Liga Evropa

Ljubljana, 20. 10. 2016 21.13 |

V 3. krogu skupinskega dela Lige Evropa so priložnost dobili tudi slovenski "legionarji". številni slovenski nogometni legionarji. Inter Samirja Handanovića je premagal Southampton (1:0), Fiorentina je brez Josipa Iličića zmagala v Liberecu, Zürich Džengisa Čavuševića pa je remiziral v Romuniji.

Vrhunci tekme Manchester United - Fenerbahče

V 3. krogu skupinskega dela Lige Evropa je bila na sporedu kopica tekem, v postavah sodelujočih moštev je bilo tudi kar nekaj slovenskih igralcev.

V skupini A je Feyenoord Rotterdam z 1:0 ugnal Zorjo iz Luganska, Manchester United pa je bil s kar 4:1, ob tem je Paul Pogba dosegel dva gola že v prvem polčasu, boljši od Fenerbahceja. Olympiakos Pirej je v skupini B s 4:1 premagal Astano, Young Boys Bern pa Apoel iz Nikozije s 3:1.

V skupini C je napadalec St. Etienna Robert Berić tekmo s Gabalo začel na klopi, v igro je vstopil v 62. minuti, dvoboj se je razpletel z zmago gostiteljev po zaslugi avtogola Ricardinha v 70. minuti (1:0). Poleg St. Etienna je v skupini C igral tudi Mainz 05, ki se je z Anderlechtom razšel z remijem 1:1.

Trener Interja Frank de Boer si je le odahnil po dveh zaporednih porazih.
Trener Interja Frank de Boer si je le odahnil po dveh zaporednih porazih. FOTO: AP

V skupini D je Dundalk z 1:2 klonil proti Zenitu iz St. Peterburga, z enakim izidom je doma izgubil tudi AZ Alkmaar proti Maccabiju iz Tel Aviva. Roma in dunajska Austria sta v skupini E remizirala s 3:3, Viktoria Plzen je proti Astri Giurgiu izgubila z 1:2 in ostala na zadnjem mestu lestvice. Genk je v skupini F utrdil vodstvo in Athletic Bilbao premagal z 2:0. Dunajski Rapid je s Sassuolom igral neodločeno 1:1.

V skupini G so gledalci videli dva remija. Celta se je z Ajaxom razšla z neodločenih 2:2, z enakim izidom se je končala tudi tekma med ekipama Standard Liege in Panathinaikos Atene. Nejc Skubic je s Konyasporom v skupini H vknjižil remi 1:1 proti Bragi in odigral vso tekmo. Šahtar Donjeck je visoko s kar 5:0 nad Gentom potrdil prvo mesto na lestvici.

V skupini H je turški Konyaspor Nejca Skubica (igral je celo tekmo) remiziral v gosteh pri Bragi. Šahtar Donjeck je visoko s kar 5:0 nad Gentom potrdil prvo mesto na lestvici.

Fiorentina je s 3:1 v gosteh premagala Liberec.
Fiorentina je s 3:1 v gosteh premagala Liberec. FOTO: AP
Skupina I je postregla z dvema zmagama gostov. Schalke je z 1:0 ugnal Krasnodar, Nica pa Red Bull Salzburg z enakim izidom. Z devetimi točkami vodi Schalke.

V skupini J je Fiorentina Josipa Iličića (bil je med rezervami in ni dobil priližnosti) v gosteh s 3:1 premagala Slovan iz Libereca. Karabah Agdam je z 2:0 ugnal PAOK Solun.

V skupini K je milanski Inter Samir Handanović po dveh porazih v Ligi Evropa zabeležil pomembno zmago. Modro-črni so z 1:0 premagali Southampton, edini gol je dosegel Candreva v 67. minuti. Z enakim izidom je v skupini K Sparta v gosteh premagala Hapoel Beeer Ševo.

V skupini L je Zürich Džengisa Čavuševića iztržil točko na gostovanju v Bukarešti pri Steaui. Slovenski vezist je igral od 78. minute in podal pri golu za izenačenje v 86. minuti, ko je gol dosegel Kone. Villarreal Bojana Jokića (ni ga bilo v postavi) je v Turčiji pri Osmanlisporu zaostajal že za dva gola, a na koncu iztržil remi (2:2).

Roma je vodila za dva gola, nato pa le remizirala.