Liga prvakov

PSG v drugem polčasu z dvema zadetkoma prizemljil rdeče vrage

Manchester, 12. 02. 2019 22.35 |

Nogometaši Paris Saint-Germaina so na prvi tekmi osmine finala Lige prvakov prišli do izjemno pomembne zmage pri rdečih vragih v Manchestru (2:0). Z zadetkoma Presnela Kimpembeja in Kyliana Mbappeja so si priigrali izjemno lepo prednost pred povratno tekmo v Parizu.

tekma MU - PSG

V prvem polčasu nabito poln Teater sanj ni videl veliko kvalitetnega nogometa, so pa domači navijači po prvih 45 minutah imeli precej boljši občutek, saj je bil United vendarle precej bolj podjeten, čeprav do neke izraziti priložnosti ni prišel.

Mbappeju Anglija neverjetno ustreza. Zabil je namreč na vseh treh gostovanjih na Otoku. S tem je postal šele tretji nogometaš, ki mu je to uspelo, pred njim sta se pod ta dosežek podpisala le še Luis Enrique in Edin Džeko.

V drugem delu pa je sledila hitra hladna prha. Prvič je obramba Manchester Uniteda resno zatajila v 53. minuti, ko je s kota podajal Angel Di Maria. Domačini so povsem pozabili na francoskega branilca Presnela Kimpembeja, ki je z nogo brez težav poslal žogo v nebranjen del mreže rdečih vragov. Francoz je postal osmi nogometaš PSG-ja, ki je zabil v tej sezoni Lige prvakov, kar Francoze dela najbolj raznovrstne v tem elementu. Zadetek gostov je prinesel precej poživitve, na drugi strani je čez dobrih pet minut poskusil Ander Herrera, a s strelom z roba kazenskega prostora meril mimo vrat Gianluigija Buffona.

Šok je sledil čez dobro minuto, ko je Kylian Mbappe z bližine izkoristil novo podaji Di Marie in popeljal PSG v vodstvo z 2:0. Le nekaj minut pozneje je imel prav Mbappe na nogi tretji zadetek Parižanov, a je njegov zvit poskus De Gea iz oči v oči mojstrsko ubranil. V 65. minuti je sledil še močen strel Juana Bernata z leve strani, a se je znova izkazal španski vratar v vratih Manchester Uniteda in žogo odbil v kot. Nov šok v Teatru sanj je sledil v zaključku tekme, ko je drugi rumeni karton prejel Paul Pogba in si prislužil predčasno pot pod prho. To pomeni, da Manchester United na povratni tekmi v Parizu nanj ne bo mogel računati, kar je dodaten hendikep za rdeče vrage. To je bil sicer prvi poraz rdečih vragov pod vodstvom Oleja Gunnarja Solskjaerja.

Izid (prenos na Kanalu A in VOYO):
Manchester United - PSG 0:2 (0:0)
Kimpembe 53., Mbappe 60.

Manchester United: De Gea, Young, Bailly, Lindelof, Shaw, Herrera, Matić, Pogba, Lingard, Rashford, Martial.

PSG: Buffon, Bernat, Kimpembe, Silva, Kehrer, Marquinhos, Verratti, Di Maria, Draxler, Alves, Mbappe.

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

22.56

Konec tekme

Manchester United - PSG 0:2 (0:0), velika in pomembna zmaga Parižanov na zahtevnem gostovanju v Manchestru.

90+2'

Nov rumeni karton

Še en rumeni karton pri domačih. Luke Shaw je porumenel.

90'

Rdeči karton za Pogba

Drugi rumeni karton si je prislužil eden glavnih mož Manchestra Uniteda Paul Pogba, kar je dodaten hendikep za Angleže pred povratno tekmo v Parizu.

85'

Menjava pri Unitedu

Danes neravno razpoloženi Marcus Rashford je zapustil zelenico, v igro je Solskjaer, ki se mu obeta prvi poraz v vlogi stratega rdečih vragov, poslal Romeluja Lukakuja.

82'

Nov poskus Herrere

Z roba kazenskega prostora je vnovič poskusil Ander Herrera, a znova je bil Španec premalo natančen.

KOMENTARJI (111)

Razumnež
14. 02. 2019 07.11
PSG lahko premaga marsikoga.... le Neymarja ne sme imeti na zelenici.
Iniesta
13. 02. 2019 18.09
+0
Gunar je pac neizkusen trener in potrebuje kilometrino, posebej v LP. Junajted je kazal zeljo in se je hotel nadigravat z izredno kvalitetnim nasprotnikom in enim glavnim kandidatom za osvojitev LP. To pa je bilo tudi vse ...
ehjaehja
13. 02. 2019 18.59
+0
Lepo te prosim UNITED NI pokazal nič,razen tega da ni vedel kaj naredit z žogo.
+6
Tako kot je včeraj igral Manchester United, me je spominjalo na igro pod Mourinhom. Torej je zdaj vprašanje: kako je pravzaprav močna ta famozna angleška liga? Da jo doma nabije tako oslabljen PSG. In to ne po nekem srečnem naključju. Ampak taktično in v drugem delu še fizično ter z bolj direktno igro. Ja, na tem stadionu so pa res dovoljene sanje. "Theatre Of Dreams". Nov udarec za angleški nogomet..
Fuzbaler
13. 02. 2019 09.32
+10
No,nekaj je sigurno na tem,da PSG v francoski ligi igra kot,da bi bil na pocitnicah in se ne naprezajo prevec. United mora vsako tekmo na polno.
meskic
13. 02. 2019 09.57
-4
Kako beden izgovor!!! United mora na polno vskao tekmo v PL. LOOOL. PSG je pac boljsi od Man Utd.
sportko47
13. 02. 2019 09.59
+9
A k je Barca nabila 5:1 Reala v laLigi brez Messija si se tut vprašu kolk je močn Real in od kod pokali v Ligi prvakov ! Matr eni pa se prov trudte bit “ pametni “ ! Pač so odigral slabo in zgubl ! Podobn primer lani Juve Real ... 3:0 v Torinu in 0:3 doma pol pa Perezov penal ... kva ti pa takrat ni blo jasn ? Bizgec nešolan... ampak načitan ! Ne morš zmer kr zmagat ko po naročilu!
SAF1
13. 02. 2019 13.47
+4
Če ti ne razumeš kaj je liga in kaj evropsko klubsko tekmovanje, to je tvoj problem.
SAF1
13. 02. 2019 13.49
+5
To je Olejeva prva tekma v LP. Jaz pričakujem izpad mufc na povratni tekmi in šele drugo sezono boljše tekme mufc.
Natural123
13. 02. 2019 14.40
+2
Napoli je imel skupino smrti z Liverpoolom in PSG-jem tko da so se vsi malo potolkli v skupini in je najkrajšo potegnu Napoli...glede francoske lige se ne morim je tudi neki Lyon prišel naprej v ligi prvakov?? in glede na to da psg ni prejem mislim da niti 10 golov ali pač malo več v svojem prvenstvu gre za zelo močno ekipo
Widmayer ´65
13. 02. 2019 08.26
+6
čurlić je že iz tako dolgočasnega prvega polčasa naredil pogreb ManUnited padel na prvem pravem preizkusu
derek angelus
13. 02. 2019 08.20
+12
tezko je dandanes bit navijac uniteda ko jih psg presola brez prvokategornikov neymarja in cavania :)
Sigmar
13. 02. 2019 08.48
-2
cavani ze dober..neymar pa polen samega sebe in je veliko bolj kvalitetnih igralcev pri psg kot je on
Iniesta
13. 02. 2019 08.01
+7
Klofuta streznitve za Gunarja ... Junajted se ni zrel za LP, ki je posebno tekmovanje ... ce bi igrala se Ney in Kavani bi bila verjetno petarda ...
SAF1
13. 02. 2019 07.39
-4
Sam osebno nisem gledal tekme, baje je bilo sojenje podn, sej drugega niti nisem pričakoval. Mufc to sezono ni zrel za LP, mogoče drugo sezono.
vitaminkripl
13. 02. 2019 07.32
+30
Mislim, da ima United še vedno minimalne možnosti za napredovanje na povratni tekmi.. Če se poškodujejo še Mbappe, Di Maria, Draxler, Marquinhos, Verratti, Kimpembe, Thiago Silva in Buffon.
Rolesx
13. 02. 2019 07.23
-1
Cestitke PSGju da je zaprl usta umetnik navijacem tega sporta! Brez podaj Di Marie je bil Mbappe neviden tudi parkrat je hitro padel kot Neymar in Cristiana P
Rolesx
-6
apodgra
13. 02. 2019 07.19
+14
PSG je postavil Uuited na realna tla. Veliko presenečenje glede na to, kar se je govorilo o prenovi ekipe in samozavesti Uniteda-a .
Blazzanko
13. 02. 2019 07.15
+11
Prvo čestitam navijačem PSG-ja za dobro predstavo v drugem polčasu. Iskreno povedano smo si zaslužili poraz, ker je Solskjaer napačno taktiko in postavitev izbral. Škoda da nismo dosegli doma gola, ker na povratni tekmi bomo verjetno zelo trpeli in dvomim da bomo odigrali v Parizu, ne da bi prejeli zadetka. Vseebo pa upanje umre zadnje. GGMU! WeAreUnited
Inhumed
13. 02. 2019 07.07
+18
Včeraj je bil zelo boleč reality check za Utd. Je bila seveda za pričakovat ena taka tekma, si pa nisem mislil da bo proti PSG-ju. Povratna bo zelo težka ampak dejmo se mal spomnt na predstave PSG-ja v prešnjih sezonah in njihove povratne tekme. Poleg vsega pa še ta sodnik - če maš en kriterij se tega drž, celo tekmo. Kimpembe bi mogu met rdečga že po 10 minutah. Če ne takrat pa, ko je nazaj povlekel Rashforda, ko je bil identičen prekršek kot ga je Young naredu nad Mbappejem. Pogba čisti rdeč (tut če bi mu pokazu direktnga rdečga, ne bi blo nč narobe), Young je mel pa tut srečo - čeprav je ADM naredu vse skupi velik bolj dramatično kokr je dejansko blo.
Trend01
13. 02. 2019 09.14
+2
Zato je VAR. A, če ga sodniška trojka tam v pisarno ne zna uporabljat... Žal. Ravno tega se je Čeferin tudi bal. To je za sodnike, ki imajo vsak svoj kriterij, vse skupaj prekmalu.
sportko47
13. 02. 2019 18.10
-1
Kva si spet ti pametn kva prekmalu ... aja še par let naj se podsljša protekcija Reala ! Kva je tle treba znat , pogledaš posnetek in se odloči! Treba je pa določit pravilo kdaj ekipa to zshteva in takrat sodnik MORA pogledat! Tolk k se je goljufal v nogometu se sam še v rokometu
TvojPrijatelj
12. 02. 2019 22.59
-34
Solskjaer OUT. Nesposoben. Katastrofa! Blamaža!
kebbab
13. 02. 2019 07.21
-5
Zakaj... Vzemimo si trenutek časa zase, odmislimo vse obveznosti in morebitne skrbi, naslonimo se nazaj, nežno zapremo očke, trikrat globoko vdihnemo in se iz dna srca nasmejimo Man.Utdju aaaahahahahahaaaaaaaa hahahahahahahahahaha ... jap karma je ku.ba 😂
sportko47
13. 02. 2019 08.00
+15
Ma dej ne bluzi , pač so tekmo zgubl .. ni jim šlo ! Tko se zgodi v športu , slab dan , nić ne rata .. treba je it naprej ! Zaćel so s hudim presingom, volja in motivacija je bla( to je naloga in delo trenerja) .. ne more pa prevzet dela igralcev na igrišču ki so naleteli na razigranega nasprotnika ! PSG pa je ekipa kvalitetnih in iskušenih igralcev ....ostalo smo pa vidl ! Ti očitno znaš sam eno .. menjat trenerja zarad enga poraza v dveh mescih ! 10 zmag 1 remi 1 poraz ..Pejt raj spat !
igyyp
13. 02. 2019 08.46
+3
Zakaj pa trenerja menjat? zaradi enega poraza, no ne vem tvoje mnenje čudno, je pa res, da je ena ekipa kot PSG povsem nekaj drugega. Že v tem času je dokazal, da se bolje znajde od Maurota, in nanizal zmage. Mogoče je samo taktično včeraj falil, še vedno MU lahko reši sam bo moral odigrat 200% ne 100.
13. 02. 2019 15.22
-1
kebbab: Vem, da si pričakoval moj drugačen odziv na tvoj komentar ampak vseeno povem, da si odlično napisal. Tako kot jaz za Man City - Chelsea. Jz ti nič ne zamerim, res ne.
13. 02. 2019 15.24
-1
igyyp, Solskjaer bi moral oditi že po sramoti proti Burnleyu. Plačan je za zmage in ne za remije ali poraze. Takoj ko ni zmage, ne glede na razlog, je prav da trener odide.
okuhsfjkafa
13. 02. 2019 15.30
@tvoj prijatelj... kaj si pol.reku za mourinhota k so zgubljali 2,3 leta vsako tretjo tekmo hahaha. ole je najbolj "sposoben" trener po fergusonu