Liga prvakov

Koebenhavn, 03. 11. 2016 16.46 |

Podobno kot za Kevina Kampla je bil sredin večer Lige prvakov nesrečen tudi za vratarja Leicester Cityja Kasperja Schmeichla. Ta si je med gostovanjem v Koebenhavnu zlomil kost v roki, a kljub temu branil celoten drugi polčas. Tekma na Danskem se je sicer zaključila z 0:0.

Verbič (desno) je bil eden bolj nevarnih nogometašev Koebenhavna, a razpoloženega vratarja lisjakov ni uspel premagati. FOTO: AP

Zaradi poškodbe bo prvi vratar lisjakov iz Leicestra odsoten vsaj štiri tedne, so sporočili iz aktualnega angleškega prvaka. "Danski reprezentant si je zlomil desno roko v prvem polčasu tekme na Park Stadiumu," so zapisali pri Leicestru. Kasper Schmeichel - kljub poškodbi je odigral celoten obračun - je bil sicer eden najbolj zaslužnih, da so lisjaki uspeli remizirati na Danskem, kjer je Koebenhavn bil predvsem v drugem polčasu bistveno bolj nevaren nasprotnik. Najlepšo priložnost je imel prav slovenski reprezentant Benjamin Verbič, a se je s posredovanjem kljub zlomljeni roki izkazal danski vratar. Leicester ima po odigranih štirih krogih deset točk, zaenkrat pa v krstni sezoni Lige prvakov še vknjižil poraza.