FOTO IN VIDEO: Junaški Maribor s prvencem Tavaresa do tretje točke v Ligi prvakov

Nogometaši Maribora so za konec nastopanja v letošnji izvedbi elitne Lige prvakov prihranili izjemno taktično predstavo, s katero so osvojili veliko točko proti favorizirani Sevilli, ki si je ob Liverpoolu zagotovila napredovanje v skupini E. V 1. polčasu je za vijoličaste z glavo natančno meril neuničljivi kapetan Marcos Tavares, 15 minut pred koncem obračuna v nabito polnem Ljudskem vrtu je končni izid 1:1 postavil Ganso.

Trenutno uporabljate Adobe Flash Player verzije 8.

Za napredno uporabo našega novega predvajalnika priporočamo Adobe Flash Player 9, ki omogoča celozaslonski ogled in najboljšo kvaliteto videa.
Priporočamo najnovejšo različico Adobe Flash Player verzije 9, ki si ga lahko brezplačno naložite tukaj

• Maribor - Sevilla - 10
Pred tekmo smo si želeli pravljičnega zaključka in smo ga tudi dobili. Čeprav smo se od letošnje sezone Lige prvakov želeli posloviti z zmago, smo s točko lahko še kako zadovoljni. Moj zadetek je plod dobre igre celotnega moštva.
Marcos Tavares, strelec zadetka proti Sevilli

Nogometaši Maribora v zadnjem krogu rednega dela v skupini E elitne Lige prvakov v nabito polnem Ljudskem vrtu gostijo špansko Sevillo. Gostje so prišli v štajersko prestolnico po nove tri točke, prepričani, da bodo izkoristili še dodatno motivacijo v obliki obolelega "mistra" Eduarda Berizza.

Aktualni slovenski državni prvaki so po uspešnem koncu tedna in novi zmagi proti Gorici, ki jim je prinesla vodilni položaj na prvenstveni lestvici, vse misli usmerili v morebitno novo evropsko presenečenje. Na prvi medsebojni tekmi v Andaluziji so prepričljivo (3:0) slavili varovanci začasnega glavnega trenerja Ernesta Carlosa Marcuccija, toda Darko Milanič s sodelavci je glede na učinkovit začetek srečanja pod Kalvarijo, ko je že v 10. minuti po izjemnem visokem predložku z desne strani Martina Milca z glavo natančno prvič v skupinskem delu Lige prvakov meril neuničljivi kapetan Marcos Tavares, očitno našel 'recept' za igro favoriziranega tekmeca.

Maribor - Sevilla - 6

Strateg Maribora Darko Milanič je pripravil odlično taktiko za obračun proti favorizirani Sevilli, ki je Mariborčanom prinesla tretjo točko v elitni Ligi prvakov. (Foto: Damjan Žibert)

Mariborčani so tudi v nadaljevanju prvega polčasa prikazali zelo zrelo igro, v kateri ni bilo prostora za prevelike napake. Kljub veliki prednosti v posesti žoge si nogometaši Seville niso uspeli pripraviti niti ene prav priložnosti za izenačenje. Na drugi strani, natančneje domači, pa smo videli ob že omenjenem zadetku Tavaresa še tri lepe priložnosti za povišanje vodstva. Najprej je v 18. minuti Martin Milec vnovič poslal visok predložek z desne strani v gostujoči kazenski prostor, kjer je najvišje skočil Aleks Pihler, a je njegov poizkus z glavo končal nekaj centimetrov ob levi vratnici. Vijoličasti so po trenutkih 'trpljenja' v obrambi v 29. minuti izvedli bliskovit protinapad, ki ga je s strelom z razdalje nenatančno zaključil Aleks Pihler. le dve minuti pozneje je mariborski kapetan z izjemno natančno podajo našel Damjana Boharja, ki se je odločil za strel, a je bil ta preslab za Sergia Rica. Še najbližje povišanju domačega vodstva je bil vnovič Tavares, ki je pravočasno pospremil domiselno kombinacijo Pihlerja in Gregorja Bajdeta, toda kapetan je s približno 12-ih metrov žogo poslal nad prečnik gostujočih vrat.

Pritisk Seville v 2. polčasu ni obrodil sadov; napaka Handanovića

V nadaljevanju so Andaluzijci še močneje pritisnili proti vijoličastim vratom, Wissam Ben Yedder je v 49. minuti z roba kazenskega prostora sprožil strel, žoga je na poti proti vratom zadela Marka Šulerja in spremenila smer, a je bil domači čuvaj mreže Jasmin Handanović dovolj previden in spreten, da je žogo odbil v kot. Strateg Seville Marcucci je izvedel dve menjavi - Ganso je v 59. minuti vstopil namesto nerazpoloženega Michaela Krohn-Dehlija, Gabriela Mercada pa je deset minut pozneje zamenjal nevarni napadalec Jesus Navas. Omenjeni dvojec je vnesel precej živahnosti v igro gostov, ki so nizali napad za napadom. Maribor je na drugi strani izjemno dobro zapiral prostor na obeh bočnih položajih, medtem ko sta v osrčju domače obrambe 'kraljevala' Marko Šuler in Jean-Claude Billong.

Maribor - Sevilla - 8

Neuničljivi kapetan vijoličastih Marcos Tavares se je razveselil prvenca v elitni Ligi prvakov. (Foto: Damjan Žibert)

Med 62. in 75. minuto so si gostje pripravili tri zelo lepe priložnosti za izenačenje. Mercado je v 62. minuti lepo prodiral po desni strani in poslal visok predložek v kazenski prostor Maribora, kjer je najvišje skočil rezervist Ganso, a je bil njegov poizkus z glavno nenatančen. V 72. se je Ben Yedder znašel sam iz oči v oči s Handanovićem, a je bil slednji znova uspešnejši. Ko je kazalo, da bi slovenski državni prvak lahko vzdržal vse do zaključnega sodnikovega žvižga, je v 75. minuti v ospredje stopil Ganso, ki se je z roba kazenskega prostora odločil za strel, žoga pa je na žalost številnih domačih navijačev končala pod rokama izkušenega Jasmina Handanovića.

Z vstopom Dareta Vršiča v 79. minuti namesto Aleksa Pihlerja in Dina Hotića, ki je v zadnji minuti rednega dela zamenjal Damjana Boharja, je domači strateg Milanič želel izzvati srečo za morebiten zmagoviti zadetek, a si vijoličasti do konca tekme niso več uspeli pripraviti konkretnejših priložnosti. Končnih 1:1 je najbolj pravičen razplet dvoboja, ki je postregel z junaško in taktično dovršeno predstavo mariborskih nogometašev.