Nogometaši madridskega Reala in londonskega Tottenhama so se na Santiagu Bernabeuu razšli brez zmagovalca (1:1). Goste je v vodstvo popeljal Harry Kane, z bele točke pa je izenačil Cirstiano Ronaldo. Zmaga za Kevina Kampla, Sevilla na kolenih v Moskvi.

Trenutno uporabljate Adobe Flash Player verzije 8.

Za napredno uporabo našega novega predvajalnika priporočamo Adobe Flash Player 9, ki omogoča celozaslonski ogled in najboljšo kvaliteto videa.
Priporočamo najnovejšo različico Adobe Flash Player verzije 9, ki si ga lahko brezplačno naložite tukaj

Video

Ronaldo vs. Tottenham

Ronaldo se je še na četrti zaporedni tekmi Lige prvakov vpisal med strelce, v tej sezoni pa ima že pet zadetkov. (Foto: AP)

Po minutah otipavanja in uvodnih priložnostih domačega zvezdnika Cristiana Ronalda in gostujočega golgeterja Harryja Kanea so gostje povedli po nespretnem posredovanju francoskega branilca Raphaëla Varanea. Ta je v 28. minuti premagal soigralca v domačih vratih Keylorja Navasa, potem ko je skušal odbiti žogo pred Kaneom. Real Madrid je odgovoril v 42. minuti tekme, ko je iz enajstmetrovke zanesljivo izenačil Ronaldo. Glavni sodnik Szymon Marciniak tekme je na belo točko pokazal, potem ko je Serge Aurier v kazenskem prostoru domačinov podrl vezist Tonija Kroosa.

Drugi polčas se je pričel s prevlado galaktikov. Ti so prek Karima Benzemaja v 54. minuti prišli do krasne priložnosti za vodilni zadetek, a je Francoz z glavo z neposredne bližine nastreljal vratarja Llorisa. Strelec zadetka za Real Ronaldo je silovito sprožil v 65. minuti s strelom pod prečko, a se je z obrambo izkazal Hugo Lloris in preusmeril žogo prek vrat v kot. Tottenham je po prevladi Reala odgovoril v 71. minuti ko se je strelec zadetka za Londončane Kane sam znašel pred Navasom, a se je Kostaričan izkazal z obrambo s konicami prstov. Pritisk ostrog se je nadaljeval, z desne strani roba kazenskega prostora je poskusil še Christian Eriksen, a je Navas znova odlično posredoval in žogo preusmeril v kot. Tako je na koncu ostalo pri delitvi točk, Real Madrid 1, Tottenham 1.

Spartak pred domačimi gledalci na kolena spravil Sevillo
Nogometaši Spartaka, ki se v Ljudskem vrtu proti Mariboru niso pretirano proslavili (1:1), so na domači zelenici na kolena spravili Sevillo. Za zmago Moskovčanov so poskrbeli Quincy Promes (dva zadetka), Lorenzo Melgarejo, Denis Glušakov in Luiz Adriano.

Kevin Kampl se je z RB Leipzigom dokopal do pomembne zmage proti Portu in ga na lestvici tudi prehitel. S štirimi točkami so tako Nemci v skupini G skočili na drugo mesto, s tremi zaporednimi zmagami pa vodi Bešiktaš. Ta je tokrat z dvema zadetkoma Cenka Tosuna slavil na gostovanju v Monaku.

V skupini F je angleški Manchester City dosegel še tretjo zmago. Po ukrajinskem Šahtaru iz Donjecka in nizozemskem Feyenoordu iz Rotterdama je opravil še z italijanskim Napolijem in zmagal z 2:1. Izbranci Pepa Guardiole so temelje za zmago postavili v prvem polčasu, ko sta zadela Raheem Sterling v 9. in Gabriel Jesus v 13. minuti. V drugem polčasu so gosti znižali na 1:2 po golu Amadouja Diaware z 11-metrovke v 73. minuti, v prvem polčasu je strel z bele točke zapravil Dries Mertens. Obračun v Rotterdamu med Feyenoordom in Šahtarjem se je razpletel po okusu Ukrajincev, ki so slavili z 2:1. Oba gola je dosegel Brazilec Bernard (24., 54.), za gostitelje pa je zadel Steven Berghuis (8.).