Liga prvakov

München, 20. 02. 2018 22.37 |

V osmini finala Lige prvakov sta se na prvi tekmi v Münchnu pomerila domači Bayern in turški Bešiktaš. Bavarci so bili neustavljivi, trije različni strelci in velika zmaga s 5:0 so razblinile vse upe gostov o morebitnem napredovanju v naslednji krog izločilnih dvobojev Lige prvakov.

Torkov večer Lige prvakov je ponudil tudi tekmo osmine finala med Bayernom iz Münchna in Bešiktašem. Bavarci, ki so bili gostitelji, so bili v vlogi velikega favorita, toda turška zasedba je bila trdno odločena, da bo na nogometni areni München drago prodala svojo kožo. Toda že v 16. minuti je Bešiktaš ostal brez Domagoja Vidaja, ki je zaradi prekrška nad Robertom Lewandowskim prejel rdeči karton. Bayern je ponujeno darilo s pridom izkoristil.

Bešiktaš ni uspel zaustaviti silovitih napadov Bayerna
Bešiktaš ni uspel zaustaviti silovitih napadov Bayerna FOTO: AP

Glavni trener Bayerna, Jupp Hynckes, je na zelenico poslal naslednjo enajsterico: Sven Ulreich, Mats Hummels, Javi Martinez, Robert Lewandowski, James Rodriguez, Jerome Boateng, Arturo Vidal, David Alaba, Kingsley Coman, joshua kimmich in Thomas Müller. Kapetan se je izkazal za pravo vodjo, saj je iz neposredne bližine v polno zadel v 43. minuti. Uvodni gol je nekoliko ogrel klop Bayerna, na kateri sta se kot zamenjavi grela tudi Frank Ribery in Arjen Robben. Nizozemec je le minuto po prevzemu vodstva dobil priložnost, saj je na igrišču zamenjal Jamesa Rodrigueza, ki ga je pred tem v eni izmed akcij žoga zadela v glavo.

Bayern - Bešiktaš Liga prvakov 20022018 - 3
Bayern - Bešiktaš Liga prvakov 20022018 - 3 FOTO: AP

Gostitelji so bili prvi polčas veliko boljši nasprotnik in dobro igro so prenesli tudi v drugi del. Vodilnemu golu Müllerja, ki je v izločilnih dvobojih zabil že v svoji osmi sezoni, je sledila mojstrska poteza celotnega moštva, kapetan in tudi Robert Lewandowski sta z natančnimi podajami zaposlila Coman, ki je bil v 53. minuti natančen za 2:0.

Dobro naoljen nemški stroj je še naprej mlel turško obrambno vrsto in v 66. minuti je na sceno znova stopil Thomas Müller, ki je v svojem slogu z visoko dvignjeno nogo žogi preusmeril smer, ki je končala za hrbtom nemočnega vratarja Fabrija. Ljubitelji statistike so ponoreli, saj Bayern ni izgubil 61 zaporednih tekmem (58 zmag, 3 remiji), ko je Müller zabil gol.

Bayern - Bešiktaš Liga prvakov 20022018 - 4
Bayern - Bešiktaš Liga prvakov 20022018 - 4 FOTO: AP

Toda Bavarci še niso imeli dovolj, v ospredje je po vodstvu s 3:0 stopil še poljski ostrostrelec Robert Lewandowski, ki je imel ta večer že eno podajo. Najprej je zabil v 79. minuti, nato pa še v 88. minuti za prepričljivo in dominantno predstavo rdeče-belih na prvi tekmi osmine finala Lige prvakov.

Bayern je tako pred povratno tekmo že razblinil dvome o skupnem zmagovalcu.

Bayern - Bešiktaš 5:0 (1:0)
Müller 43.,66., Coman 53., Lewandowski 79., 88.
RK: Vida 16.