Liga prvakov

Lendava, 17. 10. 2017 14.14 |

M.J./M.G.
1

Predigra večernega nogometnega spektakla v Ljudskem vrtu se je zgodila v Lendavi. Mlada ekipa Maribora do 19 let je v tretjem krogu UEFA Youth Champions League gostila vrstnike iz Liverpoola in izgubila z 1:4. Redse je s klopi vodil nekdanji dolgoletni kapetan Liverpoola legendarni Steven Gerrard.

Utrinki s tekme Maribor U19 - Liverpool U19

Nogometaši Liverpoola so se veselili visoke zmage s 4:1, a pri tem so imeli precej dela, da so strli odpor mariborskih mladcev. Tako je domačine v vodstvo v 23. minuti popeljal Aljoša Matko, do konca polčasa pa so z goloma Bobbyja Adekanyeja in Herbieja Kanea gostje iz Anglije prešli v vodstvo. V drugem polčasu sta zmago gostov, ki jih vodi nekdanji kapetan prvega moštva Steven Gerrard, potrdila Liam Millar in strelec prvega zadetka za goste Adekanye, za domače pa je v 70. minuti tekme enajstmetrovko zapravil Tomi Horvat.

Maribor U19 - Liverpool U19 1:4 (1:2)
Matko 23.; Adekanye 30., 58., Kane 32., Millar 52.

NK Maribor U19: Cajnko, Hodžić, Pirtovšek, Koblar, Kolmanič, Grajfoner (46' Žugelj), Ogrinec, Tomi Horvat, Štor (60' Štusej), Matko, Kukovec. Klop: Stopajnik, Strah, Žgajner, Štusej, Verhovčak, Gorza, Žugelj. Trener: Muamer Vugdalić.

Liverpool FC U19: Grabara, Camacho, Lewis, Williams, Driscoll-Glennon, Johnston, Jones (66' Dixon-Bonner), Kane, Millar  (74' McAuley), Woodburn, Adekanye. Trener: Steven Gerrard.