Liga prvakov

VIDEO in FOTO: Bohar zagotovil točko vijoličastim v Ljudskem vrtu, evropski Maribor navdušil navijače

Maribor, 13. 09. 2017 06.30 |

Uvodna tekma Lige prvakov za Maribor v evropski jeseni je ponudila gostovanje moskovskega Spartaka. Na razprodanem stadionu Ljudski vrt so vijoličasti odigrali vrhunsko tekmo in zasluženo remizirali (1:1). Gostje so sicer povedli z golom Aleksandra Samedova, izenačil pa je Damjan Bohar v zaključku tekme.

Razprodani stadion Ljudski vrt je pozdravil svoje ljubljence v sijajnem vzdušju. Na uvodni tekmi skupine E je bil mariborski tekmec Spartak iz Moskve. Trener Darko Milanič se je oprl na preverjene sile in na zelenico večinoma poslal igralce, ki so vijoličastim zagotovili nastop v elitni Ligi prvakov. Udarna enajsterica je izgledala takole: Handanović, Šuler, Vrhovec, Kabha, Ahmedi, Milec, Rajčević, Viler, Bajde, Bohar, Tavares. Moskovčani so skušali na nekoliko slabše predstave v domačem prvenstvu odgovoriti s prepričljivejšo v najelitnejšem evropskem klubskem tekmovanju, saj imajo odlične posameznike, česar so se pod Kalvarijo zelo dobro zavedali. A Mariborčani so pokazali kvaliteto in s kolektivno, borbeno igro prišli do velike točke  za uvod v evropsko sezono.

Že v 1. minuti tekme je s strelom zapretil Martin Milec, strel je ubranil Artem Rebrov, v 3. minuti je na drugi strani iz strani streljal Andrej Eščenko, a žoga ni prišla do Jasmina Handanovića. Obe moštvi sta začeli z odprto, napadalno igro. V 11. minuti je z nevarnim strelom zapretil še Valon Ahmedi, a je bil ruski vratar na mestu. Maribor je imel pobudo, nato je sledila krajša prekinitev zaradi pirotehničnega sredstva, ki ga je eden od gostujočih navijačev vrgel na igrišče. Po tem vložku je ritem igre malce padel, a so imeli gostitelji še vedno pobudo.

Maribor je bil v prve pol ure boljši tekmec, gostje pa v tem obdobju sploh niso sprožili strela v okvir mariborskega gola. Mariboru je uspelo dvakrat, skupaj pa so imeli v tem obdobju kar devet strelov. V 26. minuti je še enkrat zapretil Eščenko, a je njegov strel iz bližine zletel čez gol. V 29. minuti je moral zaradi poškodbe z igrišča kapetan Spartaka Denis Glušakov, zamenjal ga je Aleksandr Samedov. V nadaljevanju prvega polčasa so gostje le malce vzpostavili ravnotežje, so imeli pa prednost v posesti žoge (v odstotkih 58:42), večinoma pa so bili nenatančni pri strelih. V strelih je bilo 12:11 za Spartak, v okvir gola pa 3:0 za Maribor. Prvi polčas pa se je končal brez golov.

Mariborski adut je bil tokrat Damjan Bohar.
Mariborski adut je bil tokrat Damjan Bohar. FOTO: Damjan Žibert
Na začetku drugega polčasa so bili nevarnejši Moskovčani, v 50. minuti se je Samedov znašel pred Handanovićem, a je iz strani ustrelil preko gola. Vrnil je Damjan Bohar v 55. minuti, ko je njegov strel z roba kazenskega prostora švignil mimo vratnice. Nato pa je sledil hladen "tuš" za vijoličaste, po strelu Fernanda je Handanović strel odbil, na pravem mestu se je znašel Samedov, ki je žogo spravil v gol v 59. minuti. To je prebudilo domače, ki so zapretili po strelu Boharja, ki je zadel vratnico, v 64. minuti je Tavaresov strel ubranil Rebrov, v 68. minuti je bil Vilerjev strel malce predolg. Milanič je opravil dve menjavi, Gregorja Bajdeta je zamenjal Martin Kramarič, Ahmedija pa Jasmin Mešanović. Glasna podpora s tribun ni ponehala, a vijoličasti niso bili več v formi iz prvega polčasa. Milanič je opravil še tretjo menjavo, namesto Blaža Vrhovca je v 79. minuti vstopil Aleks Pihler.

Maribor je v zaključku tekme znova prižgal "iskro", akcije so se vrstile, Rusi so bili v težavah. Najprej je Šulerjev strel z glavo ustavil Rebrov, ruski vratar pa je bil nemočen ob natančnem strelu Boharja, ki je izenačil izid v 85. minuti. Veselje v Ljudskem vrtu, Maribor je zasluženo izenačil. Nevarni Bohar je zapretil še v 88. minuti, a tokrat je šla žoga mimo gola. Tekma se je končala brez zmagovalca, na koncu pa je bil Maribor celo bližje zmagi, a bo za to verjetno še priložnost.

Dvoboj Maribora in Spartaka v Ljudskem vrtu.
Dvoboj Maribora in Spartaka v Ljudskem vrtu. FOTO: Damjan Žibert

Zmaga Maribora v mladinski Ligi prvakov
V mladinski Ligi prvakov sta pomerila podmladka Maribora in Spartaka. V Lendavi so bili boljši Mariborčani, ki so zmagali z 1:0. Edini zadetek na tekmi je dosegel Tomi Horvat v 50. minuti. Tako kot člansko vrsto tudi mariborsko zasedbo do 19 let naslednja preizkušnja v mladinski Ligi prvakov čaka 26. septembra v Sevilli.