Liga prvakov

Balažic in Ilić nadaljujeta boj za Ligo prvakov

Beograd, 05. 08. 2015 22.21 |

Nogometaši beograjskega Partizana (Gregor Balažic) in kazahstanske Astane (Branko Ilić) so si zagotovili nastop v zadnjem krogu kvalifikacij Lige prvakov. Srbski prvak je bil v dveh obračunih boljši od Steaue, kazahstanski predstavnik pa od Helsinkov.

Nogometaši beograjskega Partizana so po remiju na prvem obračunu 3. kroga kvalifikacij v Bukarešti – s Steauo so odigrali 1:1 – optimistično pričakovali povratni dvoboj. "Naš cilj je zabiti vodilni gol in ne dovoliti tekmecu, da se razigra. Verjamem, da imamo možnosti za napredovanje," je na novinarski konferenci, dan pred dvobojem razmišljal Aboubakar Oumarou in njegove napovedi so se v uvodnih minutah deloma uresničile. Črno – beli so izkoristili napako v obrambi gostov in prek Stefana Babovića povedli. Sloviti tekmec je izenačil samo tri minute zatem (Sulley Muniru), v 33. minuti pa so izbranci Massima Pedrazzinija vodili že z 2:1 in takšen je bil izid tudi po 45 minutah dvoboja.

Nogometaši Partizana so se uvrstili v play off LP.
Nogometaši Partizana so se uvrstili v play off LP. FOTO: Reuters

V nadaljevanju so imeli srbski prvaki novo lepo priložnost za izenačenje, sodnik je dosodil 11-metrovko in predčasno pod prho poslal Alina Tosco. Strel je izvedel Valeri Bojinov, a mu je veselje preprečila vratnica. To domačinov, ki so igrali pred nabito polnimi tribunami, ni strlo. Vse sile so usmerili v napad, po nekaj minutah nervoze pa še še dvakrat zatresli mrežo tekmeca. Najprej je na 2:2 izid poravnal Marko Jevtović, drugo vodstvo na dvoboju pa je gostiteljem zagotovil Andrija Živković.

A s tem festivala golov v Beogradu še ni bilo konec. Zasedba pri kateri si kruh služi tudi slovenski reprezentant Gregor Balažic, je zadela še enkrat. Za končnih 4:2 je zabil Nikola Trujić.

Astana v izdihljajih podaljška
Za mesto med evropsko elito se bodo potegovali tudi ’krvniki’ NK Maribora, igralci kazahstanske Astane. V zadnjih trenutkih dvoboja jim je zmago s 4:3 nad Helsinki in napredovanje v ’play-off’ LP zagotovil Evgeni Postnikov.