Liga prvakov

Astana, 18. 08. 2015 16.06 |

Odigrane so bile prve tekme četrtega predkroga za vstop v nogometno Ligo prvakov. Kazahstanska Astana, ki je v drugem predkrogu izločila Maribor, je pred domačimi navijači premagala ciprski Apoel (1:0) in tako naredila pomemben korak k eliti.

Vrhunci tekme Sporting Lizbona - CSKA

Kazahstanci so do lepe prednosti (1:0) pred povratno tekmo na Cipru prišli po zgodnjem zadetku Baurzhana Džolčijeva, ki je v 14. minuti odlično meril z glavo in domače navijače, ti so povsem napolnili stadion, spravil v delirij. Do konca tekme sta imeli ekipi še kopico priložnosti, a je ostalo pri minimalni prednosti Astane, ki tako pridno koraka proti nogometni eliti.

Sporting je proti moskovski ekipi CSKA dosegel minimalno zmago.
Sporting je proti moskovski ekipi CSKA dosegel minimalno zmago. FOTO: Reuters

Beloruski Bate Borisov je v nadaljevanju izkoristil igralca več po izključitvi Marka Jevtovića in ima pred odločilnim dvobojem v Beogradu isto prednost kot Astana. Zadetek naskoka ima tudi rimski Lazio. Gledalci na olimpijskem stadionu so na odločilni trenutek dolgo čakali. V 78. minuti je bliskovito potegnil 20-letni Španec Dialo Keita in z natančnim diagonalnim strelom sinje modre popeljal k mirnejšemu spancu pred vročim povratnim obračunom v Leverkusnu. Izjemno napeto je bilo tudi v Lizboni, kjer je Sporting sicer zmagal (2:1), a bo imel v Moskvi še veliko dela.