Liga Evropa

Milano, 28. 09. 2017 06.29 |

T.Š./A.V.
65

Nogometaši Rijeke so kljub zaostanku z 0:2 v vsega štirih minutah z zadetkoma Acoste (85.) in Eleza (89.) uspeli izid na San Siru izenačiti na 2:2, a kaj, ko je na sceno v predzadnji minuti sodnikovega dodatka (94.) stopil Patrick Crutone in šokiral gostujočo obrambo za srečno domačo zmago s 3:2. Že v 1. polčasu je za rdeče-črne zadel Andre Silva, na 2:0 pa je v 53. minuti povišal Mateo Musaccio.

• Zadetki s tekme Milan - Rijeka
    09:51
    Zadetki s tekme Milan - Rijeka
  • Vrhunci tekme AC Milan - Rijeka
    03:46
    Vrhunci tekme AC Milan - Rijeka

Nogometaši aktualnega hrvaškega prvaka so bili pred srečanjem 2. kroga v skupini D Lige Evropa proti favoriziranemu Milanu optimistično razpoloženi, saj so verjeli, da se lahko postavijo po robu nekdanjemu velikanu in vladarju evropskega klubskega nogometa.

Matjaž Kek še nekaj časa po zaključnem sodnikovem žvižgu ni mogel verjeti, kaj je njegovo moštvo zapravilo v izdihljajih tekme. FOTO: Damjan Žibert
Že v 3. minuti je bolj po sreči kot po uigrani kombinaciji do priložnosti za zadetek prišel reški krilni napadalec Heber, ki pa je najverjetneje še pod vtisom nenadejanega "darila" s strani ožje obrambe rdeče-črnih s približno desetih metrov meril mimo leve vratnice domačih vrat. Nekdanji slovenski selektor na klopi Rijeke Matjaž Kek se je odločil za pritisk visoko na polovici tekmeca, kjer sta prvo obrambno linijo tvorila Jakov Puljić in Domagoj Pavičić, kar sta ob pomoči gibljivega in agilnega Heberja, ki je tokrat v taktični različici 4-4-2 zavzel položaj levega krila, počela zelo dobro. Le tri minute pozneje, torej v 6., se je v novi priložnosti v gostujočem moštvu znašel Heber, ki pa je bil pri zaključku akcije vnovič premalo natančen.

Ko se je zdelo, da je Rijeka povsem vzpostavila ravnotežje na sredini igrišča, so domači v 14. minuti izvedli hitro kombinacijo na levi strani, kjer je približno 20 metrov od gostujočih vrat lepo globinsko podajo prejel najnevarnejši posameznik v vrstah Milana Andre Silva, ki je potegnil še korak, dva v kazenski prostor, preigral Daria Župarića in naposled meril natančno v levi spodnji kot za vodstvo 'rosso-nerov' z 1:0. Po prejetem zadetku so reški nogometaši potrebovali nekaj časa, da se otresejo šoka, kar so rdeče-črni izkoristili za stopnjevanje ritma in pritiska proti nasprotnikovim vratom. Do konca prvega dela igre si nobeno moštvo ni več pripravilo izrazitejše priložnosti.

V 94. minuti je za srečno, a zasluženo zmago Milana zadel Patrick Cutrone.
V 94. minuti je za srečno, a zasluženo zmago Milana zadel Patrick Cutrone. FOTO: AP

Domači strateg Vincenzo Montella je že na začetku drugega polčasa v igro poslal Giacoma Bonaventuro, ki je vstopil namesto nerazpoloženega Hakana Calhanogluja, v moštvu Rijeke pa smo prvo menjavo videli v 58. minuti, potem ko je Zorana Kvržića zamenjal Maxwell Acosty. Kasneje se je omenjena rošada v reškem moštvu izkazala za pravilno, saj je Acosty iz minute v minuto postajal vse nevarnejši za domača vrata. Tako si je v 85. minuti po navidezno nenevarni akciji poslal malce predolg predložek, a je s svojo hitrostjo uspel toliko zmesti Gianluigija Donnarummo, ki je pri poskusu izbijanja žoge udaril neposredno v omenjenega temnopoltega nogometaša Rijeke, žoga pa je z zvrhano mero sreče končala v domači mreži za znižanje reškega zaostanka na 1:2. Le štiri minute pozneje je v kazenski prostor Milana po desni strani prodrl Matic Črnic, ki ga je eden od domačih branilcev v kazenskem prostoru nepravilno oviral, česar glavni sodnik srečanja Orel Grinfeld ni mogel niti smel spregledati. Najstrožjo kazen je v 89. minuti uspešno izvedel Josip Elez za erupcijo navdušenja gostujočih navijačev ob izenačenju na 2:2.

Čeprav je Matjaž Kek jasno zaukazal branjenje težko prigaranega izenačenja, je v 94. minuti po lepi globinski podaji Fabija Borinija za srečno zmago s 3:2 zadel Patrick Cutrone. Rijeka po dveh odigranih krogih v skupini D tako ostaja brez točke.

Liga Evropa, skupina D, 2. krog:
Milan - Rijeka 3:2 (1:0)
Milano - San Siro, glavni sodnik: Orel Grinfeld (Izrael), pomočnika: Danny Krasikow in Roy Hassan (oba Izrael).
Strelci: 1:0 - Silva (14.), 2:0 - Musaccio (53.), 2:1 - Acosty (85.), 2:2 - Elez (89.), 3:2 - Cutrone (94.).
Milan: Donnarumma, Silva (od 82. - Silva), Calhanoglu (od 46. - Bonaventura), Borini, Romagnoli, Bonucci, Abate, Musaccio, Cutrone, Locatelli, Kessie (od 71. - Mauri).
Rijeka: Sluga, Kvržić (od 58. - Acosty), Zuta, Heber, Župarić, Elez, Puljić (od 80. - Črnic), Pavičić (od 71. - Maleš), Mišić, Bradarić, Vešović.
Rumeni kartoni: Elez, Bradarić.