Liga prvakov

Kvalifikacije za LP: Poraz Trenčina v Žilini, Verbič z remijem iz Romunije

Ljubljana, 28. 07. 2016 07.44 |

Moštva v kvalifikacijah za Ligo prvakov so odigrala prve tekme 3. kroga. V konkurenci ni več ljubljanske Olimpije, ki jo je izločil Trenčin. Slovaški prvak je na domačem igrišču doživel poraz proti poljski Legii. Kobenhavn Benjamina Verbiča je v Romuniji iztržil remi.

Že v torek je Dinamo v Zagrebu gostil gruzijski Dinamo Tbilisi in zanesljivo zmagal z 2:0. Slovenski nogometaš Petar Stojanović v vrstah Zagrebčanov je igral vso tekmo. Astana, ki je lani iz Evrope izločila Maribor, je na domačem igrišču remizirala s škotskim Celticom (1:1). Za Kazahstance je zadnjih šest minut igral tudi nekdanji nogometaš Maribora Agim Ibraimi.

Benjamin Verbič je v sredo s Kobenhavnom gostoval v Romuniji pri Astri. Danci imajo dobro izhodišče pred povratno tekmo, saj so dosegli gol in niso izgubili (1:1). Verbič je igral do 80. minute, v prvem polčasu je dobil rumeni karton. Slovaški prvak Trenčin, ki je v 2. krogu izločil slovenskega prvaka Olimpijo, je gostil varšavsko Legio in izgubil. Poljaki so dosegli edini gol na tekmi (0:1), uspešen je bil Nemanja Nikolić v 69. minuti.

Nekdanji nogometaš Celja Benjamin Vebič.
Nekdanji nogometaš Celja Benjamin Vebič. FOTO: Miro Majcen