Liga Evropa

Na evropskem nebu ugasnila Zvezda: Moskovčani izločili rdeče-bele

Moskva, 21. 02. 2018 19.45 |

V povratni tekmi šestnajstine finala Lige Evropa sta se udarila moskovski CSKA in Crvena Zvezda, ki sta se na zadnji tekmi v Beogradu razšla brez zadetka, tudi tokrat pa so gledalci videli le enega samega. Gol, ki je odločil o usodi Zvezde je v zaključku prvega polčasa dosegel Alan Dzagoev, ki je tako končal evropske sanje Beograjčanov (1:0).

Beograjska Crvena Zvezda je v šestnajstini finala Lige Evropa gostovala v ruski prestolnici, ki pa rdeče-belim ne bo ostala v lepem spominu.

Prva tekma v Beogradu se je končala brez zadetka (0:0).
Prva tekma v Beogradu se je končala brez zadetka (0:0). FOTO: AP

CSKA Moskva si je namreč z zadetkom Alana Dzagoeva zagotovil napredovanje v naslednji krog, Srbi pa se poslavljajo od evropskega tekmovanja. Moskovčani so imeli v prvem polčasu dve nevarnejši priložnosti, drugo pa so v sodnikovem podaljšku polčasa tudi izkoristili, po podaji Konstantina Kučaeva s preciznim strelom vpisal Dzagoev, slednji bi lahko v drugem polčasu dosegel še drugi zadetek, vendar je njegov strel z glavo letel mimo srbskih vrat. V zaključku tekme so bili nevarnejši nogometaši Crvene Zvezde, vendar se ne Slavoljubu Srniću, ne El Fardou Mohamedu Benu Nabouhaneju, ni uspelo zapisati med strelce in popeljati rdeče-bele v osmino finala.

CSKA Moskva - Crvena Zvezda 1:0 (1:0)