Liga Evropa

FOTO in VIDEO: Remi v Ljudskem vrtu: Maribor streljal s slepimi naboji, Tavaresov strel zaustavila prečka

Maribor, 14. 07. 2016 21.40 |

Nogometaši Maribora so na prvi tekmi drugega predkroga Lige Evropa remizirali z Levskim iz Sofije (0:0). Zadetkov na tekmi v lepo zapolnjenem Ljudskem vrtu ni bilo. Povratna tekma pa bo čez teden dni v Sofiji.

V prvi postavi Maribora je presenetljivo priložnost dobil mladi, 17-letni Adis Hodžić, ki igra na položaju desnega bočnega branilca. Od prve minute je zaigral tudi Dino Hotić, prednost pred Gregorjem Bajdetom v napadu pa je dobil kapetan Marcos Tavares. Bajde je v igro skupaj z Daretom Vršičem vstopil na začetku drugega polčasa, v katerem je priložnost za igro dobil tudi novinec Sunny Omoregie.

V drugi minuti je Tavares v konico napada lepo podal Milivoju Novakoviću, a so Bolgari uspeli razčistiti in žogo odbili v kot. V prvih 15 minutah tekme si nobena izmed ekip ni ustvarila izrazite priložnosti. V 21. minuti je sledila nevarnejša akcija Štajercev, ko je z leve strani poskusil mladi in obetavni vezist Dino Hotić, a s kakšnih 18 metrov meril krepko mimo bolgarskih vrat. Prvi strel Bolgarov proti vratom Jasmina Handanovića je prišel v 28. minuti tekme, ko so poskušali z leve strani, a je strel Antonia Salasa Aniete z roba kazenskega prostora bil prešibek, tako da mariborski čuvaj mreže ni imel nobenih težav z lovljenjem žoge. Prešibko je sprožil tudi Hotić v 30. minuti, ko je udaril 's prve' s kakšnih 23 metrov, kar je bil tudi prvi strel Maribora v okvir vrat Levskega. V 35. minuti je Marko Šuler lahkomiselno podajal vratarju Handanoviću, a pri tem spregledal enega od bolgarskih napadalcev, kar bi se lahko slabo končalo za Štajerce, a je mariborski čuvaj mreže žogo še uspel izbiti. V zaključku prvega polčasa je z leve strani Handanovića poskušal presenetiti 22-letni ganski napadalec Francis Narh, a meril preveč po sredini vrat, tako da Handanović ni imel pretirano težkega dela. Prvi polčas se je tako zaključil z izidom 0:0.

V Maribor je pripotovalo kar 1000 bolgarskih navijačev.
V Maribor je pripotovalo kar 1000 bolgarskih navijačev. FOTO: Damjan Žibert

V uvodu drugega polčasa smo kljub vstopu Gregorja Bajdeta in Dareta Vršiča, ki sta zamenjala Sintayehuja Sallalicha oz. Blaža Vrhovca, še naprej gledali podobno uspavanko na sredini igrišča. Do nevarnejšega poskusa je Maribor prišel v 56. minuti, ko je Tavares sprožil z desne strani znotraj kazenskega prostora, a meril prek bolgarskih vrat, nanj pa se je malce jezil tudi soigralec Hotić, ki je na robu kazenskega prostora osamljen čakal na kapetanovo podajo, ki pa je ni dobil. Prav Tavares je nevarno poskusil v 68. minuti, ko je sprožil z razdalje, a tokrat meril preveč po sredini vrat, tako da je gostujoči vratar Bojan Jorgačević žogo brez večjih težav ujel. Najlepšo priložnost na tekmi pa je v 78. minuti po napaki branilca Denisa Šmeja imel rezervist Temitope Adeniji. Ta je sprožil z leve strani, a je strel nigerijskega napadalca, ki je poskusil z levico, Handanović zaustavil. Tavares je slabih pet minut kasneje po podaji s kota sprožil z glavo, gostujoči vratar je že bil premagan, a je žogo na žalost dobrih 7300 navijačev v Ljudskem vrtu (od tega kar 1000 bolgarskih) zaustavila prečka. Levski bi se lahko do izjemno pomembnega gola v gosteh dokopal v sodnikovem podaljšku, ko je z desnico sprožil Georgi Kostadinov, žoga pa je po poskusu bolgarskega vezista le za las švignila mimo desne Handanovićeve vratnice, tako da je ostalo pri končnih 0:0.

Vroče je bilo že pred tekmo, posredovali so tudi policisti.