Liga prvakov

FOTO in VIDEO: Dan odprtih vrat na Etihadu po preobratu pripadel Cityju, meščani na Pepov glavobol odgovorili s petardo

Manchester, 21. 02. 2017 22.40 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 6 min

Na stadionu Etihad sta se v prvi tekmi osmine finala elitne Lige prvakov pomerila Manchester City in Monaco. Zmage v izjemni tekmi in po velikem preobratu pa so se veselili domačini, ko so slavili s kar 5:3. Blestela sta Sergio Agüero in Radamel Falcao, ki sta oba dosegla po dva zadetka, Kolumbijec je za nameček zapravil še enajstmetrovko.

Srečanje na stadionu Etihad v Manchestru so sicer nekoliko bolj podjetneje začeli gostujoči nogometaši, ki pa si priložnosti za dosego gola niso uspeli pripraviti in domači vratar Willy Caballero je bil brez dela. Na drugi strani je v četrti minuti v prvi nevarni akciji sinjemodrih poskusil Raheem Sterling, a je bil Danijel Subašić dovolj hiter in je uspel zapreti kot angleškemu reprezentantu. Zadetek pa tako ne bi obveljal, saj je bil Sterling v trenutku podaje v prepovedanem položaju. Nato sta v razmiku minute lepi priložnosti zapravila tako Thomas Lemar za goste, kot Leroy Sane za domačine. V 12. minuti pa se je zatresla gostujoča mreža. Sterling in David Silva sta si imenitno izmenjala dvojno podajo in Španec je potem mirno zaključil, a so sodniki gol razveljavili, saj je bil pred oddajo žogo Sterling znova v kazenskem prostoru. Na drugi strani je takoj poskusil z odgovorom Radamel Falcao, a je bil Nicolas Otamendi pravočasen v bloku, preden bi lahko Kolumbijec ogrozil Caballera v domačem golu. Monaco je postajal vse nevarnejši in Benjamin Mendy je v 18. minuti nevarno sprožil, Caballero pa je s slabo reakcijo žogo odbil naravnost na noge Falcaa, ki pa ni uspel zaključiti akcije, saj je bil v prepovedanem položaju. Takoj za tem so gostujoči nogometaši znova zapretili. Tokrat je po kotu povsem sam na oddaljenejši vratnici ostal Kamil Glik, a kot da bi ga žoga nekoliko presenetila, saj ni najbolje odreagiral in sprožil mimo desne vratnice domačega čuvaja. Na drugi strani so domačini izkoriščali nekoliko več prostora po krilih in poskušali z nizkimi podajami pred vrata Subašića, katerega pa nogometaši v sinjemodrih dresih niso uspeli ogroziti, saj je bila gostujoča obramba vselej na mestu. V 24. minuti pa so domači zapravili najlepšo priložnost. Kevin de Bruyne je z imenitno podajo poskušal zaposliti Sergia Kun Agüera, a Argentinec je bil premalo spreten, da bi s petih metrov matiral Subašića. Tri minute kasneje pa so meščani vendarle povedli. Silva in Sane sta znova izkoristila luknje na levi strani obrambe Monaca. In Sane se je lepo znašel ter podal pred gol, kjer je bil povsem sam Sterling in je moral zgolj še potisniti žogo v prazno mrežo, kar mu je uspelo brez težav. Anglež lažjega zadetka verjetno ne bi moral zadeti, a ga je z domačimi navijači vseeno bučno proslavil, sploh zaradi dejstva, ker je bil Monaco do tistega trenutka celo bližje zadetku. V 32. minuti pa je vodilno moštvo francoskega prvenstva prišlo do vodstva. Fabinho je v petmetrski prostor domačinov poslal izjemen predložek, kjer pa se je odlično znašel Falcao in z glavo v padcu premagal nemočnega Caballera, ki je tudi nekoliko 'zaplaval' pred svojim golom. In tako je Monaco po prikazanem prišel do zasluženega zadetka v gosteh. Kmalu za tem pa je bilo znova vroče pred vrati Subašića. Agüero je sam stekel proti hrvaškemu vratarju in ga poskušal preigrati, a je pri tem padel in želel izsiliti enajstmetrovko. A je namesto enajstmetrovke za svoj teatralni vložek za "nagrado" dobil rumeni karton. V 36. minuti je za goste nevarno sprožil Kylian Mbappe, a ni uspel ogroziti Caballera. A to kar mu ni uspelo v 36, mu je uspelo štiri minute kasneje. Mladenič v dresu Monaca je namreč sprejel žogo na desni strani gostujočega gola in s kakšnih osmih metrov silovito sprožil in ob bližnji vratnici premagal argentinskega čuvaja mreže, ki bi znova lahko bolje posredoval oziroma bil bolje postavljen, čeprav je bil strel mladega Francoza vseeno izjemen. Nogometaši iz Kneževine pa so po zaostanku v zgolj nekaj minutah izid preobrnili na glavo in povedli z 2:1. Pred iztekom polčasa je nevarno zapretil še Falcao, ki pa je iz ugodnega položaja poslal žogo v zunanji del mreže tik ob levi vratnici domačega gola. Monaco je kljub vsemu na odmor odšel z lepo prednostjo in kar je najbolj pomembno, z dvema goloma v gosteh pred povratnim obračunom.

Radamel Falcao je dosegel dva izjemna zadetka, a vseeno Manchester zapušča s sklonjeno glavo in porazom. FOTO: AP

Tudi drugi polčas se je začel sanjsko za nogometaše Monaca, ki so si v 49. minuti priigrali enajstmetrovko. Otamendi je s hrbta podrl Falcaa, ki je poskušal priti do žoge po novem dobrem predložku s strani Mendyja. Falcao je kar sam postavil žogo na belo točko, a se je znova izkazalo tisto nepisano nogometno pravilo, da nogometaš, nad katerim je bil storjen prekršek, naj ne bi izvajal enajstmetrovke. Caballero je namreč prebral namero gostujočega kapetana in se vrgel v pravo smer in za nameček žogo kar ujel ne zgolj odbil nazaj v igro. In kdor ne da, dobi. Sterling je v 58. minuti z odlično globinsko žogo zaposlil Agüera, ki je zadržal napade gostujočega branilca in prišel do strela, ki ni bil pretirano močan. Toda ravno dovolj, da je med nogama ušel Subašiću, ki bi moral posredovati občutno bolje. Nogometašev Cityja pa to no motilo, saj so prišlo do izenačenja. Veselje na Etihadu pa se še ni dodobra poleglo, ko je Monaco krenil v bliskovit protinapad in znova povedel. Pod izjemen zadetek pa se je podpisal Falcao, ki je popravil napako iz 50. minute, ko je zapravil najstrožjo kazen. Kolumbijec je namreč najprej na levi strani spretno preigral Johna Stonesa, ki je nekoliko komično izpadel, Caballero je nato napadel Falcaa, ki pa je z izjemno prefinjenim lobom žogo poslal pod prečko in s potezo večera poslal gostujoče navijače v delirij. V 71. minuti pa so znova udarili meščani. Silva je izvedel kot in odlično podal v kazenski prostor, kjer pa se je med branilci Monaca odlično znašel Agüero. Argentincu je žoga 'padla' naravnost na nogo, ta pa ni okleval in sprožil ob prvem stiku in s krasnim volejem še drugič in skupno tretjič za sinjemodre premagal Subašića v golu Francozov. V 77. minuti pa so domačini dokončali svoj preobrat. Tokrat je kot z desne izvedel De Bruyne, žogo je na prvi vratnici z glavo odbil Yaya Toure, ta se je nato odbila naravnost na drugo vratnico, kjer je stal Stones in le še podstavil nogo in povedel City v vodstvo s 4:3. Anglež se je s tem tudi odkupil za napako zaradi kateri je Monaco povedel s 3:2. V 80. minuti je priložnost za hat-trick zapravil še Agüero, ki je iz ugodnega položaja znotraj kazenskega prostora streljal naravnost v Subašića. Dve minuti kasneje pa je vseeno odjeknila petarda v mreži Monaca. Agüero se je znašel sam pred Subašićev, a nato nesebično podal pred prazna vrata, kjer je Sane zgolj še potisnil žogo v prazno mrežo in povedel varovance Pepa Guardiole v vodstvo s 5:3. Do konca srečanja se izid ni več spremenil in nogometaši Manchester Cityja so se veselili velike zmage po preobratu. A pozor, Monaco je dosegel kar tri zadetke v gosteh in še ni odpisan od nastopa v četrtfinalu. Vsekakor so navijači v Manchestru videli pravo nogometno poslastico.

Manchester City – Monaco 5:3 (1:2)
Sterling 27., Agüero 58., 72., Stones 77., Sane 82.; Falcao 32., 61., Mbappe 40.