Liga prvakov

Nekdanji kapetan Liverpoola za 24UR: Mislim, da bomo v finalu videli veliko golov

Jerez, 11. 05. 2018 20.27 |

Eva Koderman Pavc
7

Finale Lige prvakov med Liverpoolom in madridskim Realom bo pravi festival golov. To je napoved nekdanjega kapetana Liverpoola Samija Hyypiäja, ki verjame da lahko nogometaši Liverpoola s prestola vržejo dvakratne zaporedne prvake in prvič po letu 2005 dvignejo prestižno lovoriko.

V infarktnem finalu v Carigradu je Sami Hyypiä tudi sam sodeloval, finski branilec pa je bil skupaj s trenerjem Olimpije Igorjem Bišćanom priča enemu najbolj neverjetnih razpletov v zgodovini. Rdeči so premagali AC Milan po izvajanju enajstmetrovk, zdaj pa lahko 13 let kasneje osvojijo novo evropsko trofejo proti madridskemu Realu.

Hyypiä (levo) med nedavnim obiskom ameriškega Charlotta.
Hyypiä (levo) med nedavnim obiskom ameriškega Charlotta. FOTO: AP

Hyypiä si je minuli konec tedna ogledal dirko prvenstva motoGP v Španiji. Tam ga ja ujela naša Eva Koderman Pavc.