Liga prvakov

Ljubljana, 27. 09. 2017 20.17 |

V 2. krogu skupinskega dela Uefa Lige prvakov je bilo odigranih še osem tekem v sredinem terminu. Madridski Atletico je z Janom Oblakom remiziral proti Chelseaju (1:1), Manchester United je visoko premagal moskovski CSKA (1:4), razigrani Basel je nadigral Benfico (5:0), Barcelona pa j e v Lizboni slavila s pomočjo avtogola Sportinga (0:1).

Vrhunci tekme Karabah - Roma

Na sporedu so bile tekme v skupinah A, B, C in D. V skupini D je Atletico Madrid slovenskega reprezentančnega vratarja Jana Oblaka izgubil s Chelseajem z 1:2. Španci ostajajo pri eni točki, Chelsea je pri šestih. Na nedavno odprtem stadionu Wanda v Madridu je Atletico gostil Chelsea, ki je v prejšnjem krogu s kar 6:0 odpravil Karabah. Španci so po točki proti Romi upali na tri točke, na koncu pa v zadnji sekundi ostali praznih rok. Prvi strelec na tekmi je bil Antoine Greizmann, ki je v 40. minuti unovčil enajstmetrovko domače zasedbe. Alvaro Morata je izenačil v 60. minuti, junak tekme pa je bil Michy Batshuayi, ki je zadel z bližine globoko v sodniškem podaljšku, v 93. minuti, Oblak je odigral celotno srečanje. Na drugi tekmi te skupine je Roma v gosteh z 2:1 premagala Karabag, Azerbajdžanci so dosegli zgodovinski prvi gol v Ligi prvakov.

V skupini B je na pariškem Parku princev je nove tri točke vpisal domači klub, ki je s 3:0 odpravil Bavarce. Razigrana domača zvezdniška trojica Edinson Cavani-Neymar-Kylian Mbappe je Bavarcem povzročala precej težav. Brazilec je opravil večino dela za prvi gol, ki ga je v drugi minuti zabil Dani Alves. Cavani je pol ure kasneje začel akcijo za drugi gol, pod podajo se je podpisal Mbappe, urugvajski golgeter je akcijo zaključil. V 63. minuti je obrambo Bayerna zavrtel Mbappe, odbito žogo po njegovem strelu je v gol pospravil Neymar. Belgijski Anderlecht slovenskega reprezentanca Roberta Berića je gostil Celtic. Škoti so zmagali s 3:0. Napadalec iz Slovenije je tekmo začel na klopi in jo tam tudi končal.

Alvaro Morata je dosegel gol za izenačenje.
Alvaro Morata je dosegel gol za izenačenje. FOTO: AP
V skupini A je Manchester United vknjižil novo visoko zmago, v gosteh je s 4:1 ugnal CSKA Moskvo. Romelu Lukaku je že v prvem polčasu zadel dvakrat, obakrat ob ne najboljšem posredovanju ruske obrambe, enkrat se je med strelce z enajstmetrovke vpisal Anthony Martial, v drugem polčasu je zabil še Henrik Mhitarjan. Konstantin Kučajev je dosegel častni gol v 90. minuti. V tej skupini je švicarski Basel s kar 5:0 doma porazil Benfico.

Katalonski velikan Barcelona je prišel do zmage v Lizboni, tamkajšnji Sporting, v kadru domačinov sicer ni bilo slovenskega vratarja Ažbeta Juga, je porazil z 1:0. V 49. minuti je Barca s precej sreče prišla do edinega zadetka na tekmi, avtogol je dosegel Sebastian Coates. V drugi tekmi skupine D je Juventus z 2:0 premagal Olympiacos, prvi je gol dosegel Gonzalo Higuian, drugega pa Mario Mandžukić.

Veselje Antonia Conteja in igralcev ob zmagi v Madridu.