Liga prvakov

FOTO in VIDEO: Zaradi Neuerjeve napake Arsenal ostal med živimi

London, 20. 10. 2015 22.41 |

Nogometaši Arsenala so v 3. krogu Lige prvakov v skupini F na domačem Emiratesu vstali od mrtvih in z 2:0 porazili letos skorajda nepremagljive nogometaše Bayerna. Za topničarje sta zadetka prispevala rezervist Olivier Giroud in Mesut Özil.

Z zmago so nogometaši Arsenala ostali v boju za napredovanje v izločilne boje Lige prvakov. Tudi tokrat so ostali zvesti tradiciji, saj v najelitnejšem tekmovanju v Evropi (še) nikoli niso izgubili trikrat zaporedoma. Presenetljivo neučinkovit Bayern - na zadnjih 12 tekmah so Bavarci v povprečju dosegali 3,25 golov na tekmo - pa je prvič po tekmi z Manchester Cityjem devembra 2011 ostal brez zadetka v skupinskem delu Lige prvakov. Trener Bayerna Pep Guardiola po porazu v Londonu ni skrival razočaranja, a športno čestital Otočanom: "Imeli smo dovolj priložnosti za zmago, toda ni se izšlo. Moramo čestitati Arsenalu za zmago."

Petr Čech spomnil na stare čase
Prvi so si pravo priložnost ustvarili nogometaši Arsenala. Z desnico je z roba kazenskega prostora sprožil Mesut Özil, a se je z obrambo izkazal vratar gostov Manuel Neuer. Slabih pet minut kasneje so do nevarnega strela prišli tudi gostje. Sprožil je Thiago Alcantara, toda streljal po sredini vrat in Petr Čech je strel ubranil. Bayern je znova zapretil po akciji Douglasa Costa v 19. minuti. Brazilec je lepo preigraval na levi strani, nato pa sprožil skorajda z mrtvega kota, ponovno je bil na pravem mestu Čech. Z lepim strelom s kakšnih 18 metrov je slabih deset minut kasneje poskusil še Arturo Vidal, a znova je žogo odbil domači vratar Čech. V 33. minuti je sledila 'smrtna' priložnost za domačega Thea Walcotta, s fantastično parado in čudežno levico pa se je na golovi črti izkazal vratar Bayerna Neuer.

Neuer čudežno parado 'pokvaril' z izletom v prazno
Prvi nevarnejši strel v drugem polčasu je proti vratom Arsenala sprožil Costa. Ta je z levico poslal pravo bombo proti Čechu, a je žoga za las švignila preko prečke. V 53. minuti je sprožil še v zadnjem času vroči Robert Lewandowski, a je močen strel Poljaka v kot uspel izbiti Čech. V 56. minuti je zaradi poškodbe stegenske mišice zelenico moral zapustiti Aaron Ramsey. V igro je vstopil Alex-Oxlade Chamberlain. V 75. minuti je imenitno priložnost za Bayern zapravil Lewandowski. Slednjemu je lepo podal Costa, a znova je odlično posredoval domači čuvaj mreže Čech. Arsenal se je kljub bolj defenzivni igri prvi dokopal do zadetka. Po napaki Neuerja, ki je zaplaval v prazno, je rezervist Olivier Giroud v 77. minuti - le tri minute po vstopu v igro - zatresel prazno mrežo Bavarcev. Zmago Otočanov je v globokem sodnikovem podaljšku po podaji Hector Bellerina potrdil Mesut Özil. Neuer je žogo uspel izbiti, a je sodnik (pravilno) ocenil, da je žoga že prečkala golovo črto.