Liga prvakov

Dinamo brez prednosti na Norveško

Zagreb, 28. 07. 2015 22.52 |

Nogometaši zagrebškega Dinama si na prvem obračunu 3. predkroga Lige prvakov niso priigrali prednosti, ampak zgolj remizirali z norveškim Moldejem. Zaradi neumnosti Paula Machada so v 64. minuti ostali le z desetimi igralci.

Za nogometaše zagrebškega Dinama se nadaljujejo kvalifikacije za uvrstitev v skupinski del Lige prvakov. Njihov tekmec pred zaključno fazo kvalifikacij je norveški Molde, ki se je 'nepopraskan' sprehodil skozi hrvaško prestolnico. Dvoboj v Maksimiru so sicer veliko bolje začeli gostitelji, na krilih zvestih navijačev hitro pokazali, da jih zanima le zmaga, v 18. minuti pa bili za ofenzivno igro nagrajeni.

Četa Zorana Mamića ni prišla do tako želene zmage.
Četa Zorana Mamića ni prišla do tako želene zmage. FOTO: Reuters

Mrežo norveškega tekmeca je zatresel Angelo Henriquez. A veselje na klopi modrih se še ni poleglo, ko je Ola Kamara izid poravnal na 1:1. Izbranci Zorana Mamića so se trudili, iskali pot do tekmečevih vrat, a bili v zaključku akcij vselej premalo zbrani. Za nameček so v 64. minuti ostali še brez Paula Machada (ob menjavi je na žvižge gledalcev reagiral z iztegnjenim sredincem, sodnik pa ga je z rdečim kartonom poslal naravnost pod prho) in sanj o kakšnem ugodnem izidu pred povratnim obračunom je bilo konec.

Dinamo je sicer poizkušal, še vedno napadal, a disciplinirani gostje niso dovolili presenečenja.