Liga Evropa

Reka, Lyon, Koebenhavn, 02. 11. 2017 20.43 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min

V 4. krogu Lige Evropa sta se med strelce vpisala kar dva slovenska reprezentanta, Benjamin Verbič je vknjižil dva zadetka proti Zlinu (3:0), Iličićev gol proti Apollonu pa ni zadostoval za zmago Atalante (1:1). Rijeka je pred domačimi navijači klonila proti nogometašem Austria Dunaja (1:4). Lyon je opravil z letos hudo skromnim Evertonom (3:0).

Vrhunci tekme FC Köln - Bate Borisov

V skupini F se je obetal razburljiv dvoboj med Koebenhavnom in Zlinom, tekmeca sta se namreč v tretjem krogu razšla z neodločenim izidom (1:1). Benjamin Verbič na prvi tekmi ni nastopil, na domači zelenici pa ga je Stale Solbakken uvrstil v začetno postavo.

Danci so v prvem polčasu zadrževali žogo v svoji posesti, kar se je obrestovali v 40. minuti, ko se je med strelce vpisal Michael Luftner, v drugem pa je zadetek vknjižil tudi slovenski reprezentant v dresu Koebenhavna. Ta je s čudovitim in preciznim strelom z dvajsetih metrov zatresel mrežo gostujočega vratarja. Odlično razpoloženi Verbič se je izkazal tudi v sodnikovem podaljšku, ko je zadel za končni rezultat 3:0.

Benjamin Verbič je k zmagi Dancev prispeval dva zadetka.
Benjamin Verbič je k zmagi Dancev prispeval dva zadetka. FOTO: AP

Varovanci Matjaža Keka so na Rujevici gostili nogometaše Austria Dunaja. Prav na prvem srečanju v 3. krogu skupinskega dela se je Rijeka na gostovanju v avstrijski prestolnici prišla do prvih treh točk v skupini D. Po slabih rezultatih v domačem prvenstvu, na zadnje je Rijeka izgubila proti zagrebškemu Dinamu, je aktualni hrvaški prvak nujno potreboval zmago, Kekov stolček se je namreč že nevarno tresel.

Prav zato je na domači klopi zavladala nervoza, ko je v prvem polčasu za vodstvo gostov poskrbel Dominik Prokop. V drugem polčasu so domači po zadetku Domagoja Pavčića uspeli izenačiti, vendar veselje ni trajalo dolgo, saj so se Avstrijci odzvali z dvema zadetkoma, pod prvega se je podpisal Prokop, pod drugega pa po rdečem kartonu Josipa Mišića Tarkan Serbest. Končni žebelj v krsto Rijeke je zabil še Christoph Monschein in postavil končnih 1:4, Hrvatje pa so vse od 72. minute dalje morali igrati z igralcem manj.

Matjaž Kek je lahko upravičeno zaskrbljen.
Matjaž Kek je lahko upravičeno zaskrbljen. FOTO: Damjan Žibert

Atalanta Josipa Iličića in Jasmina Kurtiča je gostovala ciprski prestolnici Nikoziji. Po ugodnem rezultatu na prejšnji tekmi (3:1) so Italijani tudi tokrat napadli z vsemi močmi, s slovenskima reprezentantoma v prvi enajsterici. Prav Iličić pa je po izvajani  enajstmetrovki tudi povedel Atalanto v vodstvo, ki je trajalo vse do sodniškega podaljška v drugem polčasu, ko so mrežo gostov zatresli tudi Ciprčani (1:1).

Derbi skupine E med Lyonom in ranjenim Evertonom je še poglobil krizo Angležev, ki se nahajajo na samem repu angleškega prvenstva, ob porazu v Franciji pa bi se morali posloviti tudi od igranja v evropskem tekmovanju.  Francozi so v prvem polčasu narekovali ritem na zelenici, v drugem pa se je njihov trud izplačal, saj je po podaji nasprotnika za vodstvo Lyona zadel Bertrand Traore, krizo Evertona pa sta z zadetkoma še poglobila  Houssem Aouar in Memphis Depay(3:0).

Lyon je prepričljivo dobil dvoboj z Evertonom.
Lyon je prepričljivo dobil dvoboj z Evertonom. FOTO: AP

Neodločen rezultat na San Siru je dodobra načel samozavest AC Milana, ki se je po številnih okrepitvah želel vrniti na pota stare slave (0:0). Italijani so se sicer po zaslugi prvih dveh tekem veselili prvega mesta v skupini, kljub temu pa na gostovanju pri AEK Atene kaj drugega kot zmaga ni prišlo v poštev, vendar pa so se ob koncu morali zadovoljiti le s točko, saj gledalci zadetka v Atenah niso videli.

Remiji slovenskih nogometašev, poraz Matavža, zmaga Maroha

V Ligi Evropa so zaigrali tudi drugi slovenski nogometaši. Miha Mevlja si je z Zenitom iz Peterburga šele v sodniškem podaljšku zagotovil remi proti Rosenborgu (1:1). V začetni enajsterici Konyasporja je zaigral Nejc Skubic, obračun z Salzburgom pa se je končal brez zadetka (0:0).

Vitesse Arnheim je na domači zelenici klonil proti Wargemu, Tim Matavž je v igro vstopil v 35. minuti in zapravil lepo priložnost za zadetek (0:2). Edini, ki se je razveselil treh točk je bil Dominic Maroh, njegov Köln je kar s 5:2 ugnal nogometaše Bate Borisova. Nemci so sprva izgubljali potem pa so si po preobratu zagotovili visoko prednost in prve tri točke.