Liga prvakov

Nikozija, 26. 08. 2015 20.31 |

Znani so zadnji udeleženci Lige prvakov za sezono 2015/2016. Napredovanje med elito poleg angleškega Manchester Uniteda "pozdravljajo" nemški Bayer Leverkusen, beloruski BATE Borisov, kazahstanska Astana in ruski CSKA Moskva. Z uspehom Astane se uvrstitve v LP veseli tudi slovenski reprezentant Branko Ilić.

Hakan Calhanoglu je mirno zadel za 1:0. FOTO: Reuters
Leverkusen je do vodstva na tekmi in tako izenačenja v skupnem izidu prišel v 40. minuti, po pravem fliperju v kazenskem prostoru Italijanov se je žoga srečno odbila do Hakana Calhanogluja, ki je brez težav premagal nemočnega Etrita Berisho. Dvoboj se je odločil že kmalu po začetku drugega polčasa z golom Admirja Mehmedija, ki je s pravo bombo pod prečko razparal mrežo Lazia. Za končnih 3:0 ja zadel Karim Bellarabi.

V Moskvi smo spremljali zelo napeto tekmo. Zmago s prvega srečanja (2:1) je Sporting nadgradil v 36. minuti, gol je dosegel Teofilo Gutierrez in tako Portugalcem zagotovil dva zadetka prednosti. Po odmoru so Rusi zaigrali precej bolje in že po štirih minutah nadaljevanja prišli do znižanja z golom Seydouja Doumbie. Isti igralec je v 72. minuti dosegel še drugi gol na tekmi in poskrbel za skupno izenačenje, a podaljška nismo videli, saj je v 85. minuti Ahmed Musa zadel za popoln preobrat (3:1).

Veselje igralcev BATE Borisova ob odločujočem golu za napredovanje.
Veselje igralcev BATE Borisova ob odločujočem golu za napredovanje. FOTO: Reuters

Na nabito polnem stadionu Partizana so domači navijači že zgodaj doživeli hladen tuš. Igor Staševič  je v 25. minuti podvojil vodstvo Belorusov s prve tekme (1:0) in Srbe pahnil v zelo težko nalogo, za napredovanje bi morali zabiti kar trikrat. To jim ni uspelo, zmanjkal jim je en gol in uvrstitve v nadaljevanje tekmovanja so se veselili igralci BATE-ja (2:1). Za Partizan je igral Gregor Balažic, ki bo tako nadaljeval v Ligi europa.

Astana, krvnik Maribora, je na Cipru branila zmago s prve tekme z 1:0. Napredovanje so držali vse do 60. minute, ko je dvoboj poravnal Semir Štilić, ki je lepo zadel s prostega strela. A v 84. minuti so preko zadetka Nemanje Maksimovića Kazahstanci le prišli do zgodovinskega uspeha in se kot prvi klub iz države uvrstili v skupinski del Lige Prvakov, kar pomeni, da bo tam igral tudi slovenski reprezentant Branko Ilić.

Bayer Leverkusen – Lazio Rim 3:0 (1:0) /0:1*
Calhanoglu 40., Mehmedi 48., Bellarabi 88.
RK: Mauricio 68. (Lazio)

CSKA Moskva – Sporting Lizbona 3:1 (0:1) /1:2
Doumbia 49., 72., Musa 85.; Gutierrez 36.
RK: Joao Mario 90. (Sporting)