Liga prvakov

FOTO in VIDEO: Chelsea s šestico, PSG s petardo, do visokih zmag tudi Bayern in Manchester United

Ljubljana, 12. 09. 2017 23.24 |

V senci obračuna Juventus - Barcelona so se prvi dan nove sezone Lige prvakov do visokih zmag dokopali Paris St. Germain, Chelsea, Bayern in Manchester United. Parižani so s 5:0 odpravili Celtic v gosteh, Chelsea je s kar 6:0 ugnal Karabag, Bayern je s 3:0 premagal zasedbo Anderlechta, z identičnim izidom pa so nogometaši Manchester Uniteda zaustavili zasedbo Basla.

• Vrhunci tekme Benfica - CSKA Moskva (1:2)
    04:53
    Vrhunci tekme Benfica - CSKA Moskva (1:2)
  • Vrhunci tekme Manchester United - Basel (3:0)
    04:20
    Vrhunci tekme Manchester United - Basel (3:0)
  • Vrhunci tekme Celtic - PSG (0:5)
    04:49
    Vrhunci tekme Celtic - PSG (0:5)
  • Vrhunci tekme Chelsea - Karabag (6:0)
    03:33
    Vrhunci tekme Chelsea - Karabag (6:0)
  • Vrhunci tekme Bayern - Anderlecht (3:0)
    04:05
    Vrhunci tekme Bayern - Anderlecht (3:0)
  • Vrhunci tekme Roma - Atletico Madrid (0:0)
    03:27
    Vrhunci tekme Roma - Atletico Madrid (0:0)
  • Vrhunci tekme Olympiakos - Sporting (2:3)
    04:07
    Vrhunci tekme Olympiakos - Sporting (2:3)
  • Vrhunci tekme Barcelona - Juventus (3:0)
    03:56
    Vrhunci tekme Barcelona - Juventus (3:0)

V skupini A je Manchester United premagal Basel s 3:0. V 36. minuti je Angleže v vodstvo popeljal Marouane Fellaini, ki je pred tem zamenjal poškodovanega Paula Pogbaja, v 53. minuti je zadel še Romelu Lukaku, za 3:0 pa je zadel Marcus Rashford v 84. minuti. Drugi obračun skupine med Benfico in moskovskim CSKA se je končal z 1:2. Lizbončani so povedli z golom Harisa Seferovića v 51. minuti, Rusi so izenačili v 63. minuti po enajstmetrovki Vitinha. Timur Žamaletdinov je v 71. minuti poskrbel za zmago CSKA.

V skupini B je Bayern pričakovano odpravil Anderlecht (Roberta Berića ni bilo v ekipi), končni izid je bil 3:0. V 12. minuti je Bavarcem vodstvo priboril Robert Lewandowski, ki je unovčil najstrožjo kazen. Rdeči karton je pred tem dobil gostujoči nogometaš Sven Kums. V 65. minuti je zadel Thiago Alcantara, v 90. pa še Joshua Kimmich. V Glasgowu pa je pri Celticu gostoval zvezdniški Paris St. Germain in upravičil vlogo favorita. Zmagal je s 5:0. Že v prvem polčasu so po en zadetek dosegli Neymar (19.), Kylian Mbappe (34.) in Edinson Cavani, ki je v 40. minuti zadel z bele točke. V drugem polčasu (83.) je Mikael Lustig dosegel avtogol, Cavani pa je v 85. minuti zabil še svoj drugi gol na tekmi.

Neymar je že na prvi tekmi Lige prvakov v dresu PSG-ja zatresel mrežo nasprotnika. Podobno je uspelo tudi Kylianu Mbappeju. FOTO: AP

V skupini C pa je Jan Oblak, ki je branil celo tekmo, z madridskim Atleticom gostoval v Rimu pri Romi in se z Italijani razšel z 0:0. Na drugi tekmi je Chelsea brez večjih težav premagal azerbajdžanski Karabag s 6:0. Pedro (6.) in Davide Zappacosta (30.) sta bila strelca v prvem polčasu, Cesar Azpilicueta (56.), Tiemoue Bakayoko (72.) in Michy Batshuayi (77., 82.) pa v drugem, azerbajdžansko moštvo pa si je za končnih 0:6 zadalo še avtogol.

Lizbonski Sporting je v skupini D zmagal v Pireju pri Olympiakosu s 3:2. Že v prvem polčasu so zadeli Seydou Doumbia (2.), Gelson Martins (14.) in Bruno Fernandes (44.). Felipe Pardo je ob koncu tekme dosegel oba gola za domače.

V sredo bodo na sporedu še preostale tekme 1. kroga, med temi bo tudi obračun obračun Maribora in moskovskega Spartaka v Ljudskem vrtu. Prenos tekme na Pop TV in VOYO ob 20. uri.