Liga prvakov

Torino, 14. 03. 2017 22.35 |

Nogometaši Juventusa so se z zmago nad Portom (1:0) na povratni tekmi osmine finala Lige prvakov zanesljivo uvrstili v četrtfinale, kamor so napredovali s skupnim izidom s 3:0. Edini gol na tekmi je zabil Paulo Dybala iz 11-metrovke, potem ko je bil že v 40. minuti izključen Maxi Pereira zaradi igranja z roko v kazenskem prostoru.

Trener Stare dame se je odločil, da v prvo postavo uvrsti branilca maroškega branilca Mehdija Benatio in Leonarda Bonuccija, ki bosta del sistema 4-2-3-1. V primerjavi s prvo tekmo v Portu pri Juventusu poleg branilca Giorgia Chiellinija manjkata tudi Miralem Pjanić in Stephan Lichtsteiner.  Na drugi strani se je trener Porta Nuno Espirito Santo odločil za postavitev 4-1-3-2, v konici napada bosta mrežo nasprotnika skušala zatresti Tiquinho Soares in Andre Silva

Prvi nevarnejši napad je prišel s strani Juventusa, potem ko si je Paulo Dybala z glavo sam pripravil priložnost, a nato z desnico z močnim strelom sprožil prek Portovih vrat. Tudi drugi strel je prišel izpod nog Dybale, argentinskega dragulja, ki je tokrat v 6. minuti poskusil z levico, a meril mimo vrat Ikerja Casillasa. Porto je prvi nevaren strel na vrata domačinov sprožil v 10. minuti preko Soaresa, ki je poskusil z velike razdalje, a je bil Buffon pripravljen in je žogo zlahka ujel. V 23. minuti je do strela z glavo prišel Mario Mandžukić, ki ga je z lepo podajo z desne strani zaposlil Juan Cuadrado, a se je z obrambo izkazal Casillas. Čeprav je Porto potreboval dva zadetka, da bi lahko upal na podaljške, pa je po 35 minutah posest žoge bila 60:40 % v korist domačega Juventusa. V 38. minuti je z glavo po podaji Danija Alvesa s kota znova poskusil Mandžukić, a je iz težkega položaja meril mimo Casillasovih vrat. V 40. minuti pa je prišlo do enajstmetrovke, potem ko je Maxi Pereira z rokama preprečil zadetek Gonzala Higuaina, glavni sodnik tekme Ovidiu Hategan pa ga je zaradi tega še izključil, Porto je tako kot na prvi tekmi že v prvem polčasu ostal zgolj z deseterico. Enajstmetrovko je v 42. minuti zanesljivo izvedel Dybala, zagotovo najboljši mož tekme do tega trenutka. Juventus je tako polčas dobil z vodstvom z 1:0, skupno pa je povedel že s 3:0, kar je pomenilo, da bi Porto za napredovanje moral zabiti kar tri zadetke.

Juventus je na obeh tekmah več kot celoten polčas igral z igralcem več in se zlahka uvrstil v četrtfinale LP. FOTO: AP

V drugem polčasu je znova prvi udaril Juventus pa je po predložku Danija Alvesa Casillasa bil zbran in žogo zadnji hip uspel ukrotiti, potem ko se je odbila od enega Portovih nogometašev. Na drugi strani pa je skorajda nemogoče zgrešil Soares, ki je sam stekel proti Gianluigiju Buffonu, a nato meril mimo vrat. Juventusov rezervist Marko Pjaca je v 60. minuti prišel do lepe priložnosti v kazenskem prostoru Seville, a z levico meril mimo Portovih vrat. V 66. minuti je sledil še strel Higuaina, ki je v kazenskem prostoru sprožil mimo dveh Portovih branilcev na oddaljeno vratnico, a bil premalo natančen in meril mimo Casillasovih vrat. Tekma je bila v zadnjih dvajsetih minutah prava uspavanka, potem ko je bilo jasno, da je v četrtfinale napredoval v četrtfinale.