Liga Evropa

Maribor, 05. 08. 2016 08.42 |

T.Š./T.V.
29

Maribor je z veliko mero odločnosti, bojevitosti in tudi kančka sreče v 4. krogu kvalifikacij Lige Evropa. Vijoličasti so znali izkoristiti priložnost, ki so jim jo ponudili tudi nespretni nogometaši Aberdeena in se uvrstili v izločilni krog evropskega tekmovanja.

Jasmin Handanović ustavil enajstmetrovko Adama Rooneyja

Po dveh tekmah Maribora in Aberdeena je bilo skupno razmerje v golih 2:1, napredovanja so se veselili Štajerci, ki so pot v naslednji krog kvalifikacij tlakovali že z remijem v Aberdeenu. Na povratni tekmi so imeli pot do napredovanja v svojih rokah tudi Škoti, a so se Jasmin Handanović in soigralci izkazali z nepopustljivostjo in odločnostjo, ki jim je prinesla nagrado.

Tekma je bila tudi sila čustvena za vijoličaste, saj je bila v mislih nogometašev in strokovnega štaba še vedno tragična nesreča mladih nogometašev Maribora. To je potrdil tudi trener Darko Milanič: "Za nami je res zelo čustvena in stresna tekma. V prvem polčasu smo bili preveč pasivni, nismo se znali postaviti ali ustvariti viška. V drugem polčasu smo bili potem bistveno boljši, ko je nasprotnik pustil nekaj prostora. Trpeli smo do konca, a le uspeli. Smo zadovoljni, saj gremo v naslednji krog. Jaske (Jasmin Handanović, op.p.) je zelo dobro branil obe tekmi. Že v Aberdeenu, tukaj pa je bila ključna njegova obramba."

"Bili smo preveč statični, težko je vedeti, zakaj. Zakaj si nismo upali premakniti, od 46. minute je bilo boljše. Ob polčasu sva si z direktorjem razdelila naloge, on je reagiral na en način, potem slačilnico zapustil, jaz na drugega in mislim, da sva uspela. Čutili smo pritisk napredovanja, velika želja je bila prisotna," je še dejal Milanič, ki se zaveda, da počitka ni. Že v ponedeljek jih čaka veliki derbi z Olimpijo v Ljudskem vrtu (prenos na Kanalu A ob 20. uri), nato pa sledi novi evropski obračun v odločilnem krogu kvalifikacij.

Maribor je preskočil še eno oviro v kvalifikacijah Lige Evropa, škotski Aberdeen. FOTO: Aljoša Kravanja