Liga prvakov

Sevilla, 21. 02. 2018 06.24 |

T.Š./N.A.
32

Manchester United je na gostovanju v Sevilli razočaral, varovanci Joseja Mourinha so se morali sprijazniti s podrejenim položajem, medtem ko je čast rdečih vragov branil David de Gea, ki je na jugu Španije uspel ohraniti mrežo nedotaknjeno (0:0). Klub, ki si bo zagotovil vstopnico za četrtfinale, bo tako znan na povratni tekmi na Old Traffordu.

V dvoboju zadnjega večera Lige prvakov je Sevilla gostila Manchester United, ki je na zadnjih 27 tekmah dobil le 19 golov, vendar pa je zaradi načina igre strateg na klopi vragov Jose Mourinho pod udarom kritik na Otoku. Tudi tokrat gostje niso navdušili s predstavo na zelenici, saj so se morali zadovoljiti s podrejenim položajem.

Španci so v uvodnih minutah krenili v napad, vendar pa so se gostje uspeli otresti začetnega pritiska, prvič pa so zapretili z lepim utekanjem Alexisa Sancheza, ki ga je v kazenskem prostoru uspela zaustaviti domača obramba. Sevilla se je maščevala z nevarnim napadom, ki pa je vnovič treščil ob vražji zid, dobro postavljene Unitedove obrambe.

Tako so se varovanci Vincenza Montelle poskušali do zadetka prebiti z razdalje, eden nevarnejših je bil brez dvoma poskus Jesusa Navasa v 15. minuti. Angleži so se odzvali z lepo akcijo in dvojno podajo, pri kateri pa jo je skupil Ander Herrera, ki je zaradi poškodbe moral zapustiti zelenico, namesto njega pa je Mourinho v igro poslal Paula Pogbaja

Poškodovanega Andera Herrero je v 17. minuti zamenjal Paul Pogba.
Poškodovanega Andera Herrero je v 17. minuti zamenjal Paul Pogba. FOTO: AP

Proti koncu prvega polčasa Sevilla pokazala zobe
Po začetnem pritisku domačih pa se je tehtnica na igrišču obrnila v prid Uniteda, Sanchez je z lepo podajo zaposlil Lukakuja, vendar pa je slednji z močnim strelom streljal čez vrata. Vendar pa gostitelji ob nevarnem poskusu vragov niso ostali hladni, že v naslednjem napadu so spet pritisnili na vrata Davida de Gee, vendar pa je španski reprezentančni vratar priložnost brez večjega napora ubranil. Potem se je igra nekoliko umirila, v 38. minuti pa se je moral znova izkazati domači čuvaj Sergio Rico.

Montellini varovanci so se odzvali ob vsaki napak vragov, že v naslednji minuti je je tako Sergio Escudero sprožil udarec proti vratom Angležev, vendar pa je le tega pravočasno prestregla gostujoča obramba. Ta je imela kar nekaj težav tudi z dobro razpoloženim Correo, za nameček pa je bil po predložku Navasa v kazenski prostor nevaren tudi N'Zonzi, vendar pa je se je znašel de Gea, ki je žogo odbil v kot, v zadnjih minutah pa je prav čuvaj Unitedove mreže v veliki meri zaslužen, da domači z zelenico niso odkorakali z golom prednosti, med strelce bi se z glavo lahko vpisal Luis Muriel

Sevilla - Manchester United
Sevilla - Manchester United FOTO: AP

De Gea zaklenil svoja vrata
Tudi v drugem polčasu se je pritisk domačih le še stopnjeval, vendar pa je tudi tokrat veselje Seville preprečil ta večer izjemni de Gea. V 64. minuti je ubranil poskus z glavo nevarnega Clementa Legleta, ki je izkoristil napako angleške obrambe, vendar pa ni uspel najti rešitve za nepremagljivega čuvaja vrat španskega rodu. Vražji čuvaj je bil na udaru tudi v naslednjih minutah, ko je s požrtvovalnostjo dokazal, zakaj sodi med najboljše vratarje na svetovnem nogometnem spisku.

Po številnih neuspelih poskusih se je igra Seville le nekoliko umirila, Mourinho pa je v želji po zadetku iz igre poklical Sancheza in Mato, namesto njiju pa sta v igro vstopila Anthony Martial in Marcus Rashford. Očitno se je nekaj tveganja izplačalo, saj je se je trenutek zatem zatresla mreža domačih, vendar pa je sodnik zadetek Lukakuja razveljavil. Tekmeca sta se tako razšla brez zadetka, o zmagovalcu pa bo odločala povratna tekma na Old Traffordu.

Sevilla - Manchester United 0:0 (0:0)

Sevilla: Rico, Lenglet, Banega, Correa, N'Zonzi, Navas, Sarabia, Escudero, Muriel, Vazquez, Mercado

Manchester United: de Gea, Lindelöf, Sanchez, Mata, Lukaku, Smalling, Young, Herrera, Valencia, Matić, McTominay