Liga prvakov

Pariz, Sofija, Lizbona, Manchester, Mönchengladbach, Madrid, Eindhoven, Istanbul, 01. 11. 2016 22.18 |

Ljubitelji nogometa ste lahko znova uživali v predstavah najboljših nogometnih ekip v Evropi. V četrtem krogu skupinskega dela Lige prvakov je bilo namreč po evropski zelenicah zelo vroče. Jan Oblak je prvič v letošnji izvedbi prejel gol, a njegov Atletico je kljub temu premagal Rostov (2:1). Andraž Šporar je z Baslom izgubil proti PSG-ju (2:1). Zmage tudi za Arsenal, Benfico in Bayern.

Vrhunci tekme Borussia Mönchengladbach - Celtic

Tako Jan Oblak kot Miha Mevlja sta odigrala celo tekmo med Atleticom in Rostovom. Vodilni zadetek za domače, ki so na vrhu s samimi zmagami, je v 28. minuti dosegel Antoine Griezmann, dve minuti pozneje je izenačil Sardar Azmoun. Odločilni zadetek je v tretji minuti sodniškega dodatka dosegel Griezmann. Prvič v letošnji sezoni se je sicer zgodilo, da je Atletico prejel zadetek na evropski sceni in tudi prvič, da niso zmagali z 1:0, so pa vse štiri tekme zmagali zgolj z enim golom razlike. Na drugi tekmi te skupine je Bayern v gosteh premagal PSV Eindhoven z 2:1. Junak tekme in tretje Bayernove zmage je bil Robert Lewandowski z dvema zadetkoma. Atletico in Bayern sta si z novima zmagama že zagotovila, da bosta tudi v spomladi igrala v Ligi prvakov, ko bodo na sporedu izločilni boji.

Derbi večera je bil v skupini C v Manchestru, kjer je domači City s 3:1 premagal doslej neporaženo Barcelono. V zanimivem obračunu, polnem priložnosti, obe ekipi sta zatresli tudi okvir vrat, je za domače dvakrat zadel Ilkay Gündogan, enkrat pa Kevin de Bruyne, goste pa je v vodstvo v prvem polčasu popeljal Lionel Messi. Borussia Mönchengladbach in Celtic iz Glasgowa sta se razšla z 1:1. Na vrhu skupine je še vedno Barcelona, ki je zbrala devet točk, drugi pa je City, ki je zbral dve točki manj. Oba sta tudi glavna kandidata, da napredujeta v izločilne boje.

V skupini A je Basel Andraža Šporarja izgubil z 1:2 pr Paris St. Germainom. Šporar je v igro prišel v 69. minuti. Blaise Matuidi je goste v vodstvo popeljal v 43. minuti, izenačil pa je Luca Zuffi v 76. Zmago gostom je zagotovil Thomas Meunier v 90. minuti. Na drugi tekmi te skupine je Arsenal v gosteh pri Ludogorcu slavil s 3:2. Domači so hitro, že po 15 minutah, povedli z 2:0, nato pa sta izid poravnala Granit Xhaka in Olivier Giroud. V 88. minuti je zmagovalca odločil Mesut Özil. Arsenal in PSG sta si z zmagama že zagotovila napredovanje v izločilne boje, v naslednjem krogu pa bosta med seboj obračunala za vrh skupine A.

V skupini B sta se Besiktas in Napoli razšla z 1:1, pri čemer je za domače zadel Ricardo Quaresma z bele točke, v 82. minuti pa je izenačil Marek Hamšik. Benfica je na drugem dvoboju skupine z 1:0 ugnala kijevski Dinamo. Edini gol na tekmi je dosegel Eduardo Salvio z bele točke, Ukrajinci pa so svojo enajstmetrovko zapravili, Junior Moraes je zgrešil v 68. minuti, ko bi zadel za 1:1.

Antoine Griezmann je z dvema zadetkoma poskrbel, da je Atletico slavil še na četrti tekmi. FOTO: AP

Skupina A:
Ludogorec - Arsenal 2:3 (2:2)
Cafu 12., Keseru 15., Xhaka 20., Giroud 42., Özil 88.

Salvio 45./11-m.
Moraes (Dinamo) je v 68. minuti zapravil enajstmetrovko, Ederson je njegov poskus ubranil