Liga prvakov

FOTO in VIDEO: Lewandowski z mojstrovino matiral Oblaka in poskrbel za 15. zaporedno domačo zmago Bayerna v LP

München, 06. 12. 2016 21.38 |

Nogometaši Bayerna so v zadnjem krogu skupinskega dela v Münchnu premagali zasedbo Atletica (1:0) in se tako Špancem maščevali za poraz v Madridu. Bavarci so tako zabeležili še 15. zaporedno zmago na domačih tleh v Ligi prvakov, Španci pa so kljub prvemu porazu v tej sezoni ostali na vrhu skupine D.

• Mojstrovina Roberta Lewandowskega na tekmi z Atleticom
    01:25
    Mojstrovina Roberta Lewandowskega na tekmi z Atleticom
  • Vrhunci srečanja Bayern München - Atletico Madrid
    02:56
    Vrhunci srečanja Bayern München - Atletico Madrid

Tekma - ta ni imela bistvenega rezultatskega pomena, saj je bilo v skupini D že vse odločeno, a sta oba trenerja na zelenici poslala izjemno močni zasedbi - se je začela z minuto molka v spomin na tragično preminule nogometaše Chapecoenseja. Bayern je na samem uvodu tekme prevzel pobudo in pokazal, česa si želi na domači areni Allianz. A do prve prave priložnosti so prvi prišli Madridčani. Z roba kazenskega prostora je v 10. minuti z leve strani poskusil Yannick Carasco, a se je z obrambo izkazal vratar domačinov Manuel Neuer. Carrasco je bil znova v lepi priložnosti v 16. minuti, ko je sprožil z levico po podaji Hernandesa Lucasa. Znova se je izkazal Neuer, ki je žogo po strelu Belgijca ujel v svoje naročje. Do priložnosti je v 19. minuti prišel tudi Bayern, ko je poskusil Douglas Costa, a je po strelu slednjega z leve strani odlično reagiral slovenski vratar v vratih Atletica Jan Oblak, tako da je ostalo pri začetnih 0:0. Domačini so do gola le prišli, in sicer ne iz igre, pač pa iz prekinitve. Strelec pa je bil kar napadalec Robert Lewandowski, ki je z leve strani z desnico fantastično matiral Jana Oblaka s kakšnih 19 metrov. To je bil sicer šele drugi gol, ki ga je Slovenec dobil v skupinskem delu aktualne sezone Lige prvakov. 1:0 je bil tudi končni izid prvega polčasa. Poljak je zadetek proslavil z zanimivo gesto, z žogo pod dresom in palcem v ustih. S tem je namignil na novega člana, ki se bo družini Lewandowski pridružil v prihodnjem letu. "V novem letu bom postal oče. Novico sva izvedela že pred nekaj meseci, pa vendar je bil gol lepa priložnost, da to delim tudi z navijači," je po tekmi priznal strelec.

V 48. minuti je v protinapad hitro stekel strelec prvega zadetka Lewandowski, a ga je zadnji hip še uspel zaustaviti Stefan Savić in žogo poslal v avt. V podobnem položaju kot Lewandowski se je v 54. minuti znašel še Arjen Robben, a se je podobno kot strelec prvega zadetka zakockal in Atleticova obramba se je uspela rešiti. Douglas Costa je poskusil le dobro minuto kasneje, a po njegovem strelu z roba kazenskega prostora Oblak ni imel (pre)težkega dela. Robben je v 59. minuti iskal enajstmetrovko, a prehitro padel, ko ga je Savić vlekel za roko v kazenskem prostoru Atletica. V 77. minuti je Thiago Alcantara zgrešil skorajda nemogoče, ko je s petih metrov po lepi podaji Coste žogo poslal prek Oblakovih vrat. Atletico si do konca ni uspel pripraviti lepše priložnosti za izenačenje, tako da so se še 15. zaporedne zmage na domačih tleh v Ligi prvakov veselili nogometaši Bayerna. Ti so v skupini D zaključili na drugem mestu (12 točk), Atletico je prvi s 15-imi, tretji je Rostov Mihe Mevlje (5 točk), presenetljivo zadnji pa je PSV, ki je zbral zgolj dve točki.