Liga Evropa

FOTO in VIDEO: Adrian ob koncu tekme storpediral Liverpool za prednost rumene podmornice pred povratnim obračunom

Vila-real, 28. 04. 2016 21.05 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min

Na stadionu El Madrigal sta se nocoj na prvi tekmi polfinala Lige Evropa pomerila domači Villarreal in Liverpool. Srečanje, ki je bilo večino časa izjemno izenačeno, je z golom v 92. minuti odločil Adrian Lopez in svojemu moštvu priskrbel pomembno prednost pred povratnim obračunom (1:0).

Obračun na El Madrigalu je gostujoči strateg Jürgen Klopp začel brez klasičnega napadalca, saj je na klopi pustil tako Daniela Sturridgea, kot tudi Cristiana Bentekeja. Na drugi strani je domači strateg Marcelino tekmo začel s svojim udarnim napadalnim dvojcem, ki ga sestavljata Roberto Soldado in Cedric Bakambu, slednji je tudi drugi strelec letošnje izvedbe Lige Evropa, nasprotnim ekipam je namreč zabil že devet zadetkov. Villarreal je tudi najbolj učinkovito moštvo, ki je še v igri za naslov v Ligi Evropa, do tega srečanja so namreč zabili že 22 zadetkov. Glavni delilec pravice je bil slovenski sodnik Damir Skomina.

Srečanje so bolje otvorili domačini, saj so hitro prevzeli pobudo na sredini igrišča. In v tretji minuti so tudi, kot prvi, prišli do strela v okvir. Z roba kazenskega prostora je poizkusil Jonathan dos Santos, a je bil Simon Mignolet na pravem mestu. V 5. minuti pa je odgovoril tudi Liverpool. Adam Lallana je lepo prodrl po desni strani in poslal nevaren predložek v kazenski prostor. Našel je povsem samega Joeja Allena, a je ta iz ugodnega položaja streljal preveč po sredini, tako da je Sergio Asenjo njegov strel z lahkoto ukrotil. V 11. minuti se je po hitro izvedeni akciji domačinov dobro znašel Roberto Soldado, a je s težkega položaja meril mimo desne vratnice Mignoleta. V nadaljevanju sta s streli razdalje poizkusila še gostujoča vezista Lucas in Philippe Coutinho, a nista ogrozila Asenja na golu rumene podmornice. To so bile minute, ki so povsem pripadle gostujoči ekipi, veliko so bili pri žogi in predvsem poizkušali s predložki v kazenski prostor s krilnih položajev.

Na zelenici smo spremljali trdo borbo za vsako žogo.
Na zelenici smo spremljali trdo borbo za vsako žogo. FOTO: AP

V 20. minuti pa je bilo pred kazenskim prostorom Mignoleta zelo vroče. Do strela je prišel Tomas Pina, a se je Belgijec v vratnih Liverpoola izkazal z obrambo. Po pol ure igre je svojo srečo z roba kazenskega prostora zopet poizkusil Brazilec Coutinho, a je njegov strel zletel visoko čez gol domačih nogometašev. V 36. minuti je znotraj gostujočega kazenskega prostora po odboju do žoge prišel Mario Gaspar, a so njegov strel, ki ni bil tako nenevaren, gostujoči branilci še pravočasno blokirali in izbili v kot. Kmalu za tem je zopet z razdalje poizkusil Coutinho, a več kot očitno Brazilec ni bil pri strelu, saj je zopet sprožil visoko čez gol. To je seveda razveselilo domače navijače, ki so uživali v tem, da 23-letnik ni bil strelsko razpoložen. Tik pred koncem polčasa je s strelom poizkusil še Soldado, a je žoga zletela mimo leve vratnice Liverpoolovega gola. Do konca prvega polčasa se rezultat ni več spremenil in tako je ostalo pri začetnih 0:0.

Gostujoči strateg Klopp je na začetku drugega polčasa opravil eno menjavo, nerazpoloženega Coutinha je zamenjal Jordan Ibe. Bolje pa so drugi polčas zopet začeli domačini, ki so si že v prvem napadu priigrali kot. In prav po tem kotu bi domačini skoraj povedli. Najvišje je namreč skočil Bakambu in dobro meril proti vratom, a mu je veselje preprečila vratnica. V uvodnih petnajstih minutah drugega polčasa smo sicer spremljali izjemno raztrgano igro s strani obeh ekip. Veliko je bilo napačnih podaj in nič pravih priložnosti. V 65. minuti pa so do prve priložnosti v drugem polčasu prišli gostje. Do žoge je znotraj kazenskega prostora Villarreala prišel Roberto Firmino in takoj sprožil proti golu, a je njegov strel s skrajnimi močmi v prečko preusmeril Asenjo. V vratnicah je bilo tako 1:1, a rezultat je bil še vedno 0:0. V 71. minuti pa je prvo menjavo opravil tudi domači strateg Marcelino, vidno utrujenega Dos Santosa je zamenjal Samuel Castillejo. Kmalu za tem so domačini opravili še preostali dve menjavi. V igro sta namesto Soldada in poškodovanega Erica Baillyja vstopila Adrian Lopez in Mateo Musacchio.

Nepopisno veselje nogometašev Villarreala ob zadetku Adriana Lopeza.
Nepopisno veselje nogometašev Villarreala ob zadetku Adriana Lopeza. FOTO: AP

Potem, ko se na igrišču ni dogajalo praktično nič, je bil blizu zadetka Bakambu. V 86. minuti je namreč nevarni napadalec sprožil z odličnega položaja na robu kazenskega prostora, a se je Mignolet izkazal z odlično obrambo in žogo izbil v kot. Po seriji slabih podaj iz kotov s strani Villarreala je do žoge prišel Alberto Moreno, ki se je kot blisk podal v protinapad, a mu je na koncu zmanjkalo nekaj moči za natančen strel. Žoga namreč ni ogrozila vrat Asenja. V 92. minuti pa so gostujoči nogometaši doživeli šok. Denis Suarez je speljal hiter protinapad po desni strani in lepo podal v sredino kazenskega prostora, kjer je bil povsem sam rezervist Adrian in mu ni bilo težko potisniti žoge v prazno mrežo za veliko prednost svojega moštva pred povratnim obračunom. Skomina je namreč hitro po zadetku, na veselje domačih navijačev, odpiskal konec srečanja na El Madrigalu. Ekipi bosta o potniku v veliki finale, ki bo odigran 18. maja v Baslu odločali na stadionu Anfield čez teden dni.