Liga prvakov

FOTO in VIDEO: Real po dveh zadetkih Ronalda skoraj zapravil 4:0, PSG prerešetal mrežo Malmöja

Lvov, 25. 11. 2015 22.45 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min
STA/M.G./Ž.L.
77

Nogometaši Reala so v petem krogu skupinskega dela Lige prvakov prišli do tesne zmage pri Šahtarju (4:3), potem ko so v Lvovu vodili že s 4:0. Njihovi glavni konkurenti za prvo mesto, nogometaši PSG-ja, so prišli do prepričljive zmage v Malmöju (5:0), a to jim na koncu ne bo zadoščalo za prvo mesto v skupini A.

Vrhunci tekme Borussia M. - Sevilla

Real je v tekmo vstopil silovito. Cristiano Ronaldo je že v prvi minuti po krasni podaji Luke Modrića sprožil znotraj kazenskega prostora, a je žoga švignila za las preko domačih vrat. Portugalski napadalec je pot do vrat Šahtarja le našel v 18. minuti, ko mu je iz težkega položaja iznajdljivo podal Gareth Bale. Ronaldo je žogo iz neugodnega položaja še uspel poslati v nebranjeno mrežo Ukrajincev in vknjižil še šesti zadetek letošnji sezoni Lige prvakov. Portugalec se je v lepi priložnosti po skorajda identični akciji znašel slabih 15 minut kasneje, a je njegov poskus z glavo ubranil domači vratar Andrij Pjatov. V 32. minuti tekme se je pri gostujočem Realu poškodoval osrednji branilec Raphael Varane, zamenjal ga je Danilo.

Ronaldo je v letošnji sezoni zabil že sedem zadetkov.
Ronaldo je v letošnji sezoni zabil že sedem zadetkov. FOTO: Reuters

Tudi začetek drugega polčasa so zaznamovali Madridčani. Ronaldo je v 50. minuti iz protinapada z levico podal v kazenski prostor in lepo zaposlil Luko Modrića, ki je z močnim strelom z desnico poslal žogo za hrbet nemočnega Pjatova. Nova smrtna priložnost za Real je prišla že v naslednjem napadu, ko je Ronaldo sprožil z neposredne bližine, a mu je Pjatov strel ubranil. Najlepši gol na tekmi je zabil Carvajal le dve minuti kasneje, ko je z levico mojstrsko s 'pollobom' premagal ukrajinskega čuvaja mreže. Izgledalo je že, da je zanesljivo zmaga Reala potrdil Ronaldo, ki je v 70. minuti tekme s sedmico na hrbtu zabil še sedmi zadetek v letošnji sezoni Lige prvakov, a so Ukrajinci ustali od mrtvih. Prvi zadetek za Ukrajince je iz enajstmetrovke v 77. minuti dosegel Alex Teixeira. Malce več straha v kosti Madridčanov je vnesel še brazilski rezervist Dentinho, ki je po akciji s kota premagal Kika Casillo za znižanje na 2:4. Za sive lase trenerja Reala Rafaela Beniteza je v 89. minuti poskrbel Teixeira, ki je z lepim strelom znotraj kazenskega prostora zabil za 3:4. Izid se do konca tekme ni več spremenil in Real je prišel do četrte zmage v letošnji izvedbi Lige prvakov ter si je tako že zagotovil prvo mesto v skupini A.

PSG prerešetal mrežo Malmöja
Drugouvrščeni PSG v skupini A, kjer vodi Real, je prišel do gladke zmage pri švedskem Malmöju. Mrežo domačinov so Parižani začeli tresti že zgodaj, saj je že v tretji minuti z glavo zabil Adrien Rabiot. Vodstvo PSG-ja je povišal Angel Di Maria, ki je uprizoril pravo krasotico, potem ko je z volejem znotraj kazenskega prostora matiral Johana Wilanda. Tretji zadetek za Parižane je prispeval zimzeleni Zlatan Ibrahimović, ki je po lepi ekipni akciji PSG-ja izkoristil podajo Blaisa Matuidija. Za še višjo zmago Parižanov sta poskrbela Di Maria, ki je z glavo neubranljivo sprožil na vrata Wilanda, ter Lucas, ki je v 82. minuti tekme postavil končnih 5:0 za PSG. Parižani so se že uvrstili v izločilne boje, a višje od drugega mesta ne morejo.

Ibrahimović se je vpisal med strelce ob visoki zmagi PSG-ja.
Ibrahimović se je vpisal med strelce ob visoki zmagi PSG-ja. FOTO: Reuters

Atletico si je z zmago že zagotovil napredovanje
Celo tekmo je odigral Jan Oblak v dresu madridskega Atletica, ki je doma ugnal Galatasaray z 2:0. Tako Benfica kot Atletico sta si v skupini C zagotovila osmino finala. Za zmago domačih Madridčanov je poskrbel Antoine Griezmann, ki je Špance popeljal v vodstvo v 13. minuti, v 65. minuti pa je podvojil prednost.

Griezmann je vroča roba Atletica v letošnji sezoni.
Griezmann je vroča roba Atletica v letošnji sezoni. FOTO: Reuters

Ilićeva Astana na kazahstanski umetni travi odščipnila točki vodilni Benfici
Nogometaši Astane in Benfice so se na umetni zelenici na stadionu v kazahstanski prestolnici v petem krogu skupinskega dela Lige prvakov razšli z neodločenim izidom 2:2. Benfica po (presenetljivem) remiju ostaja na vrhu lestvice skupine C, Astana pa nima več nobenih možnosti za napredovanje. Tekmo so domači nogometaši Astane začeli sanjsko, saj so hitro prišli do vodstva. Po natančni in močni podaji Juniorja Kabanange z leve strani je z glavo gostujočega vratarja Julia Cesarja premagal 21-letni Ganec Patrick Twumasi in popelja Kazahstance v vodstvo z 1:0. V 31. minuti je na 2:0 povišal branilec Marin Aničić, ki je izkoristil luknjo v obrambi in po podaji Foxija Kethevoamaja s prostega strela s hrbtom zatresel mrežo Benfice. Veselje na stadionu v kazahstanski Astani je nekoliko pokvaril Raul Jimenez, ki je po podaji Jonasa zatresel mrežo domačinov z glavo. V drugem polčasu je Benfica iskala izenačujoči zadetek in ga preko razigranega Jimeneza tudi dobila – po podaji Andreja Almeide je Jimenez znotraj kazenskega prostora pospravil žogo za hrbet domačega vratarja Nenada Erića. Izid se do konca tekme ni več spremenil.

Astana je povedla z 2:0, a se je Benfica rešila poraza.
Astana je povedla z 2:0, a se je Benfica rešila poraza. FOTO: Reuters

Na drugi tekmi sredinega večera je CSKA Moskva v skupini B doma izgubila z Wolfsburgom z 0:2 in si že zaprla možnosti za napredovanje v izločilne boje Lige prvakov.