FOTO in VIDEO: De Bruyne zadel za zgodovino, City prvič v polfinalu, PSG bo še sanjal Harta

Manchester, 12. 04. 2016 20.50 |

Ž.L./M.J.
4

Na stadionu Etihad je bil na sporedu povratni obračun četrtfinala Lige prvakov med Manchester Cityjem in Paris Saint-Germainom. Dvoboj med nesramno bogatima kluboma je pripadel domačinom, ki so z golom Kevina De Bruyneja slavili z 1:0 in s skupnim izidom 3:2 napredovali v polfinale.

Srečanje na stadionu Etihad so podjetneje začeli sinjemodri, ki so hitro stisnili nasprotnika pred njegov kazenski prostor, a v uvodnih minutah si resnejših priložnosti niso priigrali. Toda premoč ni trajala dolgo in Parižani so hitro vzpostavili ravnotežje na igrišču. V osmi minuti je Angel Di Maria z lepo podaja poizkušal zaposliti Edinsona Cavanija, ki je zbežal domači obrambi. Toda podaja Argentica je bila nekoliko premočna in je na srečo domačih končal v varnih rokah Joeja Harta. V tem obdobju igre sicer nismo spremljali pretirano lepe nogometne predstave, saj sta obe moštvi igrali zelo previdno, predvsem smo spremljali boj za vsako žogo na sredini igrišča. V 16. minuti pa je najlepšo priložnost do tistega trenutka imel Zlatan Ibrahimović. Prvi zvezdnik Parižanov je s kakšnih 25-ih metrov silovito sprožil s prostega strela. Žoga je letela naravnost pod prečko, toda z izjemno obrambo je vodstvo gostov preprečil pozorni Hart.

Neverjetna noč je za nami. Trdo smo garali v tem tekmovanju. Na začetku tekme smo imeli nekaj težav, nato pa smo se popravili. Čestitke tudi PSG-ju, saj so bili odličen tekmec. Toda mislim, da smo bili na drugi tekmi boljši. Vse to je trud celotne ekipe, tudi tistih na klopi. Joe Hart

Šest minut kasneje pa je s prvo nevarno akcijo odgovoril tudi City. Po podaji Kevina De Bruyneja je do žoge v kazenskem prostoru prišel domači napadalec Sergio Agüero, a je sprožil mimo desne vratnica gostujočega vratarja Kevina Trappa. City je po tej priložnosti nekoliko resneje pritisnil na vrata Parižanov in v 29. minuti je gostujoči vratar Trapp v svojem kazenskem prostoru podrl Agüera in španski sodniki so pokazali na belo točko. K žogi je pristopil Argentinec kar sam in zopet je obveljalo nepisano nogometno pravilo, da tisti nogometaš, nad katerim je storjen prekršek, naj ne bi izvajal enajstmetrovke. Agüero je namreč slabo izvedel najstrožjo kazen in njegov strel je zletel mimo leve vratnice Trappovega gola, ki je sicer za storjen prekršek, ki ga je storil nad izvajalcem najstrožje kazni, dobil rumeni karton. Gostujoči trener Laurent Blanc je bil še pred koncem prvega polčasa primoran opraviti prvo menjavo. Zaradi poškodbe je igro zapustil Thiago Motta zamenjal ga je Brazilec Lucas Moura. Prvi polčas se je tako končal z začetnim izidom 0:0, ki je še vedno v polfinale peljal domačine. City je namreč na prvi tekmi dosegel dva zadetka v gosteh.

Kevin De Bruyne je bil edini strelec na Etihadu.
Kevin De Bruyne je bil edini strelec na Etihadu. FOTO: AP
V drugem polčasu so si prvo priložnost priigrali gostje, zopet pa je bil na delu Ibrahimović. Šved je imel znova na voljo prosti strel in iz praktično identičnega položaja kot v prvem polčasu silovito sprožil na gol, a tudi tokrat se je z obrambo izkazal Hart. Anglež je že na prvi tekmi spravljal v obup 'Ibro', saj mu je ubranil enajstmetrovko. PSG je na začetku drugega polčasa pokazal povsem drugačen obraz, kot v prvih 45-ih minutah. V 54. minuti so gostje celo dosegli zadetek, a so sodniki gol Lucasa zaradi prepovedanega položaja razveljavili. Po uri igre je Blanc vse bolj stavil vse v napad, saj je iz igre potegnil branilca Sergea Aurierja in v igro postal napadalnega vezista Javierja Pastoreja. V 65. minuti je po podaji s kota do strela z glavo prišel gostujoči kapetan Thiago Silva, a zopet je bil na pravem mestu Hart.
Zelo sem zadovoljen, ne zgolj s tem, da smo napredovali v polfinale in zmagali tekmo, ampak zato, ker so fantje igrali, tako kot smo se dogovorili. Nismo igrali na remi, od začetka smo PSG-ju pokazali, da jih želimo premagati. Manuel Pellegrini

Domačine so te priložnosti PSG-ja nekoliko prebudile in v 76. minuti so tudi prišli do vodilnega zadetka. Z roba kazenskega prostora je sprožil Kevin De Bruyne in mojstrsko poslal žogo v 'malo mrežico' in za hrbet Trappa za nepopisno veselje navijačev sinjemodrih. Minuto za tem je imel lepo priložnost še Agüero, a je njegov strel za malenkost zgrešil cilj. Na drugi strani je lepo priložnost zapravil Cavani, a mu je veselje preprečil odlični Hart. V 85. minuti je domači strateg Manuel Pellegrini iz igre poslal strelca edinega zadetka in mu s tem namenil tudi stoječe ovacije s strani sinjemodrih navijačev. V igro pa je vstopil Yaya Toure. Že v naslednjem napadu je PSG dosegel zadetek, a tudi tokrat so jim ga sodniki razveljavili. Ibrahimović je namreč žogo poslal v mrežo iz prepovedanega položaja. Do konca srečanja so domačini varno zadržali prednost in se veselili velikega uspeha. Meščani so se namreč prvič v zgodovini uvrstili v polfinale Lige prvakov. PSG bo na drugi strani moral na svojo prvo polfinalno uvrstitev počakati vsaj do naslednjega leta. To je za Parižane že četrti zaporedni izpad v četrtfinalu Lige prvakov.

Zlatan Ibrahimović ni našel recepta kako premagati odličnega Joeja Harta.
Zlatan Ibrahimović ni našel recepta kako premagati odličnega Joeja Harta. FOTO: AP