Liga Evropa

Baku, 19. 08. 2016 08.20 |

Po hitrem "dvojčku" Bagalyja Daboja se je Maribor v Bakuju na tekmi z Gabalo nenadoma znašel v težavah, iz katerih se mu ni uspelo izviti še s kakšnim zadetkom, ki bi Štajercem pred povratno tekmo olajšal delo. Kljub porazu (1:3) je trener Darko Milanič z varovanci napovedal drugačno sliko v Ljudskem vrtu.

Iz 24UR: Milanič in Bohar po tekmi Lige Evropa

Vse se je v Bakuju začelo sanjsko za Maribor, potem ko je kapetan Marcos Tavares z že 20. zadetkom v evropskih tekmovanjih kot praktično v vsaki sezoni poskrbel za slavje v pravem trenutku. Toda Gabala je odgovorila in s hitrima zadetkoma na začetku drugega polčasa so Azerbajdžanci pred navdušenimi navijači vzeli skalp slovenskih podprvakov in pred povratnim obračunom v Ljudskem vrtu, ki bo v četrtek (prenos na Kanalu A in VOYO), napovedali pravi spektakel. Mariborčani so se že znali vračati iz težkih položajev, pred domačimi navijači pa je trener Darko Milanič napovedal vroč dvoboj. V nasprotju z azerbajdžanskim ne dobesedno. "Danes se je pač obrnilo njim v prid, zakaj se ne bi v Ljudskem vrtu z energijo, ki jo bomo gotovo dobili s tribun, obrnilo v naš prid?" je zbranim novinarjem, med katerimi je bil tudi naš Tadej Vidrih, takoj po tekmi povedal Milanič. "Neverjetno, kako fizična tekma je bila to. Fantje so res garali in nekateri so bili zelo izčrpani že pred zadnjimi minutami. Mislim, da imamo energijo in znanje proti nasprotniku, ki je, jasno, v teh pogojih ne v majhni, temveč v veliki prednosti. V Ljudskem vrtu takšne vročine ne bo, oziroma bo vročina prihajala od drugod – s tribun," je bil odločen primorski trener, ki je obžaloval nekaj nesrečnih dogodkov, s katerimi je Gabali uspelo kljub gostujoči pobudi priti do precej izdatne zmage.

"Res je, da je za nami težka tekma, ki bi se lahko po nekih dogodkih v prvem polčasu lahko obrnila tudi drugače. Mi smo imeli svoje trenutke, je pa res, da se danes, ko smo recimo imeli priložnost v drugem delu prvega polčasa, da bi povedli, pa imeli potem tudi izredno lepo priložnost na koncu tekme, vmes na začetku drugega polčasa situacija, ko so šle njim na roko, vendar rezultat je negativen, vendar mislim, da lahko upamo na preobrat," je dodal Milanič, ki je pohvalil Tavaresa po novem evropskem zadetku. "Dve nesrečni epizodi: ena, ko smo sami podali nasprotniku, ki je bil globoko v 'ofsajdu', in druga v tej 'gužvi' po tem predložku s strani oziroma kotu, ko mislim, da je bil storjen tudi kakšen prekršek na naših igralcih. Niso nas presenetili, oni so igrali zelo podobno kot druge tekme. Pritisk na začetku prvega polčasa, ko smo jih lepo umirili, potem so nas pustili na njihovo polovico in želeli ogrožat tako, kot so najboljši, s hitrimi prehodi skozi sredino. Mi smo tu dobro nadzorovali tekmo in morda imeli v nekaterih trenutkih premalo potrpljenja. Tavares? On ne glede na to, da sem ga dve tekmi pustil, da si malo odpočije, je tisti, ki enostavno ima to, enostavno fant to ima, ni zastonj toliko zabil, tudi danes je odigral dobro in se v tej situaciji našel na pravem mestu."

Vratarju Handanoviću je pri izenačujočemu zadetku žoga ušla skozi roke v mrežo.
Vratarju Handanoviću je pri izenačujočemu zadetku žoga ušla skozi roke v mrežo. FOTO: Miro Majcen

Junak številnih podvigov Maribora v evropskih kvalifikacijah Tavares je prav tako menil, da zapravljene priložnosti Milivoja Novakovića ne bodo usodne. "Imeli smo priložnosti, da bi zabili gol, a se zgodi, to je tekma in doma bomo bili stoodstotno osredotočeni na to, da ga lahko zabijemo," je izjavil prekaljeni Brazilec. "Sem zelo vesel (zaradi 20. zadetka v Evropi, op. a.), a škoda, da ni bil za zmago, toda doma bo druga zgodba, doma želimo zmagati. Seveda je bila to zelo težka tekma, a mislim, da ni še konec. Doma imamo zelo lepo priložnost in mislim, da bomo doma zmagali in šli naprej. Igralci vemo, kaj nas čaka, kaj moramo delati, doma zmagamo in to je to. Malo mislim,da je padla zbranost, ne vem ... Teh nekaj minut je naredilo razliko, ampak prvi polčas smo bili dominantni, odigrali boljšo tekmo, a nato je seveda težko priti nazaj. Vseeno smo pokazali, da lahko zmagamo in smo lahko boljši doma, skupaj z navijači pa bo seveda boljše. Presenetili so nas s hitrim golom v drugem polčasu. Zdaj bomo morali biti zbrani 90 minut, da bi lahko zmagali."

Vezist Maribora Damjan Bohar je dodal: "Ne vem točno, kaj je bilo narobe, mogoče smo bili malce preveč zaspani, da nas je polčas uspaval, a potrebno je analizirati, 'brezveze' je zdaj deliti neke komentarje in trener bo tudi povedal svoje, ko bomo še enkrat vsi skupaj pogledali tekmo. Pride do padca zbranosti, potrebno je narediti analizo, a mislim, da utrujenost ni bila vzrok, pogoji so bili enaki zanje in za nas. Drugega nam ne preostane, da se dobro pripravimo na prvenstveno tekmo, nato pa na povratno (z Gabalo), na kateri bomo res naredili vse za napredovanje. Moramo iti v tekmo z mislijo, da moramo zabiti te zadetke, trener pa nas bo od začetka tako tudi postavil na igrišče."