Liga prvakov

Moskva, 23. 08. 2017 20.37 |

T.Š./N.A./STA
0

Znani so vsi udeleženci skupinskega dela nogometne Lige prvakov. Zadnjo peterico klubov, ki se je prebila skozi zadnji krog kvalifikacij, sestavljajo Liverpool, CSKA Moskva, Karabah, Sporting Lizbona in Apoel Nikozija.

Vrhunci tekme FCSB - Sporting

Slovenski reprezentant Benjamin Verbič je odigral celotno tekmo za Koebenhavn, ki je zmagal z 2:1 (na prvi tekmi je izgubil z 0:1) in ostal brez uvrstitve v skupinski del Lige prvakov, napredoval je azerbajdžanki Karabah. Ključni gol za goste je v 64. minuti dosegel Južnoafričan Ndlouva.

Uspešen bil tudi moskovski CSKA, ki je premagal švicarsko moštvo Young Boys Bern (2:0), napredovanja se je veselil tudi Apoel iz Nikozije, ki je v Pragi remiziral brez golov, a je imel "kapital" dveh golov iz prve tekme. Uspešni so bili tudi nogometaši Sportinga iz Lizbone, ki so v Bukarešti zmagali kar s 5:1. Steaua je dvoboj s Sportingom začela optimistično, potem, ko je v preteklem tednu iztržila remi - 0:0. Ob polčasu so bili pri izidu 1:1 sicer v prednosti gostje, ki so v drugem delu razbili Romune in z zmago s 5:1 prepričljivo napredovali.

Znani so tudi bobni za četrtkov žreb predtekmovalnih skupin v Ligi prvakov. V prvem bobnu so branilec naslova Real Madrid, Bayern München, FC Chelsea, Juventus Torino, Benfica Lizbona, AS Monaco, Spartak Moskva in Šahtjor Donejeck, v drugme FC Barcelona, Atletico Madrid, Paris Saint-Germain, Borussia Dortmund, FC Sevilla, Manchester City, FC Porto in Manchester United, v tretjem SSC Napoli, Tottenham Hotspur, FC Basel, Olympiakos Pirej, RSC Anderlecht, AS Roma, Bešiktaš Istanbul in FC Liverpool ter v četrtem Feyenoord Rotterdam, Maribor, RB Leipzig, Celtic Glasgow, Sporting Lizbona, Apoel Nikozija, Karabah Agdam in CSKA Moskva.