Liga prvakov

FOTO in VIDEO: Stara dama premočna za Dinamove mladeniče, Kamplov Bayer v zadnjem napadu ob zmago

Moskva, Zagreb, Koebenhavn, Leicester, Monte Carlo, Sevilla, Lizbona, 27. 09. 2016 22.32 |

Na drugi tekmi skupine H sta se v Zagrebu pomerila domači Dinamo in Juventus. Mlada domača zasedba ni bila kos aktualnim italijanskim prvakom, ki so slavili z visokih 4:0. Visoke zmage se je veselil tudi Benjamin Verbič, ki je s svojim Koebenhavnom s 4:0 premagal Club Brugge. Kevin Kampl v zadnjem napadu ostal brez zmage.

Vrhunci tekme Koebenhavn - Porto

V skupini E je Monaco zadržal vodstvo v skupini, potem ko je Kamil Glik izenačil v četrti minuti sodniškega dodatka. Pred tem je vodil Bayer, za katerega je Kampl odigral celo tekmo, zadel pa je Javier Hernandez Chicharito. Na drugi tekmi je prvo zmago dosegel Tottenham, ki je v gosteh premagal moskovski CSKA z golom Son Heung-Mina v 73. minuti.

V skupini F se je derbi skupine med dortmundsko Borussio in madridskim Realom končal z 2:2. Cristiano Ronaldo je v 17. minuti goste povedel v vodstvo, še v prvem polčasu je izenačil Pierre-Emerick Aubameyang, v drugem delu pa je najprej Špance v novo vodstvo popeljal Raphael Varane, v 87. minuti pa je končni izid postavil Andre Schürrle. Obe ekipi sta na vrhu skupine s po štirimi točkami. Sporting, pri katerem Ažbeta Juga ni bilo v ekipi, je z 2:0 premagal varšavsko Legio.

V skupini G je Koebenhavn Benjamina Verbiča, ki je igral do 67. minute, s 4:0 ugnal Brugge in prišel do prve zmage. Po remiju v prvem krogu so Danci zdaj drugi v skupini. Vodi angleški prvak Leicester, ki je z 1:0 ter golom Islama Slimanija v 25. minuti odpravil Porto. V skupini H pa je torinski Juventus v Zagrebu pričakovano odpravil Dinamo. V prvem delu sta zadela Miralem Pjanić in Gonzalo Higuain, v drugem pa Paulo Dybala in Dani Alves. Torinčani so s tem prevzeli vodstvo v skupini, na drugem mestu pa je z istim številom točk Sevilla, ki je z 1:0 ugnala Lyon. Wissam Ben Yedder je zadel v uvodu drugega polčasa.