Liga Evropa

Dunaj, 14. 09. 2017 19.39 |

T.Š./M.G.
13

Nogometaši Milana so odlično začeli sezono v ligi Evropa. V prvem krogu so v skupini D slavili na gostovanju na Dunaju s 5:1. Zablestela sta poletni okrepitvi Andre Silva in Hakan Calhanoglu. Portugalec je zabil hat-trick, Calhanoglu pa se je izkazal z golom in dvema podajama.

Spektakularen gol rezervista Susa za vodstvo Milana s 5:1
Milan je upravičil vlogo favorita in prišel do visoke zmage na Dunaju.
Milan je upravičil vlogo favorita in prišel do visoke zmage na Dunaju. FOTO: AP

Nogometaši AC Milana so sezono začeli izvrstno, a prvi poraz ugledali prav na zadnji prvenstveni tekmi, ko so na gostovanju pred štirimi dnevi visoko izgubili proti Laziu (1:4). Na drugi strani so nogometaši Austrie v domačem prvenstvu po sedmih krogih že pri dveh porazih, v skupinski del pa so se uvrstili dokaj stežka, ko so s prednostjo gola v gosteh komajda izločili hrvaški Osijek. Na drugi strani je Milan kar s 7:0 izločil makedonsko Škendijo.

Milan je že v uvodnih minutah pokazal, po kaj je prišel na Dunaj. Calhanoglu je rossonere v vodstvo popeljal v sedmi minuti, ko je s pravo mojstrovino po podaji Andreja Silve (tako kot Calhanoglu se je Milančanom pridružil poleti) poslal žogo pod prečko vratarja Osmana Hadžikića. Prav Silva, podajalec pri prvem zadetku, je izkoristil napako obrambe Austrie in tri minute kasneje povišal vodstvo Milana na 2:0. In zanimivo: s podajo se je Silvi oddolžil Calhanoglu, ki je prestregel izgubljeno žogo Avstrijcev. S fantastično predstavo sta nadaljevala Calhanoglu in Silva, ki sta zrežirala tudi tretji gol Milana, in sicer se je po novem izletu avstrijske obrambe v 20. minuti tekme pod gol podpisal Portugalec Silva. 3:0 v korist Italijanov je bil tudi končni izid prvega polčasa.

Drugi polčas se je za Dunajčane pričel precej bolje kot prvi, saj so preko Alexandra Borkovića preko kota (podajalec je bil Raphael Holzhauser) v 47. minuti tekme znižali na 1:3 in dali navijačem na stadionu Ernst Happel nekaj upanja za vsaj točko v prvem krogu skupinskega dela Lige Evropa. Navijače je hitro utišal Andre Silva, ki je v 56. minuti zabil še svoj tretji gol na tekmi. Po odlični podaji Francka Kessieja je z levico matiral domačega vratarja s strelom v daljši kot in povedel Milan s 4:1. Rezervist Suso, ki je zamenjal Nikolo Kalinića, je v nadaljevanju nemudoma opozoril nase. Le minuto po vstopu na zelenico je s fantastičnim strelom z velike razdalje matiral Hadžikića za vodstvo Milana že s 5:1. To pa je bil na koncu tudi končni izid tekme.

Milan je tako upravičil vlogo favorita, a do zmage na gostujočem terenu sredi Dunaja so Italijani vendarle prišli lažje od pričakovanj.