Liga Evropa

Ljubljana, 14. 09. 2017 23.00 |

Nogometaši Lazia so slavili na gostovanju pri Vitesseju s 3:2. Nizozemcem ni pomagal niti gol slovenskega reprezentanta Tima Matavža, ki je zabil prvi zadetek na tekmi. Hapoel Be'er Ševa, ki je v kvalifikacijah Lige prvakov izpadel proti Mariboru, si je rane zacelil z zmago proti švicarskemu Luganu (2:1).

Vrhunci tekme Vitesse - Lazio
Tim Matavž je potrdil izvrstno formo tudi z zadetkom v Ligi Evropa, a vse skupaj je bilo premalo za zmago Vitesseja. FOTO: AP

Tim Matavž, ki se po štirih krogih nizozemskega prvenstva lahko pohvali z nazivom najboljšega strelca Eredivisie, je dobro formo potrdil tudi z zadetkom na tekmi Lige Evrope, a zadetek Šempetrčana ni bil dovolj za zmago Nizozemcev, saj so nogometaši Lazia sredi Nizozemske z zadetki Marca Parola, Cira Immobila in Alessandra Murgie slavili s 3:2.

Občasni slovenski reprezentant Nejc Skubic je s turškim Konyasporjem izgubil pri krvniku Domžalčanov Marseillu. Edini zadetek na tekmi je za zmago Francozov (1:0) zabil nekdanji član Seville Adil Rami. Benjamin Verbič (Kobenhavn) je v uvodnem krogu iztržil točko proti moskovski Lokomotivi. Atalanta, pri kateri je manjkal Josip Iličić zaradi poškodbe, Josip Kurtić pa je igral od 82. minute tekme, je deklasiral zasedbo Evertona (3:0).

V skupini D je Rijeka z 1:2 izgubila proti atenskemu AEK, Matica Črnica ni bilo v ekipi Matjaža Keka. Na drugi tekmi skupine je Milan pričakovano v gosteh ugnal dunajsko Austrio s 5:1.

V skupini F sta se oba dvoboja končala z 0:0. Tako Zlin in Šerif Tiraspol ter Koebenhavn in Lokomotiva Moskva niso dosegli zadetka. Slovenski reprezentant Benjamin Verbič je igral celo tekmo za Dance. V skupini G je Domen Črnigoj igral prvi polčas z Luganom, ki je pozneje izgubil pri Hapoelu Be'er Shevi z 1:2. V isti skupini je Steaua s 3:0 premagala Viktorio Plzen.

V skupini L je Zenit Sankt Peterburg, novi dom Mihe Mevlje, uvodoma gostoval v Skopju pri Vardarju in zmagal kar s 5:0. Mevlja je igral do 82. minute. Na drugi tekmi te skupine je Real Sociedad s 4:0 ugnal Rosenborg Trondheim.