Liga prvakov

Ibraimi ostaja v igri za Ligo prvakov, Pjaca z dvema enajstmetrovkama odrešil Dinamo, Celtic izločil polamaterje

Astana, Zagreb, 21. 07. 2016 08.20 |

Kazahstanska Astana, za katero brca tudi nekdanja vijolica Agim Ibraimi, ki se je s Štajerci neslavno razšel, ostaja v igri za skupinski del Lige prvakov, potem ko je tudi s pomočjo Makedonca izločila litovski Žalgiris. Celtic iz Glasgowa je le upravičil vlogo favorita proti polamaterskemu moštvu iz Gibraltarja, hrvaški reprezentant Pjaca pa je poskrbel za napredovanje Dinama.

Kazahstanska Astana, udeleženka lanskoletnega skupinskega dela Lige prvakov, v katerem se lahko pohvali celo z remijem proti finalistu Atleticu, je imela precej več dela od pričakovanega z litovskim Žalgirisom. Potem ko se je prva tekma v Litvi končala z 0:0, je kazahstansko moštvo le uspelo streti odpor Litovcov v zadnjih minutah tekme. Za napredovanje pa je poskrbel kar osrednji hrvaški branilec Marin Aničić. Ta je odločilni zadetek za napredovanje Astane, pri kateri je Agim Ibraimi igral do 72. minute, zabil v drugi minuti sodnikovega podaljška.

Griffiths (levo) je zabil drugi zadetek za Celtic.
Griffiths (levo) je zabil drugi zadetek za Celtic. FOTO: AP

Celtic iz Glasgowa, ki je priprave pred letošnjo sezono opravil v Sloveniji, a že na prvi uradni tekmi pod taktirko slovitega Brendana Rodgersa izgubil pri polamaterskem moštvu iz Gibraltarja, je popravil bled vtis s prve tekme. Na povratni tekmi na Celtic Parku so Škoti že v prvem polčasu odrešili dvome o ekipi, ki bo napredovala. Po 29 minutah tekme je na semaforju v Glasgowu namreč pisalo 3:0 v korist domačinov, ki so prednost rutinirano zadržali do konca in se napredovanja v tretji predkrog Lige prvakov veselili s skupnim izidom 3:1.

Dinamo se je proti makedonskemu Vardarju na koncu s 5:3 veselil napredovanja v tretji krog, a vse skupaj je bilo težje, kot se zdi na prvi pogled. Vardar je namreč sredi Zagreba že vodil z 2:1 in ko je že kazalo na podaljške, je na sceno stopil nihče drug kot hrvaški reprezentant Marko Pjaca, ki na prvi tekmi ni igral. 21-letni vezist, ki so ga mnogi že preselili v Juventus (do prestopa bo prišlo kmalu), je najprej iz 11-metrovke poskrbel za izenačenje na 1:1, nato iz druge enajstmetrovke za izenačenje na 2:2, nato pa je podal še za tretji zadetek Dinama, ki ga je zabil Portugalec Paulo Machado. Petar Stojanović je za Dinamo odigral celotno tekmo, v 21. minuti pa je prejel rumeni karton. Za napredovanje v skupinski del Lige prvakov pa mora zgolj še eno stopničko preskočiti še en Slovenec, in sicer Dalibor Volaš. Ta je sicer na povratni tekmi albanskega Partizanija obsedel na klopi, albanska zasedba pa je Ferencvaroš izločila po 11-metrovkah, potem ko sta se oba obračuna po rednem delu zaključila z 1:1.