Liga Evropa

Ljubljana, 03. 11. 2016 19.32 |

T.Š./M.G./STA
4

V nogometni Ligi Evropa je bil na sporedu 4. krog skupinskega dela. Svojo vlogo so imeli tudi slovenski igralci. Berić je za St. Etienne dosegel gol za zmago (2:1), Skubic (Konyasport) je moral z igrišča ob dveh rumenih kartonih, Čavušević (Zürich) je odigral celo tekmo, Iličić je za Fiorentino dosegel gol in podajo, Handanović je ubranil enajstmetrovko, a je Inter izgubil (2:1).

Vrhunci tekme Ajax - Celta Vigo

V Ligi Evropa so odigrali polovico tekem 4. kroga, druga polovica bo končana pozno zvečer. Od slovenskih igralcev je prvi nastopil napadalec francoskega St. Etienna Robert Berić. Slovenski reprezentant je začel tekmo od prve minute in prispeval pomemben delež k zmagi moštva proti Gabali, V 39. minuti so povedli domači z golom Ruslana Gurbanova v 39. minuti, izenačil je Oussama Tannane v sodniškem dodatku prvega polčasa, Berić, ki je igro zapustil v 62. minuti, pa je z roba kazenskega prostora z lepim strelom zadel za zmago v 53. minuti.

Na drugi tekmi skupine je Anderlecht kar s 6:1 odpravil Mainz. Nicolae Claudiu Stanciu in Lukasz Teodorczyk sta dosegla po dva gola za zmagovalce. Anderlecht in St. Etienne vodita s po osmimi točkami.

Poseben dosežek pa je uspel španskemu napadalcu Aritzu Adurizu, ki je prispeval vseh pet zadetkov za zmago Athletica Bilbaa v dvoboju z Genkom s 5:3. Obe ekipi sta pri vrhu skupine F s po šestimi točkami. Junak tekme v skupini E med dunajsko Austrio in Romo je bil Edin Džeko, ki je k zmagi gostov s 4:2 prispeval dva zadetka.

Na delu so bili še štrije slovenski nogometaši, vsi so tekmo začeli v udarni enajsterici. Fiorentina Josipa Iličića je gostila Slovan iz Libereca. Iličić se je izkazal v prvem polčasu, dosegel je vodilni gol za Fiorentino. Po prekršku nad Iličićem v kazenskem prostoru Slovana je sodnik dosodil enajstmetrovko, ki jo je izkoristil slovenski reprezenant v 30. minuti. V 43. minuti je Nikola Kalinić povišal izid na 2:0 po podaji Iličića. V 69. minuti je šel Iličić na klop, v 73. minuti je za končnih 3:0 zadel Cristoforo. Fiorentina gladko vodi v skupini J, drugi je Karabah, ki je z 1:0 zmagal v Solunu.

Inter Samirja Handanovića je gostoval na Otoku pri Southamptonu, Mauro Icardi je povedel Inter v vodstvo v 33. minuti (0:1), v sodnikovem podaljšku pa je sodnik dosodil enajstmetrovko za gostitelje po roki Ivana Perišića. Dušan Tadić je izvajal najstrožjo kazen, vendar je Handanović prebral njegovo namero in je njegov strel ubranil. V drugem polčasu preobrat domačih, povedli so z 2:1, najprej je zadel van Dijk v 64. minuti, v 70. pa je avtogol ob nemočnem Handanoviću dosegel Nagatomo. Inter je po štirih tekmah zadnji v skupini K, vodi pa praška Sparta, ki je z 2:0 odpravila Hapoel Beer-Shevo.

Konyaspor Nejca Skubica je gostoval na Portugalskem pri Bragi. Slovenski branilec je v prvem polčasu dobil prvi rumeni karton, v 54. minuti pa še drugega in je moral z igrišča. Braga je zmagala z 2.1, a tudi portugalsko moštvo je ostalo z deseterico, v 38. minuti je drugi rumeni karton dobil Mauro.

Zürich Džengisa Čavuševića je gostil Steauo iz Bukarešte, slovenski napadalec je odigral celo tekmo, ki se je končala brez golov. Na prvih dveh mestih v skupini sta Osmanlispor in Villarrreal. Turki so danes z 2:1 slavili v Španiji.

Josip Iličić je dosegel gol za Fiorentino.