Crvena zvezda (5 točk) pa ostaja na drugem mestu, potem ko je BATE Borisov izgubil v Kölnu.

Arsenal je tako kot Beograjčani lahko zadovoljen z remijem, saj po treh zaporednih zmagah ostaja neporažen v Ligi Evropa. Poleg tega so si topničarji že zagotovili napredovanje med 32 najboljših moštev LE. Crvena zvezda ima na drugem mestu pet točk in ima še teoretične možnosti celo za prvo mesto v skupini.

Prvi nevarnejši poskus je v enajsti minuti prišel s strani domačih topničarjev, a se je ob poskusu krvnika rdeče-belih v Beogradu Olivierja Girouda, ki je sprožil po tleh, izkazal kanadski vratar Milan Borjan. Borjan se je izkazal tudi v 34. minuti, ko je sam proti njemu stekel Giroud. Kanadski čuvaj mreže je s telesom blokiral poskus francoskega napadalca. Na drugi strani pa je nemudoma sledil protinapad Crvene zvezde, z močnim strelom s kakšnih 22 metrov je poskusil Slavoljub Srnić, a se je izkazal domači vratar Matt Macey in preusmeril žogo v kot. Iz kota so Beograjčani še enkrat zapretili, a je Macey znova rešil gol, tokrat je odbil strel Vujadina Savića z glavo, pri tem pa mu je pomagala še prečka. Nova izjemna priložnost za Zvezdo je sledila v 45. minuti, ko je sam proti Maceyju stekel Richmond Boakye, a z desnico z roba kazenskega strela meril mimo Arsenalovih vrat. Polčas se je tako zaključil z enakim izidom kot na Marakani (0:0).

V drugem polčasu je z roba kazenskega prostora v 51. minuti poskusil Srnić, a je z desnico meril preveč po sredini vrat, tako da Macey ni imel nikakršnih težav pri lovljenju žoge. V 60. minuti je v kazenskem prostoru padel Jack Wilshere in iskal enajstmetrovko, toda glavni sodnik tekme Luca Banti je takoj pokazal, da ne bo nasedel simuliranju Angleža. V 66. minuti pa so navijači domačih že videli žogo v mreži Crvene zvezde, a je prefinjen poskus Jacka Wilsherea z akrobatsko potezo rešil branilec Beograjčanov Damien Le Tallec. Arsenal je postajal vse nevarnejši in gol v mreži gostov je visel v zraku, a po napaki topničarjev so do krasne priložnosti v 81. minuti prišli tudi nogometaši Crvene zvezde, ko je znova sam pred Maceyja pritekel Boakye, a šeenkrat več meril mimo vrat Londončanov. Na koncu Arsenal ni uspel resneje ogroziti vrat Borjana in ostalo je pri delitvi točk (0:0).