Liga prvakov

FOTO in VIDEO: Rdeči vragi do preobrata in lepe prednosti pred povratno tekmo

Manchester, 18. 08. 2015 06.30 |

Nogometaši Manchester Uniteda so v playoffu za vstop v Ligo prvakov proti belgijski ekipi Club Brugge rezultatsko zaostajali, toda izvrstni Nizozemec Memphis Depay je z goloma še v prvem polčasu poskrbel za preobrat, v nadaljevanjuje pa podelil še asistenco za tretji gol rdečih vragov (3:1).

Zanimivo, Manchester United in Clube Brugge se doslej še nista srečala. Rdeči vragi so pričakovano od prve minute pritisnili na belgijska vrata. Poskušala sta Adnan Januzaj in tudi Wayne Rooney, toda Belgijci so uvodni nalet umirili, nato pa povsem nepričakovano celo zadeli. Španec Victor Vazquez je ob prekinitvi podal v srce domačega kazenskega prostora, tam pa je nespretno posredoval Michael Carrick in žoga je končala za hrbtom povsem presenečenega argentinskega vratarja Sergia Romera. Odgovor Otočanov je bil bliskovit. In tudi učinkovit. Že nekaj minut kasneje je na semaforju stadiona Old Trafford pisalo 1:1. Vse je opravil 22-letni Nizozemec Memphis Depay, ki si je odlično pripravil strel, nato pa znotraj kazenskega prostora natančno sprožil po tleh in izid izenačil. Po zadetku so gostitelji, čeprav so imeli še naprej premoč v posesti žoge in tudi obetavnejše akcije pred nasprotnikovim golom, malce stopili s plina in do konca prvega dela je bila igra bolj enakovredna kot na začetku srečanja.

Memphis Depay je bil junak tekme na Old Traffordu.
Memphis Depay je bil junak tekme na Old Traffordu. FOTO: Reuters

V zadnjih minutah prvega polčasa so Angleži uprizorili poslednji nalet tega dela, ki ga je z drugim golom na tekmi kronal izvrstni Depay. Nizozemec je močno ustreli z roba kazenskega prostora in tudi neubranljivo zadel. Mladi napadalec je tako zrežiral popoln rezultatski zasuk in Angleži so na odmor odšli s prednostjo. Od prve minute drugega polčasa je priložnost v ekipi rdečih vragov dobil izkušeni Nemec Bastian Schweinsteiger, ki je zamenjal Carricka. Gostitelji so imeli še naprej terensko premoč, vendar so bili njihovi napadi bolj jalovi kot v prvih 45 minutah. Belgijci so se v drugem polčasu povsem osredotočili na branjenje svojih vrat, v napadu so bili nevarni le enkrat in še to po napaki domačih, a je gostujočo nevarno akcijo (neupravičeno) zaustavil glavni sodnik. Rdeči vragi so iskali tretji gol, ki bi jim pred povratno tekmo v Belgiji že močno odprl vrata elite, a vendarle niso brezglavo napadali. Gostje so zadnjih deset minut "preživeli" z igralcem manj na travniku, saj je drugi rumeni karton prejel Brandon Mechele. V sodnikovem podaljšku si je Manchester United z novim zadetkom na široko odprl vrata Lige prvakov. Spet je bil v središču Depay, ki je odlično podal v kazenski prostor, kjer je bil najvišji Marouane Fellaini in z glavo zadel za končnih 3:1.