Liga Evropa

Istanbul, Saint-Etienne, Firence, 24. 11. 2016 23.07 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 6 min

Samir Handanović je z Interjem izgubil na gostovanju pri Hapoelu Beer Sheevi (3:2) in že zapravil vse možnosti za napredovanje v izločilne boje. Fiorentina Josipa Iličića je prav tako v izdihljajih tekme zapravila potrditev napredovanja, potem ko jo je v Firencah presenetil grški PAOK. Fenerbahče do pomembne zmage proti Zorji.

Iličić je v igro vstopil v 83. minuti. FOTO: AP

Nogometaši Fiorentine so bili le dobro minuto oddaljeni od napredovanja v izločilne boje Lige Evrope, a bodo zaradi prejetega zadetka v 93. minuti tekme morali na morebitno napredovanje morali še počakati. Djalma Campos je že v peti minuti ogrel dlani vratarja Luce Lezzerinija, ko je sprožil z razdalje, a je mladi čuvaj mreže žogo uspel odbiti. A ta je prišla le do Jevgenija Skakova, ki jo je z bližine poslal med nogama Lezzerinija v mrežo Fiorentine za vodstvo PAOK-a z 1:0. Grki so nadaljevali s pritiskom na vrata domačinov: Garry Rodrigues je sprožil z razdalje v osmi minuti in zadel levo Lezzerinijevo vratnico. Velja poudariti, da je Fiorentina obračun petega kroga skupinskega dela Lige Evropa začela z dododbra premešano zasedbo. Na klopi za rezevirste so tako med drugim obsedeli Josip Iličić, Nikola Kalinić, Ciprian Tatarusanu in Mauro Zarate, v kadru pa ni bilo Borje Valera. Domačini so skušali vrniti udarec v nadaljevanju tekme: v zadnjem času zelo razpoloženi Federico Bernadeschi je v 19. minuti zatresel okvir vrat PAOK-a. Potem ko je sprožil z razdalje in že matiral vratarja Željka Brkića, je njegov poskus zaustavila prečka. Okvir grških vrat se je znova tresel v 21. minuti, ko je s kakšnih 12 metrov po lepi akciji Fiorentine poskusil Sebastian Cristoforo. Za šok na Artemiu Franchiju je poksrbel Campos v 26. minuti, potem ko je po podaji Rodriguesa s strelom znotraj kazenskega prostora žogo poslal pod prečko Fiorentininih vrat in povedel Grke v vodstvo z 2:0. Fiorentina je zadetek le dočakala dobrih pet minut kasneje, ko je z roba kazenskega prostora poskusil Bernadeschi in ujel Brkića nepripravljenega ter znižal na 1:2. To je bil tudi končni izid prvega polčasa.

Rodrigues je odločil tekmo v Firencah z zadetkom v 93. minuti.
Rodrigues je odločil tekmo v Firencah z zadetkom v 93. minuti. FOTO: AP

Drugi polčas se je začel po željah domačinov. Khouma Babacar – s podajo ga je lepo zaposlil Davide Astori – se je izvrstno znašel v kazenskem prostoru in z desnico matiral nemočnega Brkića za izenačenje na 2:2. Priložnost za igro je v drugem polčasu – natančneje v 83. minuti dočakal – tudi slovenski reprezentant Iličić, ki je tako kot Bernadeschi na zadnji ligaški tekmi Empoliju zabil dva zadetka. V 88. minuti je prav Kranjčan sprožil s prostega strela z leve strani, a z levico meril mimo vrat Brkića. Ko je že kazalo na delitev točk, je v sodnikovem podaljšku udaril podajalec pri drugem zadetku Rodrigues. S pravo bombo je v 93. minuti razparal mrežo domačinov za pomembno zmago PAOK-a v skupini J. Fiorentina ima zdaj 10 točk, Qarabag, ki je presenetljivo izgubil na gostovanju v Liberecu, jih ima 7, prav toliko pa jih ima zdaj PAOK. Fiorentina je praktično že uvrščena v izločilne boje, saj bi morala na gostovanju pri Qarabagu izgubiti z več kot štirimi zadetki, Paok pa bi moral doma ugnati Čehe.

Handanović izključen po karate vložku v 69. minuti, Inter zapravil vodstvo z 2:0
Nogometaši Interja so se pred zadnjima dvema krogoma Lige Evropa znašli v sila neprijetnem položaju, za napredovanje sta bili skorajda nujno potrebni dve zmagi. Misijo šestih točk so varovanci Stefana Piolija so v Izraelu začeli odlično. Že v 13. minuti je podajo Ederja v zadetek z neposredne bližine pretvoril Mauro Icardi. Na 2:0 je dobrih deset minut kasneje povišal Marcelo Brozović. V slogu italijanskega nogometa si je Samir Handanović že v 45. minuti prislužil rumeni karton zaradi zavlačevanja. Nogometaši Hapoel Beer Sheve so povratek pričeli z zadetkom Brazilca Lucia Maranhaa v 58. minuti tekme. V 69. minuti si je Handanović prislužil drugi karton, potem ko je podrl enega od domačih nogometašev. Po predčasni poti pod prho je vstopil rezervni vratar Juan Carrizo, ki je nemudoma bil postavljen pred težko nalogo – branjenje enajstmetrovke. To je uspešno realiziral Anthony Nwakaeme, ki je meril v desni spodnji kot. Nigerijski napadalec je tako v 71. minuti poskrbel za izenačenje na 2:2. Za ekstazo na stadionu Toto Turner je v 93. minuti poskrbel Ben Sahar, ki je Izraelce popeljal do izredno pomembne zmage (3:2) v skupini K. S tem so domačini ostali v boju za napredovanje v izločilne boje, Inter z zgolj tremi točkami pa več ne more iz skupine.

Hat-trick Džeka za visoko zmago Rome
Edin Džeko je znova pokazal svoj razkošen talent na tekmi 5. kroga Lige Evrope, ko je Roma doma gostila zasedbo Viktorie Plzen. Na olimpijskem stadionu v Rimu je reprezentant BiH zabil kar tri zadetke. Mrežo Čehov je načel v 11., nato je drugi zadetek zabil 61., tretjega pa v 88. minuti, s čimer je potrdil visoko zmago Rome (4:1). Tretji zadetek v mrežo Plzena je zabil Diego Perotti v 82. minuti. Roma se je s tretjo zmago v skupini E že uvrstila v izločilne boje, z vrha lestvice pa je ne more zrušiti nihče.

Džeko je s hat-trickom poskrbel za zmago Rome.