Liga prvakov

FOTO in VIDEO: Redsi ob glasni podpori s tribun potopili Hoffenheimovo ladjo in si zagotovili napredovanje v Ligo prvakov

Liverpool, 23. 08. 2017 06.30 |

N.A./T.Š.
32

Nogometaši Liverpoola so na legendarnem Anfield Roadu branili prednost s prve tekme gostovanja pri Hoffenheimu (2:1), iztržili pa mnogo več. S tremi zadetki v prvem polčasu so kaj hitro uničili sanje gostov in se uvrstili v elitno Lige prvakov (4:2).

• Zadetki v prvem polčasu tekme Liverpool - Hoffenheim
    01:42
    Zadetki v prvem polčasu tekme Liverpool - Hoffenheim
  • Vrhunci tekme Liverpool- Hoffenheim
    06:19
    Vrhunci tekme Liverpool- Hoffenheim

Hoffenheim je skušal na povratni tekmi pri Liverpoolu nadoknaditi zaostanek (2:1), kar je velik zalogaj, upoštevajoč vzdušje na Anfieldu, kjer so v preteklih desetletjih že številna moštva prepričala o izjemni energiji in enoglasni podpori s tribun. Strateg Liverpoola Jürgen Klopp kljub prednosti ničesar ni prepuščal naključju in zaigral z vsem razpoložljivim orožjem. Po tekmi drugega kroga angleške Premier League proti Crystal Palacu so priložnost za igro odlično izkoristili Dejan Lovren, Emre Can in Mohamed Salah.

Liverpool - Hoffenheim - 2
Liverpool - Hoffenheim - 2 FOTO: AP

Domači so že v prvih minutah prevzeli nadzor nad zelenico, dvakrat so nevarno zapretili, prvič po prostem strelu z roba kazenskega prostora, potem pa si je lepo priložnost prislužil še Sadio Mane, ki se je znašel sam pred nemškim vratarjem, vendar brez uspeha. Dolžni pa niso ostali niti gostje, ki so nevarno ogrozili vrata Simona Mignoleta, vendar pa je žoga romala mimo vrat. Redsi so še naprej stopnjevali pritisk na vrata gostov in ob bučni podpori s tribun jim je le uspelo. V 11. minuti je premoč na igrišču z zadetkom kronal Can, ki je po lepi podaji in izvedeni akciji v kazenskem prostoru zatresel mrežo Hoffenheima. S tem so se Angleži še bolj razživeli in v 18. minuti se je med strelce vpisal še Salah, ki je izkoristil žogo, odbito od vratnice.

Tri minute za tem pa je za eksplozijo na Anfieldu še enkrat poskrbel Can, ki je pred vrati sprejel čudovito podajo Roberta Firmina in potisnil žogo v gol. 'Golijada' v začetnih minutah je očitno zmedla Nemce in strateg na klopi Hoffenheima Julian Nagelsmann se je odločil za prvo menjavo. Gostje so se s tem nekoliko bolj razživeli, lepo priložnost si je prislužil Serge Gnabry, vendar je bil pri zaključku nekoliko preveč nenatančen. Zato pa se je sreča nekaj minut kasneje nasmejala Marku Uthu, ki je pred tem vstopil v igro. Slednjemu je vendarle uspelo premagati domačo obrambo in poslati žogo za hrbet Mignoleta. Liverpool to ni ustavilo, že v nadaljevanju si je zlato priložnost zagotovil Firmino, vendar pa je njegovo veselje preprečil Oliver Baumann. Pred koncem polčasa je bil še enkrat nevaren tudi Can, ki je žogo poslal mimo desne vratnice. Na drugi strani zelenice pa je nov poskus Utha uspel ubraniti čuvaj domačih vrat.

Liverpool - Hoffenheim - 5
Liverpool - Hoffenheim - 5 FOTO: AP

V drugi polčas so bolje vstopili domači, v 54. minuti se je moral Baumann pošteno potruditi, da je ubranil močan strel Georginia Wijnalduma. Slednji se je izkazal tudi v nadaljevanju, ko se je proti njegovim vratom namenil Mane. Priložnosti Liverpoola so se kar vrstile, vendar pa se je gostom vsakič uspelo ubraniti. V 63. minuti pa je luknjo v nemški obrambi izkoristil Jordan Henderson, ki je nesebično podal Firminu, slednji pa je še povišal vodstvo Liverpoola na 4:1.

Ko je že kazalo, da so se tako prvi kot drugi sprijaznili z rezultatom, pa je vrata domačih po lepi podaji Andreja Kramarića z glavo zadel Sandro Wagner. Kljub zadetku je bilo jasno, da si je vstopnico za nastop v Ligi prvakov zagotovil Liverpool, končni sodnikov žvižg pa je to le še potrdil. Petkratni zmagovalec elitnega evropskega tekmovanja se bo tako tudi to sezono potegoval za novo lovoriko.