Liga Evropa

Milano, 25. 11. 2016 09.13 |

Milanski Inter je ostal brez možnosti za napredovanje v Ligi Evropa po šokantnem porazu v Izraelu. Eden ključnih trenutkov tekme je bila izključitev Samirja Handanovića v drugem polčasu, izraelska ekipa Hapoel Beer Sheva je po zaostanku z 0:2 zmagala s 3:2. Slovenski vratar je po tekmi dobil zelo slabe ocene.

• Prekršek Samirja Handanovića
    00:30
    Prekršek Samirja Handanovića
  • Vrhunci tekme Hapoel Beer Sheva - Inter
    03:47
    Vrhunci tekme Hapoel Beer Sheva - Inter

Milanski Inter je tudi v evropskem tekmovanju odigral pod vsemi pričakovanji in za navijače črno-modrih je to še eno veliko razočaranje te sezone (v serie A je Inter na skromnem 9. mestu). Milanska zasedba je na petih tekmah skupinskega dela Lige Evropa kar štirikrat izgubila in le enkrat zmagala (razmerje v golih 5:10) in je ostala brez možnosti, da bi prezimila v tem evropskem tekmovanju. Inter na petih tekmah v skupini K zbral tri točke, tokratni tekmec Hapoel Beer Sheva jih ima sedem, tako kot Southampton. Obe moštvi se bosta borili za drugo prosto mesto za napredovanje, saj je na prvem mestu že neulovljiva praška Sparta (12 točk).

Milančani so sinoči gostovali v Izraelu, kjer bi z zmago še bili v konkurenci za napredovanje. In kazalo jim je zelo dobro, saj so v 25. minuti vodili z 0:2 in kazalo je na gladko zmago Interja. A nato je šlo vse po zlu, gostitelji so izid znižali in nato izenačili na 2:2 iz enajstmetrovke, ki jo je zakrivil Samir Handanović. Glavni sodnik mu je pokazal drugi rumeni karton (prvega je dobil v 45. minuti), ker je po posredovanju v kazenskem prostoru zadel igralca Buzagla z nogo v glavo, ko je želel preprečiti njegov poizkus strela in je moral z igrišča. Popoln polom je sledil nato v sodnikovem podaljšku, ko je v 93. minuti gol za zmago gostiteljev dosegel Sahar.

Na spletni strani, ki spremlja Inter (interlive.it) so zapisali v naslovu "Neumnost Handanovića in moštvo brez osebnosti", slovenski vratar pa je dobil najslabšo oceno od vseh igralcev (3), najboljšo je od Interjevih dobil Eder (6,5). Ob tem so med drugim v oceni slovenskega vratarja zapisali: "Po nekaj sekundah ga je rešila prečka, potem je dobil rumeni karton ob koncu prvega polčasa zaradi zavlačevanja igre. Ta rumeni karton ga je stal izključitve po prodoru Buzagle. Še ena zapravljena evropska priložnost gre predvsem na njegov račun." Tudi rimska La Repubblica mu je dala najnižjo oceno od vseh igralcev (4,5): "Tokrat v glavni vlogi v negativnem pomenu. Prekršek za enajstmetrovko, ki je preobrnil tekmo na izraelsko stran." Spletna stran goal.com je slovenskega vratarja izbrala za najslabšega igralca tekme (dobil je eno zvezdico in pol od možnih petih).

Vratar Interja Samir Handanović
Vratar Interja Samir Handanović FOTO: AP

Nad svojimi igralci je bil razočaran tudi trener milanske zasedbe Stefano Pioli, ki je po tekmi dejal: "Nehali smo igrati kot ekipa in to se  nikoli ne sme zgoditi. Takšnih stvari si ne smemo dovoliti, če želimo zmagovati. Imeli smo priložnost za vodstvo s 3:0 in je nismo izkoristili. Igrali smo tekmo z dvema obrazoma, v prvem polčasu smo bili res dobri, slabi v drugem. Kar je pomembno, je mentalitega vsakega posameznika in odnos, v tem se moramo popraviti. Inter ima igralce izjemnih kvalitet, vendar vedeti morajo, kako reagirati pod pritiskom. Igra ni bila na nivoju moštva, kot je Inter."

Trener gostiteljev Barak Bakhar pa je kot odločilni trenutek izpostavil izključitev vratarja Interja. "Ko igramo proti evropskim ekipam moramo biti pogumni. Želeli smo ugoden rezultat in jasno je, da se je tekma prelomila z izključitvijo Handanovića. V prvem polčasu smo igrali slabo, v drugem smo bili boljši, tudi s pomočjo naših navijačev," je razplet tekme pokomentiral izraelski trener.