Liga prvakov

Berić Rapidu pomagal do senzacije na Amsterdam Areni

Amsterdam, 04. 08. 2015 22.21 |

Nogometaši dunajskega Rapida so na povratni tekmi tretjega kroga kvalifikacij za nastop v ligi prvakov v gosteh s 3:2 ugnali Ajax in se s skupnim izidom 5:4 uvrstili v 'play off'. Prvi gol za avstrijske predstavnike je dosegel slovenski reprezentant Robert Berić.

Robert Berić se je tako veselil vodilnega gola za Rapid.
Robert Berić se je tako veselil vodilnega gola za Rapid. FOTO: Reuters

Rapid z Dunaja je poskrbel za veliko presenečenje. Potem, ko je na prvi tekmi pred domačimi gledalci zaostajal že z 0:2 in je na koncu le izsilil remi, je tokrat Ajax premagal v gosteh. Tudi na tej tekmi je vidno vlogo igral Robert Berić. Krčan, ki je na prvi tekmi dosegel prvi gol in podal za drugega, je na Amsterdam Areni poskrbel za presenetljivo vodstvo gostov. Po podaji Stefana Stangla je neoviran z glavo zadel z bližine. Za dvojni šok med domačimi gledalci je poskrbel Louis Schaub. 20-letni vezist je bil natančen ob pomoči domačega branilca Joëla Veltmana.

Ajaxu se je v drugem polčasu uspelo vrniti. Za izenačenje na 2:2 sta zadela Arkadiusz Milik in srbski rezervist Nemanja Gudelj. A veselje v domači vrsti je bilo kratkotrajno. Že v naslednjem napadu je z mojstrskim strelom Schaub dosegel svoj drugi gol na tekmi in tretji za Rapid ter tako odločil potnika v t. i. 'play off' lige prvakov.

Marko Pjaca je zadel za vodstvo Dinama.
Marko Pjaca je zadel za vodstvo Dinama. FOTO: Reuters

Tam bo nastopil tudi zagrebški Dinamo. Varovanci Zorana Mamića so ob gostovanju pri norveškem Moldeju (tekma na Maksimirju se je končala z 1:1) preživeli pravi triler. Hrvaški prvaki so v prvem polčasu povedli že s 3:0. V razmiku vsega šestih minut so namreč zadeli Marko Pjaca, Arijan Ademi in Marko Rog. Gostitelji, ki so že v osmi minuti zapravili najstrožjo kazen, so pred polčasom zaostanek znižali. Natančen je bil Etzaz Hussain. Molde bi se lahko že v prvem delu še bolj približal, a je Harmeet Singh zapravil še drugo najstrožjo kazen. V 52. minuti je glavni sodnik tekme Michael Oliver še tretjič pokazal na enajstmetrovko. Tokrat je bil Mohamed Elyounoussi le natančen. Ola Kamara je v 75. minuti celo zadel za izenačenje, a Moldeju, ki je od 72. minute igral tudi brez izključenega Vegarda Forrena, kaj več ni uspelo.