Liga prvakov

FOTO in VIDEO: Oblakov hat-trick nepremaganosti ob tretji zmagi Atletica, Özil trikrat v polno ob visoki zmagi topničarjev, zanesljiva tudi Bayern in PSG

London, Pariz, Neapelj, Kijev, Barcelona, Glasgow, München, Rostov na Donu, 19. 10. 2016 22.43 |

Sredine tekme v elitni Ligi prvakov so postregle z velikim številom zadetkov, visokimi zmagami, rdečimi kartoni in zgrešenimi enajstmetrovkami. Arsenal je s 6:0 odpihnil Ludogorec. Jan Oblak je ob zmagi Atletica nad Rostovom (1:0) znova ohranil mrežo nedotaknjeno. Visoko slavila tudi PSG in Bayern.

Vrhunci tekme Celtic - Borussia Mönchengladbach

V skupini A je londonski Arsenal s kar 6:0 odpravil  Ludogorec. Topničarji so bili razred zase, blestel pa je Mesut Özil, ki je v drugem polčasu v vsega 31-ih minutah zabil hat-trick. Preostale zadetke so prispevali Theo Walcott, Alexis Sanchez in Alex Oxlade-Chamberlain. Do druge zmage v letošnji izvedbi Lige prvakov je prišel tudi drugi favorit skupine A, PSG, ki je s 3:0 odpravil švicarski Basel, za katerega je Andraž Šporar igral zadnje pol ure.

V skupini B je bilo najbolj zanimivo v Neaplju, kjer je Bešiktaš pet minut pred koncem prišel do zmage s 3:2. Turki so na srečanju pred zmagovitim golom kar dvakrat vodili, a so Italijani vsakič prišlo do izenačenja. Napoli je v 49. minuti tudi zapravil enajstmetrovko, nenatančen pa je bil Lorenzo Insigne. Za Bešiktaš je sicer zablestel Vincent Aboubakar, ki je dosegel dva zadetka. Na drugi tekmi skupine je Benfica v gosteh z 2:0 premagal Dinamo iz Kijeva.

V skupini C sta se v derbiju tretjega kroga pomerila Barcelona in Manchester City. Visoke zmage, s kar 4:0, pa so se veselili Katalonci, za katere je blestel prvi zvezdnik Lionel Messi, ki je dosegel hat-trick. Pep Guardiola na klopi Cityja zagotovo ni pričakoval takšnega poloma na Camp Nouu, kjer je v preteklosti zabeležil največje trenerske uspehe. Na drugi tekmi v skupini pa je Borussia Mönchengladbach na vročem gostovanju pri Celticu prišla do prve zmage v letošnji izvedbi Lige prvakov.

Atletico Madrid slovenskega reprezentančnega vratarja Jana Oblaka je tudi v tretji tekmi skupine D lige prvakov zmagal, tokrat je bil z 1:0 boljši do Rostova, za katerega igra še en reprezentant Miha Mevlja, ki je ob porazu prejel en rumeni karton. Zmago je lanskim finalistom z golom v 62. minuti zagotovil Yannick Ferreira Carrasco. Atletico tako poleg Leicester Cityja in Barcelone ostaja edino moštvo, ki je v uvodnih treh krogih, zabeležilo prav toliko zmag. Na drugi tekmi v skupini D je Bayern z visokih 4:1 odpravil PSV iz Eindhovna. Za bavarsko zmago so zadeli Thomas Müller, Joshua Kimmich, Robert Lewandowski in Arjen Robben. Častni gol za Nizozemce pa je že v prvem polčasu dosegel Luciano Narsingh. Atletico z novo zmago ostaja na vrhu skupine D, zbrali so devet točk,  Bayern ima na drugem mestu tri točke manj, Rostov in PSV pa sta v uvodnih treh krogih vsak zbrala po točko.

PSG je zanesljivo odpravil Basel Andraža Šporarja.