Liga prvakov

Young Boys le dočakali premierni nastop v Ligi prvakov, Dinamo Zagreb izpadel

Zagreb, 28. 08. 2018 21.45 |

Nogometaši švicarske zasedbe Young Boys se veselijo napredovanja v skupinski del Lige prvakov, potem ko so z 2:1 premagali zagrebški Dinamo v hrvaški prestolnici (na prvi tekmi v Bernu je bilo 1:1). Hrvati objokujejo dejstvo, da so v drugem polčasu iz rok v pičlih dveh minutah izpustili vodstvo z 1:0.

Tekma se je za Zagrebčane začela sanjsko. Že v sedmi minuti je po napaki gostujoče obrambe pot v mrežo našel v kazenskem prostoru osamljeni Izet Hajrović. Dinamo je do konca prvega polčasa nadziral potek igre na zelenici in zlahka obdržal vodstvo do konca prvega polčasa.

Vse skupaj se je spremenilo v drugem polčasu, ko so gostje iz Švice v vsega dveh minutah prišli do preobrata. Najprej je v 64. minuti z bele točke po prekršku Marina Leovaca nad rezervistom Rogerjem Assalejem zadel 34-letni francoski napadalec Guillaume Hoarau. Le dve minuti kasneje je po podaji s kota prav Hoarau vnovič zatresel mrežo domačinov in poskrbel za izjemno ugoden izid Švicarjem v Zagrebu (1:2). Young Boys so zanesljivo zadržali prednost vse do konca tekme in se veselili sploh prve uvrstitve v skupinski del Lige prvakov. Velja omeniti, da so se sicer švicarski prvaki to poletje razveselili že 12. naslova švicarskih prvakov. Nazadnje so sicer naslov državnega prvaka osvojili daljnega leta 1986. Zagrebški Dinamo bo evropsko pot zdaj nadaljeval v Ligi Evropa.

Poleg Young Boys sta se v torek v skupinski del Lige prvakov uvrstila še nizozemski Ajax, ki je v Kijevu zadržal prednost s prve tekme, in grški AEK Atene, ki je z remijem (1:1) doma obdržal prednost s prve tekme.

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

90+7'

KONEC TEKME!

Konec tekme na Maskimiru. Young Boys se veselijo zmage z 2:1 in napredovanja v premierni nastop v skupinskem delu Lige prvakov.

90'

Poskus Assaleja

Dobra obramba Zagoraca, potem ko je z desne strani sprožil rezervist Assale. Prav nogometaš Slonokoščene Obale se zdi jeziček na tekmici v drugem polčasu.

84'

Menjava pri gostih!

Gostje zapirajo postavitev. V igro je vstopil Leonardo Bertone, na klop je odšel Christian Fassnacht.

72'

PREČKA DINAMA!

Krasen prosi strel Hajrovića, a na njegovo smolo je izenačenje preprečila prečka. Poskus s kakšnih 25 metrov.

66'

PREOBRAT!

Francoski napadalec Guillaume Hoarau je strelec še drugega zadetka za Švicarje! Neverjetno, zadetek Young Boys po podaji iz kota, skok je dobil Wuthrich, žogo pa je v mrežo preusmeril Hoarau. Gostje vodijo z z 2:1 in imajo ogromen kapital zaradi prednosti zadetka v gosteh. Dinamo potrebuje 2 zadetka za napredovanje!