Liga prvakov

De Ligt: Stranski sodnik se mi je opravičil, ker so storili napako

Madrid, 09. 05. 2024 08.39 | Posodobljeno pred 10 dnevi

Real Madrid je drugi finalist Lige prvakov. Po preobratu na Santiago Bernabeuu in dveh zadetkih rezervista Joseluja je španski prvak premagal Bayern (2:0) in se v velikem finalu na Wembleyju pridružil Borussii Dortmund. Bavarci so po koncu obračuna jasno in glasno naznanili, da so po njihovem mnenju bili oškodovani.

Mojstrovina Alphonsa Daviesa za 0:1

Bayern je povedel v 68. minuti po izjemnem zadetku Alphonsa Daviesa. Odgovor domačih pa je sledil šele v 88. minuti, ko je napadalec Joselu, ki je v igro vstopil sedem minut prej, izid izenačil po neverjetni napaki Bayernovega vratarja Manuela Neuerja. Tri minute pozneje je poln Santiago Bernabeu še enkrat znova skočil na noge in proslavljal v deliriju. V prvi minuti sodnikovega dodatka je mrežo Bayerna znova zatresel Joselu. Njegov zadetek so sodniki na igrišču sprva razveljavili, a pregled posnetka v VAR sobi je njihovo odločitev preklicala.

Do zadnjega sodnikovega žvižga na tekmi je ostalo še veliko časa. V 13. minuti sodnikovega dodatka je Matthijs De Ligt zatresel Realovo mrežo. A stranski sodnik je nekaj trenutkov pred tem dvignil zastavico, sledil je žvižg glavnega sodnika Szymona Marciniaka, podaja Thomasa Müllerja in strel De Ligta. Obramba Reala se je po sodnikovem žvižgu ustavila in jasno je bilo, da Marciniak svoje prvotne odločitve ne bo spremenil, čeprav so počasni posnetki pokazali, da prvotna odločitev stranskega sodnika najverjetneje ni bila pravilna.

Anketa Arhiv
Je bila sodniška odločitev v 113. minuti pravilna?

"Mislim, da vsi poznamo pravila, če prepovedan položaj ni jasen, morate nadaljevati z igro. Enaka situacija je bila pri zadetku Joseluja, ko se je nadaljevala igra. Zakaj ne bi bilo enako pri nas," je po srečanju dejal strelec nesojenega zadetka De Ligt. Nato je v pogovoru z ESPN-om dodal: "Stranski sodnik se mi je opravičil, ker so storili napako."

Po tekmi se je oglasil tudi podajalec pri preklicanem zadetku Müller: "Marciniak si ni ogledal posnetka. Ni si dal priložnosti, da si ga ogleda. Res je čudno v takem položaju zažvižgati tako hitro. To se pogosto dogaja tu v Madridu. To sem doživel pred nekaj leti, ko je dvakrat zadel Cristiano Ronaldo, ampak tisto se je zgodilo pred VAR-om."