Kazan, 26. 11. 2015 23.09 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 7 min
M.G./Ž.L.
1

Slovenski nogometaš Josip Iličić je s svojo Fiorentino remiziral na peti tekmi skupinskega dela Lige Evropa v Baslu (2:2). Italijani v skupini I ostajajo na drugem mestu, a tokrat so bili v Švici blizu osvojitvi treh točk, zato severnih sosedov ne bodo zapustili najboljše volje.

Vrhunci tekme Lazio - Dnipro
Iličić je bil žrtve nespametne poteze Facunda Roncaglie.
Iličić je bil žrtve nespametne poteze Facunda Roncaglie. FOTO: Reuters
Josip Iličić je zelenico ob vodstvu Fiorentine z 1:0 moral zapustiti v 33. minuti, potem ko je bil 'žrtev' rdečega kartona argentinskega branilca Facunda Roncaglie. Iličića je zamenjal srbski branilec Nenad Tomović, Italijani pa so kljub igralcu manj uspeli povišati vodstvo na 2:0. Že na uvodu tekme so ostali brez (očitne) enajstmetrovke, za katero se slovaški sodnik Ivan Kružliak ni odločil. Domači Basel je uspel znižati izid na 1:2 še pred koncem prvega polčasa, ko je iz sumljivega položaja zadel Marek Suchy. Basel je v drugem polčasu še pritiskal in prišel do izenačujočega zadetka preko Mohameda Elnenyja, ki je izkoristil podajo Suchyja in s prefinjenim strelom poskrbel za izenačenje v Švici (2:2). Basel ostaja prvi v skupini I (10 točk), Fiorentina pa je druga (7) pred Lechom Poznanom in Belenensesom (oba po 5).

Lokomotivi pot s podzemno železnico ni dobro dela
Nogometaši moskovske Lokomotive so se na tekmo (s Sportingom) zaradi gneče na moskovskih cestah odpravili kar s podzemno železnico, pa čeprav bi sprva na tekmo morali z moštvenim avtobusom. Vse skupaj očitno ne glede na ime kluba ni dobro vplivalo na nogometaše ruske zasedbe, saj so na domačem stadionu morali priznati premoč portugalskemu Sportingu. Gostje so popolnoma nadigrali v skupini H do danes vodilno zasedbo Lokomotive in se na koncu veselili zmage s 4:2. Stanje v skupini H se je tako dodobra zapletlo: Bešiktaš je premagal Skenderbeu (2:0) in prevzel vodstvo (9 točk), Lokomotiva je padla na drugo mesto (8), tretji pa je lizbonski Sporting.

Do danes vodilna Lokomotiva je zabila dvakrat, a ostala praznih rok.
Do danes vodilna Lokomotiva je zabila dvakrat, a ostala praznih rok. FOTO: Reuters

'Hurikan' spet udaril
Prvo ime v napadu londonskega Tottenhama Harry Kane je poskrbel za nov uspeh Londončanov. Slednji so se sicer na gostovanju pri azerbajdžanskem Qarabagu dolgo časa mučili, a je za zmago Londončanov v 78. minuti poskrbel 'Hurikan', za katerega je bil to še deveti gol na zadnjih šestih tekmah Tottenhama in drugi gol v letošnjem tekmovanju Lige Evropa. Londončani so si z zmago že zagotovili napredovanje v izločilne boje.

Rubin z zmago proti do danes vodilnemu Sionu zapletel situacijo v skupini B
Nogometaši Rubina so dodatno zapletli situacijo v skupini B Lige Evropa, potem ko so na tekmi petega kroga doma premagali do danes vodilni Sion. Za zmago Rusov iz Kazana sta poskrbela bolgarski vezist Blagoj Georgijev in ukrajinski napadalec srbskega rodu Marko Dević. Stanje v skupini B se zapleta, potem ko so nogometaši Kazana z zmago zbrali še peto točko, Sion jih ima osem, Liverpool pa je z zmago proti Bordeauxu skočil na prvo mesto. V izločilne boje napredujeta prvi dve ekipi.

Dević (levo) je potrdil zmago Rubina.
Dević (levo) je potrdil zmago Rubina. FOTO: Reuters

Napoli potrdil premoč v skupini D
Nogometaši Napolija so na peti letošnji tekmi skupinskega dela Lige Evrope še petič slavili. Tokrat so po zaslugi romunskega branilca Vlada Chirichesa z 1:0 ugnali Club Brugge v gosteh pred praznimi tribunami (zaradi splošne nevarnosti terorističnih napadov v Belgiji). Tako imajo na svojem kontu vseh 15 možnih točk in so zanesljivo osvojili prvo mesto v skupini D. Legia Varšava je na drugi tekmi omenjene skupine na Poljskem z identičnim izidom premagala danski Midtjylland (1:0) in ohranila upanje na napredovanje. Poljaki imajo zdaj štiri točke, medtem ko so drugouvrščeni Danci ostali pri šestih.

Prvi poraz Dortmunda v izločilne boje pelje Kuban
Nogometaši Dortmunda so v derbiju vodilnih ekip skupine C izgubili pri Kubanu iz Krasnodarja. To je bil sploh prvi poraz Nemcev (0:1) v letošnjem skupinskem delu Lige Evropa. Rusi so si z zmago, za katero je iz 11-metrovke zabil Pavel Mamajev, že zagotovili napredovanje v izločilne boje, kamor je bila že pred tem krogov uvrščena Borussia iz Dortmunda.