Liga prvakov

Manchester, 26. 04. 2016 22.10 |

Zasedbi Manchester Cityja in Real Madrida sta na prvi polfinalni tekmi Lige prvakov na Etihadu remizirali (0:0). Gostje iz Španije tokrat niso mogli računati na poškodovanega Cristiana Ronalda, Španci pa bodo obžalovali zapravljeno priložnost branilca Pepeja, ki je z neposredne bližine v 82. minuti tekme sprožil naravnost v prsa vratarja Joea Harta.

Morda se je na današnjem spopadu dveh bogatih klubov najpomembnejše zgodilo že pred tekmo: čeprav so v taboru madridskega Real zatrjevali, da je Cristiano Ronaldo uspešno prestal težave s stegensko mišico ter da je stoodstoten, pa očitno temu ni bilo tako. Portugalec ni prestal zadnjega zdravniškega testa in ga tokrat ni bilo v postavi madridskega Reala. V njegove čevlje je stopil produkt Realove šole Lucas Vazquez.

Nisem pričakoval več od Madrida. Zadovoljili so se z remijem že od začetka tekme. Nismo bili prav kreativni. Videli smo Real, ki smo ga pričakovali. Imeli smo več želje po zmagi. Manuel Pellegrini
V uvodnih desetih minutah nismo videli nobene lepše priložnosti, a terensko premoč so imeli domači nogometaši Manchester Cityja. Real Madrid je ob neugodnem mrzlem vremenu na severu Anglije (4 °C) imel precej težav z napakami v vezni liniji, kar je sinje modrim omogočalo kar nekaj prostora za prehod v protinapade. Real je po slabih 20 minutah igre vendarle prišel do nekaj obetavnih akcij na polovici Manchester Cityja. Bale je dvakrat podajal v kazenski prostor z desne strani, a do zaključnega strela galaktikov ni prišlo. Real je vzpostavil ravnotežje na Etihadu zgolj za kratko obdobje, nato pa so znova sledile minute varovancev trenerja Manuela Pellegrinija. Pritisk sinje modrih je terjal rumeni karton Pepeja, grob prekršek Sergia Ramosa ter močen strel Kevina De Bruyneja z razdalje, ki pa ga je uspešno blokiral Dani Carvajal. Dovolj zgovoren podatek je ta, da obe ekipi po pol ure igre nista imeli niti enega strela v okvir vrat, Real pa sploh ni poskusil s strelom proti vratom domačega Manchester Cityja. Na drugi strani so Sergio Agüero in preostala druščina poskusili dvakrat mimo vrat Madridčanov. V 40. minuti se je poškodoval domači nogometaš David Silva (stegenska mišica), ki tekme ni več mogel nadaljevati. Namesto njega je vstopil obetavni, 19-letni Nigerijec Kelechi Promise Iheanacho. Tudi zadnjih pet minut ni prineslo atraktivnega nogometa in polčas se je zaključil brez zadetkov (0:0) in brez poskusa v okvir vrat katere koli ekipe.
Ronaldo tekmo spremlja s tribune.
Ronaldo tekmo spremlja s tribune. FOTO: AP

Še pred pričetkom drugega polčasa je na zelenico vstopil Jese, v slačilnici pa je ostal tokrat neprepoznavni Karim Benzema, ki je imel pred tekmo tudi nekaj težav s poškodbo.

Naredili smo dobro tekmo, čeprav smo bili v drugem polčasu boljši. A pomembno je, da je rezultat dober. Dobro se bomo pripravili na povratni obračun. Zinedine Zidane
Prvi nevarnejši strel na tekmi smo dočakali v 46. minuti tekme, ko s kakšnih 18 metrov poskusil Agüero, a je meril kakšen meter prek vrat Keylorja Navasa. Prva nevarnejša akcija za Real pa je sledila v 54. minuti tekme, ko je do strela z glavo po podaji s kota prišel Sergio Ramos, toda kljub temu, da je bil povsem sam, meril natančno v roke vratarja Joea Harta. Vroče je bilo tudi pet minut kasneje, a tokrat v kazenskem prostoru Madridčanov, Agüero se je prebil vse do vratarja Navasa, a mu je ta strel ubranil, glavni sodnik Cüneyt Çakır pa je dosodil tudi prekršek nad Carvajalom. S slepimi naboji je v 66. minuti z razdalje poskusil še Toni Kroos. Žoga je po njegovem strelu končala za kakšna dva metra mimo desne vratnice Harta. Rezervist Jese pa je v 71. minuti bil najbliže zadetku na tekmi, ko je po podaji Carvajala z glavo sprožil s kakšnih sedmih metrov, a je žogo zaustavila prečka. Real je hitro prišel do novega nevarnega pokusa po samostojni akciji Balea, ki je poskusil z roba kazenskega prostora, a meril malce mimo vrat Manchester Cityja. V 79. minuti je po podaji s kota do strela z glavo prišel še Casemiro, a se je z dobrim refleksom izkazal domači čuvaj mreže Hart. Pritisk Reala se je nadaljeval – v 82. minuti se je z novo dobro obrambo izkazal Hart, ki je uspel odbiti strel ob 'smrtni' priložnosti Pepeja, ki je s kakšnega metra razdalje sprožil naravnost v prsa angleškega vratarja.
Pepe je imel najlepšo priložnost na tekmi.
Pepe je imel najlepšo priložnost na tekmi. FOTO: AP
Real bi za neučinkovitost lahko bil kaznovan v 90. minuti tekme, ko je rezervist Raheem Sterling sam tekel proti vratarju Navasu, a se je v zadnjem trenutku vrnil Pepe, ki je žogo uspel izbiti iz nog angleškega nogometaša. V tretji minuti podaljška je z neposrednim strelom s prostega strela poskusil De Bruyne, a je Navas bil priseben in žogo uspel odbiti v kot in ostalo je pri končnem rezultatu 0:0. Tekmo si je sicer ogledal tudi sloviti brazilski upokojeni nogometaš Ronaldo. Za konec naj dodamo, da so se trenerju Reala Zinedinu Zidanu - tako kot na zadnji tekmi Lige prvakov - ponovno strgale hlače (na zadnjici).
Zinedine Zidane tudi tokrat ni imel sreče s hlačami.