Liga prvakov

Pep je prišel, da jih pripelje na vrh, a že v krstni sezoni zaostal za lanskim dosežkom in prvič izpadel v osmini finala

Monte Carlo, 16. 03. 2017 12.37 |

Pep Guardiola je prvič v svoji trenerski karieri izpadel že na prvi stopnički izločilnih bojev. Če mu je v preteklih sedmih poskusih vselej uspelo napredovati, je tokrat v krstni sezoni na klopi Manchestra Cityja spodletelo že v osmini finala. In to potem, ko je City v pretekli sezoni pod taktirko Manuela Pellegrinija izpadel šele v polfinalu.

Guardiola se je opekel že na prvi stopnički izločilnih bojev Lige prvakov.
Guardiola se je opekel že na prvi stopnički izločilnih bojev Lige prvakov. FOTO: AP

Pep Guardiola je v nesramno bogati Manchester City prišel kot rešitelj, kot trener, ki bi naredil korak naprej v Ligi prvakov, potem ko so sinjemodri pod Pellegrinijem blesteli le v domači Premier League, do odmevnega rezultata pa niso uspeli priti v evropskih tekmovanjih. Kljub temu da so zabili kar pet golov na prvi tekmi na Etihadu, so v kneževini proti zasedbi Monaca ostali praznih rok. Odločil je gol več v gosteh. To je bilo sicer sploh prvič, da je katera koli ekipa, ki je zabila pet golov na prvi tekmi izpadla v izločilnih bojih. "Skušal sem prepričati svoje igralce, da moramo priti v Monako z napadalnim nogometom in da poskusimo zabiti," je po grenkem porazu z 1:3 na povratni tekmi osmine finala Lige prvakov razlagal Guardiola. "Moja napaka je ta, da jih v to nisem uspel prepričati. Prepričal sem jih v drugem polčasu, a takrat je bilo že prepozno. Vsi trenerji delajo napake, toda mislim, da tokrat ni šlo za taktično napako," je še pojasnil Katalonec na klopi Manchestra Cityja. "Preprosto je. Razlika med prvim in drugim polčasom je očitna. V drugem smo skušali zmagati, skušali smo igrati. Celotno kariero sem poskušal v takšni smeri. Toda problem je bil v prvem polčasu, preprosto nas ni bilo," je še dodal Guardiola. Ta se je še enkrat spomnil, zakaj je prišel v City. "Prišel sem, da osvojim Ligo prvakov. Poskusil sem, poskusil in še enkrat bom. Če bi igrali tako kot v tej sezoni, tako kot v drugem polčasu, bi bilo dovolj," je izjavil katalonski strateg, ki je Ligo prvakov osvojil z Barcelono, nato pa z Bayernom obstal v polfinalu.