Liga prvakov

FOTO in VIDEO: United mukoma mimo CSKA, Rooney končno zadel - mestni tekmec City preko Seville suvereno v osmino finala

Astana, Manchester, 03. 11. 2015 22.45 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min
M.J./J.K./Ž.L.
19

Manchester United se je doma dolgo mučil z moskovskim CSKA, zadetek kapetana Wayna Rooneyja pa je končal več kot šesturno strelsko sušo in prinesel zmago. Manchester City je bil prepričljiv v Sevilli, Juventus pa je moral točko pri Borussii Mönchengladbach braniti z enim manj.

Vrhunci tekme Šahtar – Malmö

Poleg derbija večera med Real Madridom in Paris Saint-Germainom je v skupini A ukrajinski Šahtar visoko odpravil Malmö za svojo prvo zmago v novi evropski sezoni. Oleksandr Gladkij je v prvem polčasu poskrbel za vodstvo "knapov", ki so v drugem delu še polepšali pogled na semafor. Zadeli so še Darijo Srna (11-metrovka), Eduardo da Silva in Alex Teixeira.

Pravo dramo so v skupini B svojim navijačem pripravili člani Manchester Uniteda, ki so bili dobrih deset minut pred koncem obračuna s CSKA Moskvo blizu šokantnega prejetega zadetka, nato pa je takoj v naslednjem napadu Wayne Rooney prinesel krvavo potrebne tri točke.

Več kot 300 minut United ni zadel v vseh tekmovanjih in po slabem prvem polčasu nič ni kazalo, da bi se lahko to spremenilo, Seydou Doumbia pa je imel v 78. minuti na nogi celo vodstvo, a je David de Gea ubranil situacijo "ena na ena", popravni strel Doumbiaja pa je z golove črte izbil Chris Smalling.

Kazen je ekspresno prišla na drugi strani, kjer je kapetan Rooney po skoraj točno 400 minutah Unitedove strelske suše v vseh tekmovanjih izkoristil prekrasno podajo Jesseja Lingarda in z glavo zabil za zmago. Jürgen Locadia je odločil drugo tekmo skupine in prinesel zmago PSV Eindhovnu, ki se je tako na lestvici s šestimi točkami izenačil z Wolfsburgom.

Tudi izvrstna kulisa v Andaluziji ni bila dovolj za Sevillo.
Tudi izvrstna kulisa v Andaluziji ni bila dovolj za Sevillo. FOTO: Reuters

Jan Oblak je bil eden izmed najboljših posameznikov povprečne tekme z vidika madridskega Atletica, ki je na umetni podlagi v Astani iztržil le točko v skupini C. Večkrat je zelo prisebno posredoval, toda večinoma je moral loviti le ostre predložke Dmitrija Šomka in Rogerja Cañasa, na drugi strani pa je praktično edino pravo priložnost po pobegu pred vrata Kazahstancev zapravil Fernando Torres.

Atletico je na enem najbolj oddaljenih gostovanj v zgodovini tekmovanja (Oblak in soigralci so prepotovali okoli 7.000 kilometrov) tako pustil pomembni točki, kar je zvečer izkoristila Benfica z domačo zmago nad Galatasarayem.

Portugalci so v Lizboni tekmo zaključili brez izključenega Nicolasa Gaitana, a do tedaj že storili dovolj za vse tri točke. Na stadionu luči se je vse zgodilo v dobrih desetih minutah drugega polčasa, ko je najprej Jonas zadel za 1:0 v 52. minuti, nato pa je hitro izenačil Lukas Podolski, ki mu je za končnih 2:1 odgovoril Luisao. Gaitan je z drugim rumenim kartonom obračun zapustil v 85. minuti.

Kevin De Bruyne je gostovanje v Sevilli presenetljivo začel na klopi, toda to se "meščanom" ni niti slučajno poznalo. Raheem Sterling je kot najmlajši strelec v zgodovini Cityja na tekmah Lige prvakov (20 let in 330 dni) s svojim prvim golom med evropsko elito poskrbel za vodstvo, Fernandinho pa je podaji za vodilni zadetek hitro dodal še svoj lasten zadetek za 2:0.

Trener Juventusa Massimiliano Allegri je spet spremljal težave svojega moštva.
Trener Juventusa Massimiliano Allegri je spet spremljal težave svojega moštva. FOTO: Reuters

Na semaforju je bilo šele enajst minut in Sevilla je bila v šoku, toda Benoit Tremoulinas je po lepi individualni akciji Cokeja znižal, toda še pred polčasom je končni izid postavil Wilfried Bony. Navijači rdeče-belih so pozdravili povratek nekdanjega (in sedanjega) ljubljenca Jesusa Navasa, ki je zatresel tudi vratnico, svojim andaluzijskim rojakom pa ni še dodatno posolil ran ob precej prepričljivem porazu. S tremi točkami si je City v slogu zagotovil tudi najbolj prepričljivo napredovanje v osmino finala v zadnjih letih.

Juventus je trpel za točko pri Borussii Mönchengladbach, potem ko so se morali Torinčani kot že nekajkrat v letošnji sezoni vračati po zgodnjem zaostanku. V 14. minuti ga je napovedal že Mahmoud Dahoud, ki je fantastično meril z okoli 20 metrov, njegov zavit strel pa je končal v prečki. Opozorilo ni zaleglo in z nekaj sreče je Borussia povedla, ko se je žoga na robu kazenskega prostora odbila do Raffaela, ta pa je lepo namestil Fabianu Johnsonu, ki s strelom ob daljšo vratnico ni grešil.

Giorgio Chiellini bi lahko po podaji iz kota hitro odgovoril, a ni meril natančno, Yann Sommer pa je izvrstno ustavil poskus Patrica Evraja v 39. minuti. Toda tudi Sommer je bil nemočen ob fantastični kombinaciji, ki jo je po podaji z zunanjim delom stopala prek obrambe Paula Pogbaja s strelom na prvo prekrasno zaključil Stephan Lichtsteiner – z manjšo pomočjo vratnice so Torinčani izenačili.

Drugi polčas bi se težko začel slabše z izključitvijo Hernanesa, ki je dobil rdeči karton za štart z obema nogama, a je "stara dama" zdržala. Tudi po zaslugi Gianluigija Buffona, ki je dobrih deset minut pred koncem fantastično ustavil poskusa Larsa Stindla, nato pa v zadnjih trenutkih še Thorgana Hazarda, čigar poskus je po zaslugi Italijana končal v prečki.